Próba życia – K.A. Figaro


Bardzo lubię serię stworzoną przez K.A. Figaro. Wiem, że nie każdy przepada za jej powieściami erotycznymi, mnie jednak do siebie przekonały. Przy pierwszym tomie pojawiły się zarzuty, że Łucja nie grzeszy inteligencją, wpakowując się w kłopoty. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak nie oznacza to, że cała seria jest zła. Wręcz przeciwnie, pokazuje, jakich błędów nie należy popełniać. Takich Łucji jest całkiem sporo w realnym życiu. Kobiety mają tendencję do zakochiwania się w typach spod ciemnej gwiazdy, upieraniu się przy swoim, że kiedyś ich w sobie rozkochają i zachęcą do związku. Próba życia to długo wyczekiwana powieść, która swoją oficjalną premierę będzie miała 12 lutego. Bardzo ucieszyłam się, że nie muszę czekać do tego dnia, aby ją przeczytać. Zależało mi bowiem na poznaniu dalszych losów głównych bohaterów. K. A. Figaro potrafi zakończyć tak książkę, że nie sposób doczekać się jej kontynuacji. Chcielibyśmy od razu sięgnąć po kolejną część.

Próba życia – K.A. Figaro
Pomimo upływu czasu Fibi wciąż nie udało się pogodzić z losem i zaakceptować sytuacji, w jakiej znalazła się za sprawą Dymitra. Kobieta jednak nie poddaje się. Każdego dnia odbudowuje swój świat i układa sobie życia od nowa w słonecznej Hiszpanii. Fibi znalazła w niej pracę i urodziła córeczkę, Anię. Mała przypomina kobiecie o jej ukochanym. Gdy patrzy na córkę, widzi w niej wierną kopię Dymitra. Nic dziwnego, że nie potrafi zapomnieć o swoim byłym kochanku.

Dymitr nie potrafi uwierzyć w to, że spłodził dziecko. Uważa, że Fibi zdradziła go i zaszła w ciążę z innym mężczyzną. Dość oryginalne podejście, nieprawdaż? Dymitr z każdym dniem stacza się coraz bardziej, popadając w obłęd. O swój stan obwinia Łucję, którą pragnie odnaleźć za wszelką cenę. Niestety, choć wynajął najlepszych profesjonalistów, tym nie udało się odnaleźć tropu kobiety. Łucja przepadła jak kamień w wodę.

Dymitr rzuca się w wir imprez suto zakrapianych alkoholem, na których uprawia seks z przypadkowymi kobietami. Niestety, jego hulaszczy tryb życia doprowadzi do kolejnej tragedii. Czy mężczyna odczyta wreszcie prawidłowo informację, jaką pragnie mu przekazać los?

Próba życia to kolejna powieść K.A. Figaro, która trzymała mnie w napięciu do samego końca. Z reguły jest tak, że każda kolejna część danej sagi jest coraz gorsza, bo autorowi zaczyna brakować ciekawych pomysłów na jej poprowadzenie. Tutaj nic takiego nie miało miejsca. Samo zakończenie również okazało się dla mnie sporym zaskoczeniem. Historia Łucji i Dymitra może wydawać się dosyć oryginalna. Niestety, nie brakuje kobiet, które pchają się w romans z mafiosami, typami spod ciemnej gwiazdy, mężczyznami zaburzonymi psychicznie. Przy trudnych facetach paniom nierzadko włącza się chęć niesienia pomocy, naprostowywania ich na dobrą drogę. Jednak czy kogoś takiego jak Dymitr można zmienić? Czy w ogóle jest możliwe, aby taki facet wyszedł kiedyś na prostą? Próba życia to przestroga dla wielu kobiet, że nawet narodziny dziecka na kogoś, kto ma problemy ze sobą, mogą w ogóle nie wpłynąć lub wpłynąć negatywnie.


4 komentarze:

 1. Jestem ciekawa tej powieści, wydaje się być bardzo mądrą lekturą z przesłaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wkurzają mnie takie tematy, wkurzają mnie faceci i kobiety próbujące ich zmienić :D Chyba nie dla mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Ja uważam, że nikogo nie da się zmienić. Kobietom trzeba to wyłączać do głów od dzieciństwa, to unikna tragedii :)

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...