Najlepsze książki 2019 roku


Dzisiaj przychodzę do Was z zestawieniem literackim minionego roku. Trafiłam na wiele świetnych książek. Nie obyło się też bez bubli, ale wolę skupić się na tym, co niesie pozytywną energię:) Przedstawiam najlepsze książki 2019 roku. Jest to moje subiektywne zestawienie. Nie znajdziecie tutaj tytułów noblistów;)
 Nieświęty Mikołaj – Magdalena Kordel



Nieświęty Mikołaj – Magdalena Kordel

Bardzo lubię powieści Magdaleny Kordel za ciepło, optymizm i poczucie humoru, które z nich biją. Nieświęty Mikołaj to historia naiwnej Jaśminy, która założyła na własne nazwisko firmę dla swojego faceta. Podpisała mu wszystkie pełnomocnictwa i została przez niego oszukana. W rezultacie przyszło jej spłacać długi byłego narzeczonego. Na szczęście w trudnych chwilach może liczyć na wsparcie przyjaciółek, babci, jej siostry oraz obcych ludzi. Nieświęty Mikołaj to powieść, która pokazuje, że nigdy nie należy tracić nadziei oraz poczucia humoru. W każdej chwili nasze życie może zmienić się na lepsze.

Bez parabenów – Beatrice Mautino

Ile blogerek urodowych przynajmniej na jakiś czas nie unikało parabenów, SLS, aluminium w dezodorantach etc.? Chyba większość z nas dała się w pewnym momencie wciągnąć w poczucie zagrożenia. Tymczasem Beatrice Mautino pokazuje, że nie ma żadnych dowodów naukowych przemawiających za szkodliwością tych substancji. Eliminując ze swojego życia parabeny, wprowadzamy inne, gorsze konserwanty. Nawet popularny olejek z pestek grejpfruta zawiera chemikalia potencjalnie toksyczne. Bardzo mądra książka napisana przez biotechnologa, którą czyta się naprawdę lekko i przyjemnie.
Bez parabenów – Beatrice Mautino

Ściema – K. Bromberg

To historia dwojga młodych ludzi, których połączył przypadek. Ona zmierzała na rozmowę kwalifikacyjną, przez pomyłkę weszła do jego gabinetu, w starciu z jego psem zniszczyła sobie buty i straciła szansę na pracę asystentki. On jednak postanawia ją za wszystko przeprosić, wręcza nowe buty i zaprasza na imprezę z przedstawicielami wyższych sfer. Ma ona pomóc nawiązać jej kontakty w show biznesie. Główna bohaterka doprowadza jednak do pewnej intrygi i przed kluczowym kontrahentem nadętego bogacza udaje jego narzeczoną. W rezultacie wraz z nim wyrusza w podróż promującą portal randkowy. Przebywanie ze sobą może zakończyć się romansem. Czy ich relacja przerodzi się w coś więcej? Ściema to książka godna polecenia ze względu na wątek psychologiczny. Główny bohater unika zaangażowania, gdyż pochodzi z rodziny dysfunkcyjnej. Moim zdaniem K. Bromberga nie napisała kolejnego romansu bez znaczenia, lecz książkę o miłości, która niesie ze sobą głębszy przekaz.
Ściema – K. Bromberg


Wszystko, czego pragnę w te święta – Anna Langer

Rzadko trafiam na powieści świąteczne, w których można znaleźć wątki erotyczne. Tutaj Anna Langer połączyła ze sobą te dwie rzeczy. Ewa jest pracoholiczką, która odnosi kolejne sukcesy zawodowe na kierowniczym stanowisku. Jej życie prywatne przypomina jednak obraz nędzy i rozpaczy. Przed świętami wybiera zaległy urlop i udaje się do domu swoich rodziców. Tam zamierza odnaleźć spokój, lecz wkrótce poznaje Brunona, najlepszego przyjaciela jej brata. Mężczyzna wydaje się arogancki, ale bardzo pociąga Ewę. Jak dalej potoczą się ich losy?
Wszystko, czego pragnę w te święta – Anna Langer

Mowa ciała – Joe Navarro

Bardzo lubię czytać o komunikacji niewerbalnej. Zależy mi na książkach, które niosą ze sobą wartościowe informacje. Joe Navarro, były agent FBI, przybliża nam kwestie, na które warto zwrócić uwagę, aby rozpoznać, czy nasz rozmówca kłamie, czy też mówi prawdę. Dzięki jego książce poznamy gesty uspokajające oraz ich biologiczne podstawy. Muszę przyznać, że po lekturze poradnika Joe Navarro zaczęłam zwracać uwagę na rzeczy, które wcześniej zdarzało mi się przeoczyć. Książka stanowi idealną propozycję dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się rozpoznawać zagrożenie z wyprzedzeniem. Ta umiejętność daje nam możliwość wczesnej reakcji.
Mowa ciała – Joe Navarro


Polish Beauty. Przewodnik piękna dla kobiet – Marta Krupińska

Bardzo dobra książka z kategorii beauty. Uważam, że Marta Krupińska zadała sobie sporo trudu, aby przybliżyć nam kwestie związane z urodą w fachowy, aczkolwiek przystępny sposób. Z jej książki dowiemy się, dlaczego nie należy ślepo podążać za pielęgnacją koreańską. Moim zdaniem argumenty podane w poradniku są jak najbardziej zasadne. Polish Beauty. Przewodnik piękna dla kobiet otwiera oczy na wiele istotnych kwestii.
Polish Beauty. Przewodnik piękna dla kobiet – Marta Krupińska

W łóżku z twoim mężem – Nika Nabokova

Czy zastanawiałaś się, dlaczego mężczyźni porzucają żonę i dzieci dla kochanek? Co sprawia, że rezygnują ze spokojnego, stabilnego życia? Co takiego dają im kochanki? Nika Nabokova jest Rosjanką, która pozostaje w związku z żonatym mężczyzną. Tłumaczy, jakie emocje jej towarzyszą, na jakie przeszkody natrafia i dlaczego nie ma sensu walczyć o takiego faceta. Książka, wbrew pozorom, ma dobre podstawy psychologiczne, dlatego czyta się ją z zainteresowaniem.
W łóżku z twoim mężem – Nika Nabokova


Seksuolożki. Sekrety gabinetów – Marta Szarejko

Przez moment zastanawiałam się, czy warto ją tutaj zamieścić. Niektóre rozdziały zdecydowanie nie przypadły mi do gustu, ale pojawiło się też wiele wartościowych treści, w tym wywiad z seksuolożką pracującą przy sprawach związanych z przestępstwami o charakterze seksualnym. Poszczególne rozmowy z Martą Szarejko są bardzo nierówne. Jedne zachwycają profesjonalizmem i dojrzałością seksuolożek, inne pozostawiaja sporo do życzenia. Niemniej jednak przeważają te dobre treści.
Seksuolożki. Sekrety gabinetów – Marta Szarejko


Czasem święta, czasem ladacznica – Joanna Drosio-Czaplińska i Jacek Masłowski

Kobieta często wynosi wzorce postępowania ze swojego domu rodzinnego. To właśnie tam może nabyć tendencję do kastrowania mężczyzny, bycia ofiarą lub nauczyć się relacji partnerskiej. Autorzy słusznie zauważyli, że mężczyźni na dłuższą metę cenią sobie kobiety, które nie chcą z nimi rywalizować. Doceniają bowiem różnice między płciami, nie chodzi tutaj wcale o przymioty intelektualne, bo te są często takie same u obu płci. Książkę czyta się naprawdę przyjemnie i można z niej wyciągnąć wiele cennych wniosków.
Czasem święta, czasem ladacznica – Joanna Drosio-Czaplińska i Jacek Masłowski


Czasem czuły, czasem barbarzyńca – Jacek Masłowski i Tomasz Kwaśniewski

To książka poświęcona męskości. Dowiemy się z niej m.in., skąd się bierze męska agresja. W poradniku ukazano też problem, z jakim zmaga się dziś większość facetów. Wielu z nich nie wie, co to znaczy być mężczyzną, bo nie otrzymało w domu dobrych wzorców. W rezultacie często panowie miotają się między skrajnymi postawami.
Czasem czuły, czasem barbarzyńca – Jacek Masłowski i Tomasz Kwaśniewski


Tylko dla dorosłych – Nina Majewska-Brown

Bardzo dobra książka o tym, jak bardzo kompleksy zatruwają życie i odbierają nam szanse na szczęście. Panie, które źle czują się w swoim ciele, nigdy nie przyciągną do siebie mężczyzny swoich marzeń. Jednak gdy popracują nad swoją samooceną, ta sztuka może im się udać. Główna bohaterka jest zakompleksiona i dość zaniedbana. W dniu urodzin przyjaciółki fundują jej metamorfozę. Jedną z jej składowych jest nauka burleski. To właśnie podczas lekcji dochodzi do wypadku, w wyniku którego główna bohaterka przenosi się do innego wieku, gdzie jest niezwykle odważna i dąży do spełnienia własnych fantazji seksualnych z młodszym mężczyzną. Wreszcie pozbywa się niepotrzebnych zahamowań. To dobra książka, po którą powinna sięgnąć każda kobieta.

Tylko dla dorosłych – Nina Majewska-Brown


Kolejne 365 dni – Blanka Lipińska

O Blance Lipińskiej mówi się wiele złego. Tymczasem jej powieści erotyczne wypełniły niszę na polskim rynku. Warto sięgnąć po trzecią część, w której Laura zaczyna odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem. Nie jest już tą głupiutką kobietą znaną z dwóch wcześniejszych tomów. Zaczyna też podążać za głosem serca. Muszę przyznać, że trzeci tom trylogii jest moim zdaniem najlepszy. Wcześniej zastanawiałam się, dlaczego Laura momentami jest taka naiwna. Główna bohaterka strasznie mnie irytowała swoim zachowaniem. Na szczęście w trzecim tomie uległo to zmianie:)
Kolejne 365 dni – Blanka Lipińska


5 komentarzy:

  1. Zastanawiałam się nad książkami Lipińskiej, z każdej strony "zalewały mnie" negatywne opinie o jej erotykach, ale może warto się skusić ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Te książki nie są złe. Moim zdaniem gorsze erotyki pisze Haner. Lipińska jest czasem wulgarna, ale przynajmniej nie przedstawia Włochów jak Polaków. Różnicuje ich temperament. U Haner mamy Amerykanow, którzy mają mentalność typowego Polaka, co mnie drażni

      Usuń
  2. Wszystkie Twoje propozycje wydają się dla mnie ciekawe. Nie miałam okazji nic poznać..

    OdpowiedzUsuń
  3. Pozycja "Bez parabenów" mnie zainteresowała, bo za różnego rodzaju romansidłami nie przepadam ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. A tak z ciekawości...najgorsza książka minionego roku?

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...