Piekielna miłość – K.N. Haner


Piekielna miłość stanowi drugi tom serii mafijnej, po Zakazanym układzie nadeszła pora na kontynuację losów głównych bohaterów – Nicole i Marcusa. Książki warto czytać po sobie, inaczej można nie połapać się w skomplikowanych relacjach i współzależnościach.
Piekielna miłość
Nicole traci dziecko i wolność

Zakazany układ zakończył się w sposób, który pozostawił w czytelniku spory niedosyt. Piekielna miłość rozpoczyna się kilka tygodni później. Nicole zostaje porwana przez mafię Aleksa. Mężczyzna ma na pieńku z jej ukochanym, Marcusem. Wróg partnera Nicole postanawia urządzić jej piekło na ziemi. Kobietę czeka praca prostytutki i cierpienie po stracie dziecka. Nie wiadomo jednak, czy jej owoc miłości z Marcusem nie żyje, czy został uprowadzony. Nicole stanowi dla Aleksa narzędzie zemsty. Mężczyzna prywatnie nie ma nic do kobiety, którą przetrzymuje wbrew jej woli. Jemu chodzi o wyrównanie porachunków z Marcusem. Chce zniszczyć wszystko to, co tamten pokochał. Zatem zadawanie cierpienia jego bliskim stanowi najlepszą formę zemsty.

Czy Marcus odnajdzie i uwolni swoją ukochaną?

Marcus, pomimo iż wcześniej nierzadko spierał się z Nicole, robi wszystko, by ją odnaleźć. Kobieta jest jego największą miłością, podobnie jak wspólne dziecko. Czuje się naprawdę podle, że zawiódł na całej linii i nie uchronił najbliższych przed ogromnym niebezpieczeństwem. Wchodząc w konflikt z Aleksem, powinien przewidzieć jego konsekwencje.

Czym kierują się mafiosi?

K. N. Haner postanowiła uatrakcyjnić akcję powieści z myślą o czytelniku. W tym celu ukazała akcję z kilku różnych perspektyw. W powieści Piekielna miłość mamy kilku narratorów. W tym Diega, który jest człowiekiem Aleksa. Mężczyzna próbuje znaleźć najlepsze rozwiązanie w zaistniałej sytuacji. Swoją narrację prowadzi także sam Aleks. Dla równowagi poznajemy też relację Gaza, byłej prawdy ręki Marcusa. Mężczyzna postanowił bowiem przejść do obozu wroga i zasilić szeregi ludzi Aleksa. Prowadzoną narrację cechuje ogromna emocjonalność, dzięki czemu możemy poznać rzeczywiste motywy postępowania poszczególnych bohaterów.

Prawdziwi bohaterowie z krwi i kości

Bohaterom powieści K. N. Haner często zarzuca się głupotę i irracjonalność. Warto jednak pamiętać, że człowiek kierowany silnymi emocjami nie myśli logicznie. Kierują nim emocje, które nierzadko przyczyniają się do podejmowania niewłaściwych decyzji. Piekielna miłość pokazuje prawdziwych ludzi, którzy rzadko kalkulują, dużo częściej działają pod wpływem impulsu. Tacy właśnie są gangsterzy. Wielu z nich wywodzi się z patologicznych rodzin, nie ma żadnego wykształcenia i nie umie myśleć logicznie. Rzeczywiście można się przyczepić, że głównych bohaterów nierzadko spotykają niewiarygodne historie, ale z drugiej strony, to jest powieść sensacyjna z wątkami erotycznymi. Tu musi się coś dziać. Nie może być nudno i przewidywalnie. Sięgając po Piekielną miłość, chcesz się rozerwać i cel zostaje osiągnięty. Dzięki licznym zwrotom akcji powieść trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Trudno oderwać się od lektury. Książkę dosłownie połyka się w jeden wieczór. I chyba o to chodzi, by lektura sprawiała autentyczną przyjemność.


Piekielna miłość, czyli powieść erotyczna z mocnymi scenami

W powieści Piekielna miłość nie mogło zabraknąć scen erotycznych. Wiele z nich jest dość mocnych, wręcz ocierających się o przemoc. Nie każdej czytelniczce takie rzeczy przypadną do gustu, zatem uczciwie stawiam sprawę. Warto mieć świadomość, po jaką książkę sięgamy, aby nie odczuwać potem żadnego dyskomfortu. Dla mnie niektóre sceny są za ostre, ale jednocześnie wiem, że moja Daria była zachwycona Zakazanym układem, który również dla mnie okazał się za brutalny. Niemniej doceniam realne cechy bohaterów – gdy rządzą nami emocje, nie myślimy racjonalnie, ciekawy zabieg narracyjny i budowanie napięcia – czytelnik zastanawia się, czy Nicole odzyska wolność, a jej dziecko żyje.

1 komentarz:

  1. Wciągnęło mnie to. Nie ukrywam, że z dziewczyną często lubimy przeczytać dobrą książkę, również z tego gatunku. Zainspirowałaś nas do zakupu, więc teraz będzie tylko trzeba czekać, aż kurier Fedex ją na dostarczy i będziemy mogli się zagłębić w nowy świat :)

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...