Aussie Miracle Moist odżywka do włosów suchych i zniszczonych


O ile poprzednią odżywką do włosów Aussie byłam po prostu zachwycona, o tyle ta okazała się podobnym niewypałem jak odżywki L`Oreal Elseve czy Kallos. Znacie ten efekt, gdy nakładacie tonę emulsji, a po jej spłukaniu włosy są suche i szorstkie? Ba, wyglądają po niej nawet gorzej niż bez. Aussie Miracle Moist odżywka do włosów suchych i zniszczonych sprawdza się u mnie równie słabo jako naturalne kosmetyki do włosów, które nie zawierają silikonów. Niestety, mój typ pukli preferuje typowo drogeryjne odżywki na bazie tych polimerów.
Aussie Miracle Moist odżywka do włosów suchych i zniszczonychNawilżenie

Aussie Miracle Moist odżywka do włosów suchych i zniszczonych w ogóle nie nawilża włosów. Mam wrażenie, że choć emulsja jest lepka w dotyku, to nie pozostaje na kosmykach. Przy innych odżywkach do spłukiwania czuję na włosach ochronny film, który je wygładza i sprawia, że wyglądają naprawdę dobrze. Odnoszę wręcz wrażenie, że Aussie Miracle Moist odżywka do włosów suchych i zniszczonych wysusza moje kosmyki. Dawno nie miałam tak kiepskiej odżywki. Chyba tylko Christophe Robin sprawdzała się u mnie równie beznadziejnie. Pamiętam, że była jeszcze taka odżywka arganowa z Biedronki, ale ją można było nabyć jedynie sezonowo. Dzięki Bogu, bo naprawdę robiła więcej szkody niż pożytku.

Wygładzenie

Aussie Miracle Moist odżywka do włosów suchych i zniszczonych teoretycznie ma w składzie silikony, które powinny wygładzać pukle. Te jednak sprawiają wrażenie strasznie szorstkich, jak po tapirowaniu. Dawno nie wyglądały tak źle, jak sztuczne włosy u lalki ze sklepu z zabawkami.

Miękkość

Ja mogę zapomnieć o jakimkolwiek zmiękczeniu włosów. Ta odżywka absolutnie im nie służy. Mam wrażenie, że mam po niej niedomknięte łuski, a pukle są bardziej twarde i podatne na uszkodzenia mechaniczne. W pewnym momencie nie wytrzymałam i oddałam omawiany kosmetyk mojej mamie. Ona ma nieco inny typ włosów. Może więc używać tych odżywek, które u mnie okazują się niewypałami, bo zazwyczaj jej nic złego nie robią. Ale nawet ona nie jest z niej zadowolona. Nie wiem u kogo ten produkt mógłby przynieść dobre rezultaty. Może Aussie Miracle Moist odżywka do włosów suchych i zniszczonych wbrew nazwie powinna być dedykowana właścicielkom normalnych pukli, które są niskoporowate.

Rozczesywanie

Szczotkowanie włosów po tej odżywce przypomina gehennę. Trzeba uważać, żeby sobie nie poplątać kosmyków ani ich nie wyrwać. Zdecydowanie nie polecam tego kosmetyku właścicielkom włosów wysokoporowatych.

Konsystencja

Biała, lepka emulsja mogłaby sugerować, że mamy do czynienia z treściwym produktem, który jest w stanie coś zdziałać na naszych włosach. A mimo to mam wrażenie, że odżywka cała spłukuje się i nie pozostawia żadnego filmu ochronnego, który mógłby wygładzić nasze kosmyki.

Zapach

To chyba jedyny atut omawianego specyfiku. Pachnie on świeżo, lekko kremowo. Nie jest to jakaś specyficzna woń, którą miałabym do czegoś porównać. Zapach nie jest trwały, osobiście nie wyczuwam go po spłukiwaniu. Co ciekawe, przy poprzedniej odżywce Aussie woń była dość mocno wyczuwalna. Może naprawdę wszystko się spłukuje, bo jest za dużo substancji odpowiedzialnych za ten proces?

Cena i dostępność

Odżywki do włosów Aussie znajdziemy w Rossmannie. Kosztują ok. 22-25 zł. Nie należą do najtańszych, a ich jakość nie zawsze idzie w parze z dość wysoką ceną.

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Mają bardzo nierówne kosmetyki. Jedne są świetne, a drugie słabe.

   Usuń
 2. Dawno temu używałam ich produktów i miło je wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę coś z Aussie wypróbowac :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam te bardziej intensywnie nawilżające odżywki, bo akurat ta z notki jest wyjątkowo słaba.

   Usuń
 4. Jeszcze nie miałam ich kosmetyków i jakoś tak nie trafiam na nie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakich kosmetyków do pielęgnacji włosów najczęściej używasz?

   Usuń
 5. Pierwszy raz widzę coś takiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem;) Teraz jest tyle marek kosmetycznych, że którąś można przeoczyć.

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...