Porozmawiajmy o pierwszej miłości – Augusta Docher, Małgorzata Falkowska i inni


Bardzo lubię czytać powieści erotyczne i romanse, dlatego ucieszyłam się, gdy w moje ręce wpadła książka pt. Porozmawiajmy o pierwszej miłości. To wyjątkowe uczucie, które pozostaje w naszej pamięci na zawsze. Prawda jest jednak taka, że nigdy nie wiemy, kiedy dosięgnie nas miłość. We wspomnianym zbiorze opowiadań znajdziemy bardzo różne historie, jednak przy większości dopadło mnie wzruszenie. Przedmowę do książki napisała sama Kim Holden. W Porozmawiajmy o pierwszej miłości znajdziemy opowiadania autorstwa polskich bestsellerowych pisarek, w tym Augusty Docher, Małgorzaty Falkowskiej i K.N. Haner.

Porozmawiajmy o pierwszej miłości
Każda z pisarek ma nieco inny styl, przez co większość z nas znajdzie historie skrojoną na miarę swoich czytelniczych potrzeb. Chyba jedynie opowiadanie K.N. Haner nie przemówiło do mojej wyobraźni. Niemniej ja tak bardzo nie lubię osadzania akcji za granicą z obcokrajowcami w roli głównej. Gdyby dana osoba dobrze znała realia danego kraju, byłoby dobrze, ale nie wszyscy umieją stworzyć odpowiedni klimat.

Najbardziej spodobała mi się historia autorstwa Augusty Docher o dziewczynie, która wychowuje się w domu, gdzie ojciec się upija i bije jej matkę. Nastolatka poznaje w nowej prywatnej szkole chłopca z zespołem Aspergera. Najpierw się z nim zaprzyjaźnia, a potem uczy go, co to znaczy kochać. Ta historia mnie bardzo poruszyła, bo widać, że jest bardzo realistyczna i autorka nie siliła się na odtwarzanie realiów innego kraju. Zadowoliła się tym, co polskie i dobrze znane.

Na uwagę zasługuje też opowiadanie Małgorzaty Falkowskiej, która opowiada o romantycznym podrywie, jakiego dokonuje uczeń ostatniej klasy matematyczno-informatycznej. Bardzo dobrze się bawiłam, czytając o włamywaniu się do szkolnej szafki jego wybranki. To chyba była najlżejsza historia.

Elżbieta Rodzeń postawiła na historie miłosną z chorobą w tle, która okazała się równie silnym wyciskaczem łez jak Szkoła uczuć. Od początku domyślamy się, że z główną bohaterką dzieje się coś złego i skrywa pewien sekret, szczegóły poznajemy jednak z czasem.

Porozmawiajmy o pierwszej miłości to zbiór opowiadań adresowany do młodych czytelników, ale moim zdaniem to idealna lektura dla każdego. Ja lubię takie historie, bo czytając je, bardzo często sobie wspominam szczegóły z własnego życia i uświadamiam sobie, że istnieją wartości takie jak miłość, o które zawsze warto walczyć.

4 komentarze:

 1. Ciekawa jestem tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco ja polecam, jeśli lubisz czytać o miłości nastolatków i studentów :)

   Usuń
 2. O rany, już sama okładka zachęca do zapoznania się z treścią książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka jest oryginalna i kolorowa tak jak uczucia opisane w książce :) Mamy tu cała paletę emocji :)

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...