(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie – Natasza Socha


Natasza Socha słynie z poruszania trudnych tematów w swoich ksiązkach. Bardzo spodobała mi się jej powieść Troje na huśtawce, w której poruszyła temat miłości do młodszego mężczyzny. Myślę, że takie książki są potrzebne, bo z reguły pisze się o związkach kobiet z rówieśnikami lub starszymi facetami. Gdy tylko zobaczyłam zapowiedź powieści (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Czy było warto?

(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebieZakochać się wcale nie jest łatwo, ale gdy miłość puka do naszych drzwi, warto dać jej szansę. Czasem okazuje się ona znajomością na całe życie, która nas inspiruje i dodaje nam otuchy. Czasem nagle gaśnie. Gdy stoimy przed ołtarzem, wierzymy w miłość do grobowej deski i z przekonaniem wypowiadamy słowa przysięgi małżeńskiej. Schody zaczynają się nieco później. Czasem okazuje się, że partner wcale nie jest tak wspaniały, jak się wydawał. Irytują nas jego cechy charakteru. Na dodatek znika gdzieś bliskość i pociąg fizyczny. Fascynujące wydają się pokusy, które czyhają na nasz związek.

Cecylia i Wiktor mogą pochwalić się małżeństwem z kilkunastoletnim stażem. Jednak ich miłość gdzieś się ulotniła. Obydwoje z dnia na dzień oddalają się od siebie coraz mocniej. Obydwoje duszą się w łączącej ich relacji. Cecylia szuka adoracji w internecie, wdając się tam we flirt z przypadkowymi mężczyznami. Wiktor natomiast zakochał się w młodszej kobiecie i na nowo poczuł smak ekscytującego seksu. Obydwoje zapragnęli wolności i zerwania z dotychczasowym życiem, które dość mocno ich ogranicza.

Cecylia postanawia się rozwieść, chce o swoich planach opowiedzieć Wiktorowi. Jednak w dniu, w którym to sobie postanawia, ma poważny wypadek samochodowy. Kobieta trafia do szpitala, gdzie zostaje poddana skomplikowanej operacji. Rokowania są niepewne, nie wiadomo, czy Cecylia kiedykolwiek będzie mogła poruszać się o własnych siłach. Po operacji czeka ją długa rehabilitacja. W zaistniałej sytuacji Cecylia zmienia plany. Nie chce kończyć małżeństwa, w końcu grozi jej samotność i niepełnosprawność. Wiktor z kolei nie chce być draniem i wraca do żony na czas jej powrotu do zdrowia. Czy wypadek okaże się zrządzeniem losu, które uratuje małżeństwo? A może przypieczętuje decyzję o rozwodzie?

O małżeństwie i rozwodzie powstało mnóstwo powieści. Jedne poruszały temat dogłębnie, drugie traktowały go po macoszemu. Jednak książka Nataszy Sochy pt. Nie(miłość). Z tobą i bez ciebie to coś zupełnie nowego, autorka bowiem pokazuje krok po kroku, co doprowadziło do kryzysu w kilkunastoletnim małżeństwie. Dzięki niej poznajemy błędy, które mogą mieć fatalny wpływ na nasze małżeństwo. Czy można im zapobiec?

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa lektura, myślę, że można z niej wiele prawdy życiowej wynieść 😉

    OdpowiedzUsuń
  2. wpisuję na listę do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tematy rozwodowe mnie nie ruszają, więc po książkę raczej nie sięgnę.

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...