Sentymentalna bzdura – Ludka Skrzydlewska

Sentymentalna bzdura to świetnie napisana powieść obyczajowa, która odnosi się do trudnych doświadczeń, jakie stały się udziałem sporej rzeszy kobiet. Ludka Skrzydlewska stworzyła książkę, którą czyta się lekko i przyjemnie, choć nie należy ona do najcieńszych, to stosunkowo szybko można ją przyswoić dzięki wartkiej akcji.
Sentymentalna bzdura – Ludka Skrzydlewska

Na co dzień Veronica mieszka w Londynie. Po trudnych doświadczeniach z przeszłości zapisała się na krav magę, aby nigdy nie czuć się bezbronną w sytuacji zagrożenia. Niestety, Veronica nie potrafi zagrzać dłużej miejsca w żadnej pracy. Tak naprawdę nie wie, co chciałaby robić w życiu. Z dużą determinacją unika jednak kontaktu z płcią przeciwną. Z tego powodu znajomi się z niej naśmiewają, tytułując młodą kobietę: królową śniegu. Ta jednak ma ważne powody, by nie ufać mężczyznom.


Po wydarzeniach sprzed lat Veronica znacznie ograniczyła kontakt z najbliższymi. Gdy pewnego dnia otrzymuje zaproszenie na wesele swojej siostry, ogarnia ją panika. Brat pana młodego, Carter, przed laty bardzo skrzywdził główną bohaterkę. Podczas ceremonii ma wystąpić w roli świadka. Ta myśl przeraża Veronicę. Kobieta prosi Tony`ego o pomoc. Wie, że w obliczu zagrożenia i prób zeswatania jej z Carterem, musi mieć przy sobie mężczyznę, na którego wsparcie może liczyć. Tony proponuje, aby Veronica poszła na wesele z jego bratem, Henrym. Ten został przedstawiony głównej bohaterce jako gej, dlatego nie budzi jej obaw. Okazuje się jednak, że Henry nie jest gejem. Jak potoczy się jego znajomość z Veronicą? Czy tych dwoje odnajdzie się podczas uroczystości ślubnej?


Sentymentalna bzdura to książka, przy której z pewnością nie będziesz się nudzić. Ludka Skrzydlewska wprowadziła bowiem wiele dialogów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przeszłość głównej bohaterki poznajemy stopniowo, klatka po klatce. Autorka zadbała o to, aby powieść Sentymentalna bzdura intrygowała czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Gorąco polecam:)

4 komentarze:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...