Milczenie mężczyzn – ja je rozumieć?

Milczenie mężczyzn stanowi prawdziwą zmorę kobiet. Większość z nas nie wie, czy zrobiła coś nie tak, w jakiś sposób uraziła faceta, czy on po prostu chce zerwać kontakt w ten oto sposób. Przyczyn, dla których on się nie odzywa, może być całe mnóstwo. Gdy mężczyzna milczy, nasz umysł zaczyna analizować każdą z nich, wprowadzając mętlik w naszej głowie. Co na to poradzimy, że chciałybyśmy po prostu wiedzieć, co się stało. Nie po to, aby odwieść mężczyznę od jego decyzji, ale po prostu poznać prawdę. Z nią żyje się łatwiej.
milczenie mężczyzn
Źródło: Pixabay.com 
Dlaczego on milczy, chociaż nic się nie stało?

Znasz to uczucie, gdy wydaje ci się, że masz z nimi w miarę dobry kontakt, dobrze się wam rozmawia, a on nagle milknie? Niby nie wydarzyło się nic specjalnego, ale ni stąd ni zowąd straciłaś z nim kontakt. Wiesz, że prawdopodobnie nic mu się nie stało, bardziej chodzi o to, że on z jakiegoś powodu nie chce odpisywać na twoje wiadomości ani oddzwaniać. Pytanie, czy rzeczywiście nic się nie stało, a może nam, kobietom, tylko tak się wydaje?

Milczenie mężczyzn. Każdy może nie mieć czasu na rozmowę

Kiedy mężczyzna od razu nie odpisuje, to nie ma powodu do niepokoju. Może być czymś zajęty – np. pracą czy spotkaniem z przyjaciółmi. Gorzej, gdy ten stan utrzymuje się dobrych parę dni, a ty nie wiesz, czy on właśnie z tobą zerwał kontakt i nigdy nie zamierza się już odezwać, czy po prostu intensywnie nad czymś myśli, ewentualnie uraziłaś go swoim zachowaniem. Większość z nas wyrosła w przeświadczeniu, że na wiadomości po prostu się odpowiada, nawet jeśli pisze je „tylko” koleżanka ze studiów, a co dopiero facet, na którym nam zależy. W związku z tym oczekujemy podobnego traktowania. Nie chodzi o to, że on ma odpisać w ciągu 5 minut, ale w ciągu 24 h chyba znajdzie czas na wystukanie SMS-a?

On milczy, bo chce zerwać kontakt

Cóż, niektórzy faceci zaczynają milczeć wówczas, gdy chcą zerwać kontakt. Nie każda relacja okazuje się satysfakcjonująca dla obydwu stron. To normalne, że on może chcieć ją zakończyć. Szkoda tylko, że następuje to tak nagle i w dość specyficzny sposób. Tak naprawdę do końca nie wiesz, o co mu chodzi. Milczy i nigdy się już nie odezwie, czy chce coś przemyśleć lub czuje się urażony. O wiele prościej byłoby powiedzieć: wiesz co, więcej się już nie spotkamy. Komunikat jest jasny i czytelny, daje jednoznacznie do zrozumienia, ze znajomość dobiegła końca i nie powinnyśmy mu więcej zawracać głowy, bo on zwyczajnie sobie tego nie życzy.

Uraziłyśmy go swoim zachowaniem

Wielu kobietom wydaje się, że nie wydarzyło się nic złego. My dobrze znamy bowiem motywy swojego zachowania, ale mężczyźni nie czytają w naszych myślach. Warto więc zwrócić uwagę na swoje gesty – może nieświadomie dałyśmy mu do zrozumienia coś, co on odebrał jako przytyk i poczuł się urażony? Swoje zachowanie analizuje się naprawdę ciężko, jeśli więc masz jakieś wątpliwości, to spisz dwuznaczne sytuacje i skonsultuj je z przyjaciółką. Zapytaj się, czy można je odebrać w sposób negatywny. Może się okazać, że nieświadomie wysyłałyśmy mężczyźnie mylne sygnały. Takie nieporozumienia najlepiej po prostu wyjaśnić.

On potrzebuje czasu na przemyślenia. Mężczyzna udaje się do jaskini

Mężczyźni czasem udają się do swojej jaskini, ponieważ potrzebują czasu na przemyślenia. Chcą coś przeanalizować, nabrać do czegoś dystansu lub po prostu przetrwać trudny czas w pracy. Zasadniczo nie ma w tym niczego złego, jeśli na koniec sami z siebie się odzywają. Gdy tego nie robią, nie powinni liczyć na inicjatywę ze strony kobiet. My po prostu nie wiemy, o co chodzi mężczyźnie, gdy niespodziewanie milknie. Mógł chcieć zerwać znajomość, poczuć się urażony lub potrzebować czasu na refleksję. Skąd mamy wiedzieć, o co właściwie mu chodzi i kiedy zakończy analizować jakiś problem w swojej jaskini?


Przerwanie milczenia to rola tego, kto zamilkł

Gdy mężczyzna milknie, kobieta daje mu spokój i też milczy. Nie chce się bowiem narzucać ani go prześladować. Zdaje sobie bowiem sprawę, że on może mieć dość jej towarzystwa i wiadomości. Skoro on nie życzy sobie dalszego kontaktu, to ona się do tego dostosuje. Stąd bardzo ważne jest, żeby mężczyzna, gdy wyjdzie ze swojej jaskini, po prostu odezwał się sam z siebie do kobiety. Odpisał na jej wcześniejszą wiadomość lub wyszedł z inicjatywą spotkania, zapytał o cokolwiek. Po prostu musi w ten sposób dać znać, że dalej chce utrzymywać kontakt i wiadomości od kobiety mu nie przeszkadzają i nie traktuje ich jako formy naprzykrzania się.

Kiedy mężczyzna milknie, to do niego należy pierwszy krok, gdy chce powrócić do normalnego kontaktu. Wystarczy zwykła wiadomość, grunt to dać do zrozumienia, że milczenie nie było formą spławiania. Kobieta nie zrobi mu o to awantury, zwłaszcza gdy on po prostu się odezwie i będzie zachowywał jak wcześniej. Każdy czasem potrzebuje chwili ciszy czy samotności, ale kobiety nie czytają w myślach i nie wiedzą, co sądzić o zaistniałej sytuacji, a naprzykrzać się komuś po prostu nie chcemy.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...