Chata nad jeziorem – Roma J. Fiszer


Roma J. Fiszer po raz kolejny wydała świetną powieść obyczajową, która choć na chwilę pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości. Cenię sobie książki, które napełniają mnie pogodą ducha. Lubię otaczać się radosnymi historiami, energetyczną muzyką i żywymi kolorami, które napełniają mnie optymizmem. Czy książka pt. Chata nad jeziorem przypadła mi do gustu?

Chata nad jeziorem
Główną bohaterką powieści pt. Chata nad jeziorem jest trzydziestoletnia artystka o imieniu Vanessa. Kobieta przygotowuje się do ślubu ze swoim wieloletnim partnerem, którego mocno kocha. Swojego mężczyznę Vanessa zna od dziecka i uważa go za stały element swojego życia. Narzeczony postanowił jej jednak zgotować niespodziankę, ta okazała się tak wstrząsająca dla Vanessy, iż kobieta od razu po jej poznaniu zdecydowała się na zerwanie zaręczyn.

Bliscy Vanessy zupełnie nie rozumieją jej decyzji. Zarówno rodzice, jak i niedoszli teściowie głównej bohaterki mają do niej ogromny żal, że postąpiła tak, a nie inaczej. Pewnego dnia Vanessa postanawia oderwać się od zmartwień, czatując na jednym z portali internetowych. To właśnie na nim poznaje malarkę, Emilię oraz samotnego Gbura. Trzydziestolatka nawiązuje z nimi kontakt. Bardzo dobrze rozmawia się jej z wirtualnymi znajomymi, którzy w pełni podzielają jej pasje. Podczas jednej z internetowych pogawędek Gbur opowiada jej o miejscu, w którym może zarobić na sprzedaży obrazów. W związku z tym, iż Vanessa nie cierpi na nadmiar gotówki, postanawia skorzystać z nadarzającej się okazji.


Miejsce rzeczywiście okazuje się godne uwagi. Rysiek, który jest jednym z artystów wystawiających swoje prace, bardzo dobrze przyjmuje Vanessę. Trzydziestolatce bez trudu udaje się spieniężyć kilka ze swoich obrazów. Podekscytowana finansowym sukcesem wypytuje Gbura o inne miejsca umożliwiające sprzedaż obrazów. Obydwoje postanawiają razem udać się w jedno z nich.


Okazuje się, że Vanessa zna Gbura. To jej dobry znajomy z czasów szkolnych. Jakby tego było mało, jej samochód odmawia posłuszeństwa, przez co odwiedza tytułową chatę nad jeziorem. Jakie przygody czekają na nią w tym wyjątkowym miejscu? Czy jej rozmowa z Gburem była dziełem przypadku? Jak potoczą się dalsze losy Vanessy i jej szkolnego kolegi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Chata nad jeziorem.

Chata nad jeziorem to prosta, pełna optymizmu historia, w której pokazano, jak dzięki pozytywnemu nastawieniu do życia można pokonać każdą przeszkodę. Grunt to nie tracić wiary w lepsze jutro i nie załamywać się drobnymi porażkami. Vanessa nie zwątpiła w swoje szczęście po rozstaniu z wieloletnim narzeczonym, lecz walczyła o rozwój swojej kariery zawodowej. Wyszło jej to tylko na dobre.1 komentarz:

  1. Lubię takie optymistyczne książki, ta wydaje się być naprawdę ciekawa 😉

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...