Jak kobieta okazuje zainteresowanie mężczyźnie?

Choć jestem osobą spontaniczną i dość emocjonalną w relacjach ze znajomymi, to w przypadku mężczyzn, którzy wpadną mi w oko, nie okazuję aż takiej wylewności. Oczywiście tak jest tylko na początku znajomości. Myślę, że istnieje więcej kobiet, które najpierw pragną dobrze poznać faceta, a kiedy ten okaże się w ich typie i poczują się pewniej, to zaczynają się otwierać i pozwalać sobie na coraz odważniejsze posunięcia. Jest to całkowicie naturalne zjawisko. W końcu nie chcemy na początku wystraszyć mężczyzny swoją wylewnością. On może nie być jeszcze gotowy na nasze emocjonalne gesty. Żadna kobieta nie chce wyjść w oczach faceta, który jej się podoba, na napaloną wariatkę. Gdy czujemy, że nasze zainteresowanie nie jest jednostronne, przystępujemy do działania. Robimy kolejne kroki i coraz bardziej się rozkręcamy. Pozwalamy sobie na więcej, gdy zaczynamy przypuszczać, że mężczyźnie też zależy. Jak kobieta okazuje zainteresowanie mężczyźnie?

jak kobieta okazuje zainteresowanie mężczyźnie
Źródło: PixabayCzęste spotkania

Myślę, że nie jestem osamotniona, i podobnie jak większość kobiet pragnę jak najlepiej poznać mężczyznę, który wpadł mi w oko. Temu najlepiej służą regularne spotkania. Podczas nich można porozmawiać, poznać charakter drugiej osoby i jej zainteresowania. Na tej podstawie następnie oceniamy, na ile dany facet nam odpowiada. Może się okazać, że mamy skrajnie odmienne podejście do życia i wtedy po prostu ucinamy taki kontakt. Po co tracić czas na randki z kimś, kto w ogóle nas nie interesuje? Jeśli natomiast mężczyzna okazuje się interesujący i wart uwagi, to chcemy go widywać coraz częściej. Z czasem zaczynamy za nim tęsknić, a tu już wyraźny sygnał rosnącego zaangażowania w tę znajomość.

Jak kobieta okazuje zainteresowanie mężczyźnie? Regularny kontakt

Nie jestem zwolenniczką rozwijania znajomości z mężczyzną przez SMS-y i komunikatory internetowe. Jak mi się ktoś podoba, to po prostu lubię się z nim spotkać na żywo. Po pierwsze, tak rozmawia się o wiele przyjemniej. Po drugie, łatwiej uniknąć nieporozumień, na żywo widzimy, czy ktoś mówi pewne rzeczy w żartach, czy naprawdę tak uważa. Po trzecie, zwyczajnie lubię się popatrzeć na faceta, który mnie interesuje. Niemniej nie zawsze można się po prostu umówić na spotkanie. Czasem jest to niemożliwe chociażby przez pracę czy inne czynniki. W takich sytuacjach staram się utrzymywać regularny kontakt za pośrednictwem SMS-ów czy wiadomości wysyłanych za pośrednictwem portali społecznościowych.


Niekończące się rozmowy

Poznawaniu mężczyzny najlepiej służy rozmowa. Muszę przyznać, że milczący faceci działają na mnie demotywująco. Nie lubię czuć się jak komisarz prowadzący śledztwo i wypytujący świadka o każdy szczegół. Niestety, niektórzy mężczyźni nie mają nic ciekawego do powiedzenia. Niczym się nie interesują, a na najprostsze pytania odpowiadają monosylabami. Nie lubię ciągnąć nikogo za język ani zmuszać go do wyznań. W związku z tym na kolejne spotkania umawiam się tylko z facetami, z którymi naprawdę dobrze mi się rozmawia. Niekończące się tematy to najlepszy prognostyk na przyszłość.

Kontakt wzrokowy

Gdy podoba nam się mężczyzna, to utrzymujemy z nim kontakt wzrokowy. Nie robimy tego w przypadku facetów niebudzących naszego zainteresowania. W końcu wpatrywanie w atrakcyjnego mężczyznę stanowi bardzo przyjemne przeżycie. Poza tym w ten prosty sposób można ocenić także jego zainteresowanie naszą osobą. Jest to istotne, ponieważ widząc, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, kobiety stają się bardziej otwarte i wylewne.

Uśmiech

Rzeczą naturalną jest, że w towarzystwie faceta, który budzi nasze zainteresowanie, często się uśmiechamy. W ten prosty sposób wysyłamy mu komunikat, że świetnie czujemy się w jego towarzystwie. Poza tym uśmiech sprawia, że atmosfera staje się przyjazna i swobodna. Jednocześnie, gdy jakiś facet wydaje nam się natrętny, a w ogóle nas nie interesuje, raczej unikamy uśmiechu, aby nie zachęcać go do kontynuacji znajomości. Poza tym uśmiech w towarzystwie atrakcyjnego mężczyzny wychodzi nam bardzo naturalnie, w końcu cieszymy się, że przebywamy w towarzystwie kogoś wyjątkowego.

Troska

Zainteresowana kobieta pragnie jak najwięcej wiedzieć nt. mężczyzny. Gdy ten wpadnie w jakieś tarapaty, ma problem z mieszkaniem, trafi do szpitala, to naprawdę martwi się o niego i stara się mu pomóc na miarę swoich możliwości. Troska to naturalny odruch w stosunku do osób, które są nam bliskie.

Dotyk

Na początku znajomości kobiety raczej same nie inicjują dotyku, ale jeśli są zainteresowane, pozytywnie reagują na męską inicjatywę. Gdy facet je przytula na powitanie i pożegnanie, to cieszą się z takiego obrotu spraw. Kobiety nie znoszą, gdy obcy mężczyzna, który nie jest w ich typie, zaczyna je dotykać. Traktują to jako zachowanie niepożądane, wręcz obmacywanie i dają wyraźny wyraz swojej dezaprobacie. Zatem, gdy kobieta reaguje pozytywnie na dotyk mężczyzny, to dla niego bardzo dobry znak.

1 komentarz:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...