Czy związek z młodszym facetem ma rację bytu?

Nasze babcie nierzadko wychodziły za mąż za mężczyzn starszych od siebie o 10-15 lat. W obiegowej opinii pokutuje przekonanie, że faceci wolniej dojrzewają, dlatego należy się brać za starszych, którzy już mają trochę oleju w głowie. Związek ze starszym mężczyzną jest traktowany jako coś naturalnego. Co jednak, jeśli to kobieta jest starsza o kilka lat? Czy związek z młodszym facetem ma rację bytu?

związek z młodszym facetem
Źródło: PixabayCzy związek z młodszym facetem może być udany?

Osobiście wychodzę z założenia, że wiek mężczyzny nie ma tutaj nic do rzeczy. Różnica kilku lat w jedną lub drugą stronę nie odgrywa żadnej istotnej roli. Młodszy facet może okazać się dojrzalszy i mądrzejszy od mężczyzny, który jest od nas o 10 lat starszy i z którym nie da się o niczym porozmawiać, ponieważ nie ma żadnego hobby i nie czyta nawet portali informacyjnych. Tym, co decyduje o przyszłości relacji damsko-męskiej, jest dojrzałość emocjonalna mężczyzny i zbieżność celów. Jeśli on ma pracę, którą lubi i szanuje, jest odpowiedzialny i rozsądny, to naprawdę fakt, iż urodził się kilka lat później niż kobieta, nie odgrywa żadnego znaczenia. Bardzo ważna jest też zbieżność celów. To, że kobieta jest starsza o kilka lat, nie oznacza, że myśli wyłącznie o zamążpójściu. Może się okazać, że na chwilę obecną zależy jej na stałym, nieformalnym związku. Jeśli młodszy facet ma takie same plany, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby razem stworzyli szczęśliwy związek.


Bliskość emocjonalna nie zależy od wieku mężczyzny

Dużo ważniejsza od metryki jest bliskość emocjonalna. Często zdarza się, że rocznik urodzenia nijak się ma do naszej osobowości i tego, co lubimy robić w czasie wolnym. Jeśli nasze zainteresowania i potrzeby w dużej części się zazębiają – lubimy spotykać się ze znajomymi, wychodzić z domu, rozmawiać i dobrze się bawić, to mamy spore szanse się dogadać. Ba, niektórym kobietom łatwiej będzie stworzyć szczęśliwy związek z młodszym mężczyzną, który lubi wyjść wieczorem na miasto niż ze swoim rówieśnikiem, który ogranicza się do oglądania telewizji.

Młodszy mężczyzna może być czulszy i wrażliwszy na potrzeby kobiet

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy mężczyzna jest starszy czy młodszy, ważny jest jego temperament i to, jak nas traktuje. Jeśli jesteśmy przy nim szczęśliwe, bo świetnie nam się rozmawia, on nas szanuje, zawsze zachowuje się kulturalnie, liczy się z naszym zdaniem, troszczy o nas i nie wstydzi się okazywać czułości, to znaczy, że dobrze trafiłyśmy. Paradoksalnie może okazać się, że to właśnie młodszy facet zwraca większą uwagę na potrzeby kobiety, ponieważ nie poddał się wszechogarniającej rutynie.

Czy młodszy facet może stworzyć poczucie bezpieczeństwa?

Poczucie bezpieczeństwa tworzy świadomość, że jemu na nas zależy, z jego strony nie grozi nas nic złego, a w razie potrzeby stanie w naszej obronie. Znam starszych od siebie mężczyzn, którzy są prawdziwymi tchórzami. Tacy z nich „dżentelmeni”, że potrafią zostawić kobietę w środku nocy na ulicy, bo „przecież jakoś sobie poradzi”. Tak naprawdę wiek nie ma tutaj nic do znaczenia. Można mieć 35 lat i emocjonalnie być chłopcem z gimnazjum, można też mieć 22 lata i zachowywać się jak prawdziwy mężczyzna. Wszystko zależy od wychowania wyniesionego z domu. Jeśli facet już w szkole musiał sam zarabiać na swoje przyjemności, opiekować się młodszym rodzeństwem, pomagać dziadkowi itp. - może okazać się dojrzalszy od starszych facetów, którym zawsze mama podtykała pod nos obiad i prasowała koszulę.

Warto pamiętać, że wiek mężczyzny nie jest wypisany na czole. Poznajemy interesującego faceta, nawiązujemy z nim kontakt, okazuje się naprawdę sensowny. Naprawdę nie warto rezygnować z wartościowego mężczyzny tylko dlatego, że jest od nas młodszy. Jeśli jemu nie przeszkadza fakt, że my jesteśmy starsze, a ponadto przypadłyśmy mu do gustu, to nie warto przejmować się różnicą wieku. To tylko liczby. Dużo ważniejsza jest dojrzałość emocjonalna, zbieżność celów i to, jakim on jest facetem. Czy traktuje nas poważnie, okazuje szacunek i daje poczucie bezpieczeństwa.


Związek z młodszym mężczyzną - zalety

Związek z młodszym facetem ma też swoje zalety. Przede wszystkim taki mężczyzna na ogół ma w sobie sporo spontaniczności i energii. Nie grozi nam przy nim nuda. Jeśli nie lubimy siedzieć w domu, to związek z młodszym facetem zapewni nam to, czego pragniemy – częste wyjścia na miasto, dobrą zabawę w gronie znajomych. Młodszy partner nie będzie miał nic przeciwko sobotniemu wyjściu na pizzę ze znajomymi, wspólnemu oglądaniu Champions League w pubie czy niedzielnej wycieczce za miasto. Będzie miał też głowę pełną ciekawych pomysłów i prawdopodobnie duże poczucie humoru. Jeśli jesteś osobą spontaniczną, która lubi poznawać nowe miejsca, dużo rozmawiać i śmiać się, to możesz odnaleźć w związku z młodszym facetem to, czego pragniesz. Poza tym młodsi mężczyźni często są dużo bardziej czuli od starszych, ponieważ z wiekiem niektórych facetów dopada lenistwo. Spontaniczny całus czy objęcie to dla nich pierdoła, którą nie warto zaprzątać sobie głowy. O próbowaniu nowych rzeczy też nie ma mowy, skoro to, co już znają, im odpowiada, to nie ma sensu tego zmieniać.

Odpowiedzialny facet, który jest spontaniczny

Najważniejszy jest charakter i dojrzałość emocjonalna mężczyzny, cechy te jednak nijak mają się do wieku. Można mieć 60 lat i nigdy nie dojrzeć, podchodzić do życia skrajnie nieodpowiedzialnie nie stwarzać partnerce poczucia bezpieczeństwa. Można też mieć dwadzieścia parę lat i przewyższać swoją dojrzałością niejednego czterdziestolatka. Warto jednak nadmienić, iż dojrzałość emocjonalna nie wyklucza spontaniczności i radości życia – gdy facet łączy w sobie te cechy, jest niezwykle interesujący.


Związek z młodszym facetem może się udać

Związek z młodszym facetem ma rację bytu. W swoim najbliższym otoczeniu widzę tego dowody. Moja ciocia jest starsza od wujka o 6 lat, mój tato także jest młodszy od mamy, koleżanka jest z mężczyzną młodszym od 5 lat i niedawno się zaręczyła. Ze znanych par należy tutaj wymienić Magdalenę Boczarską i Mateusza Banasiuka – dzieli ich 7 lat różnicy, a są szczęśliwi i niebawem przyjdzie na świat ich wspólne dziecko. Jak widać, to nie wiek, lecz prawdziwa miłość i bliskość emocjonalna stanowią receptę na szczęście.

3 komentarze:

  1. Nigdy nie miałem młodszego chyba trudno by mi było :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Dużo osób w mojej rodzinie ma młodszych partnerów, babcia, ciocie, kuzynki (jedna ma męża Hiszpana 6 lat młodszego), także kuzyni (jeden kuzyn ma żonę 6 lat starszą), mój luby jest ode mnie młodszy tylko rok.

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...