Zapach miłości – Justyna Chrobak


Justyna Chrobak to autorka, z której twórczością nie miałam jeszcze do czynienia. Zapach miłości zaintrygował mnie swoim opisem. Czy książka okazała się warta uwagi? Zapraszam na krótką recenzję.

Zapach miłości
Magda ma 28 lat i czuje się bardzo samotna po rozwodzie. Jej czas mija między pracą w restauracji a przytulnym mieszkankiem. Bardzo rzadko wychodzi na miasto z koleżankami z pracy. Jej życie towarzyskie wygląda dość ubogo. Pewnego dnia, gdy Magda idzie wystrojona do pracy, wpada na przystojnego bruneta o czarnych oczach i seksownym zaroście. Kobieta zakłada, że minęła kuriera, ale nie może przestać o nim myśleć.

Gdy wiesza ogłoszenie w swojej restauracji, dostrzega przystojniaka, którego w ogóle nie spodziewała się spotkać ponownie. Pod wpływem emocji upada i uszkadza sobie kolano. Później jeszcze parokrotnie spotyka tego tajemniczego bruneta i za każdym razem kompromituje się w jego oczach. Mężczyzna w końcu zaprasza ją na obiad, aby zadośćuczynić jej wypadkom. Randka okazuje się udana. Tajemniczy przystojniak zjawia się też na urodzinach Magdy i ratuje ją z opresji. To wydarzenie staje się zaczątkiem romansu, który niespodziewanie się kończy. Kobieta jest tym zdruzgotana.

Nieoczekiwanie okazuje się, że Magda jest skazana na spotkanie z tajemniczym przystojniakiem. Ich wzajemne relacje pełne są niedopowiedzeń i ogromnych emocji. Do czego doprowadzi ich ta znajomość? Czy przeobrazi się w coś więcej? Czy przystojny brunet chciał tylko wykorzystać Magdę? A może miał w tym jakiś ukryty cel? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Justyny Chrobak pt. Zapach miłości.

Muszę przyznać, że podobnie jak główna bohaterka, do samego końca negatywnie odbierałam Roberta. Czy słusznie? Tego Wam nie zdradzę. Powiem tylko tyle, że Zapach miłości obfitował w zaskoczenia. Wielu rzeczy nie byłam w stanie przewidzieć. Książkę czytało się naprawdę przyjemnie dzięki wartkiej akcji. Dla porównania od kilku tygodni męczę pewien tytuł. Pozostało mi 50 stron, ale nic się nie dzieje i odechciało mi się lektury. Uważam, że Justyna Chrobak słusznie stworzyła krótką, ale konkretną opowieść. Nie znoszę zapychaczy, które pojawiają się na kartach powieści, spowalniając akcję, aby autorowi wyszła określona objętość.

Na plus książki Zapach miłości należy zaliczyć zmysłowe opisy scen erotycznych, które zdecydowanie pobudzają wyobraźnię. Widać, że Justyna Chrobak ma talent do tego typu literatury i mam nadzieję, że niebawem wyda pełnowymiarową powieść erotyczną.

3 komentarze:

  1. Niestety nie przepadam za książkami polskich autorów, więc się na Twoją książkę nie skuszę :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytam niestety polskich autorów, nie przemawiają do mnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdarza mi się czasami sięgnąć po książki, które teoretycznie wydają sie być nie dla mnie a później wciągam je za jadnym zamachem :)

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...