Seks na wysokich obcasach 2 – Alicja Długołęcka i Paulina Reiter


Na Festiwalu Książki w Opolu zaopatrzyłam się w obydwa tomy poradnika Seks na wysokich obcasach. Uznałam, że będzie to na tyle ciekawa lektura, iż warto się jej oddać. Nie myliłam się. Myślę nawet, że Seks na wysokich obcasach 2 jest lepszą pozycją niż poprzednia, bowiem nie mam do niej większych zastrzeżeń. Tym razem Alicja Długołęcka przepytywana przez Paulinę Reiter skupia się na konkretach, a nie na pseudofilozoficznych wynurzeniach.
Seks na wysokich obcasach 2Seks na wysokich obcasach 2 zawiera też aspekt emocjonalny

Bardzo podoba mi się to, iż seks w wywiadach z Alicją Długołęcką nie jest odhumanizowany. Autorka nie walczy z jego emocjonalną osłoną, która jest szczególnie ważna dla kobiet. Dobrze, że ktoś, kto ma dyplom z seksuologii, mówi wprost: kobieto, jest ci z nim dobrze w łóżko, to się tym ciesz. Nie słuchaj tych, co mówią, ile orgazmów masz przeżyć w trakcie jednego stosunku. W ostatnim rozdziale Alicja Długołęcka podkreśla, ile zła wniosło do seksuologii opieranie się wyłącznie na męskiej perspektywie. Czy wiesz, że pierwsi seksuolodzy, którzy siłą rzeczy byli mężczyznami, za zboczenie uznawali nawet pocałunki w miejscach publicznych? Nie mówiąc już o homoseksualizmie, który dopiero niedawno został wykreślony z listy chorób psychicznych. Odkąd jednak kobiety doszły do głosu w nauce i zaczęły mieć wpływ na przebieg badań, seksuologia stała się bardziej ludzka i bliska dobrze nam znanym realiom. Homoseksualizm nie jest już chorobą. Kobieta nie musi przeżywać orgazmu non-stop, aby nie być uznaną za oziębłą. Może doświadczać innych form satysfakcji ze współżycia, które są równie, a nawet bardziej wartościowe. Poza tym zaczęto mówić o podnieceniu w szerszym kontekście, co jest dużo bardziej racjonalne.

Czym jest kobiecy orgazm i dlaczego panie szczytują podczas francuskich pocałunków?

W poradniku Seks na wysokich obcasach 2 Alicja Długołęcka przygląda się uważnie kobiecemu orgazmowi. Mówi nie tylko o stymulacji punktu G, ale też obszaru AFE. Połączenie ich ze stymulacją łechtaczki może doprowadzić do orgazmu pogłębionego. Sprzyja jemu seks w pozycji na pieska i huzarskiej. Potrzebna jest także silna więź emocjonalna z partnerem. Alicja Długołęcka zwraca też uwagę, że istnieje orgazm psychogenny stanowiący odpowiedź na kobiece fantazje erotyczne, do których może przyczynić się mężczyzna, z którym uprawiamy seks. Seksuolożka podkreśla, iż żaden orgazm nie jest gorszy od pozostałych. Warto skupić się na przyjemności, a nie pogoni za ekstazą, bo wtedy gdy najmniej się jej spodziewamy, ona po prostu przychodzi. Poza tym Długołęcka przytacza ciekawostkę, iż co piąta kobieta szczytuje w wyniku francuskich pocałunków. Ważne są też pieszczoty piesi i łechtaczki w trakcie penetracji, bo im więcej zróżnicowanych bodźców, tym większe prawdopodobieństwo przeżycia rozkoszy przez kobietę.

Różnica wieku nie ma wpływu na jakość związku

Seks na wysokich obcasach 2 zawiera także rozdział poświęcony parom z różnicą wieku. Osobiście uważam, że w miłości nie ma znaczenia wiek. Kilka lat różnicy w tę czy w drugą stronę naprawdę niczego nie zmienia. Trzeba po prostu poznać wartościowego człowieka. Alicja Długołęcka początkowo była przeciwna takim związkom, ale później zmieniła zdanie, co szczegółowo argumentuje w stosownym rozdziale. Zauważyła ona bowie, że to mogą być bardzo szczęśliwe i partnerskie relacje. Wszystko bowiem zależy od ludzi, którzy je tworzą. Jeśli mają szczere i dobre intencje, naprawdę się kochają, to nic nie stanie im na przeszkodzie.

Seks analny – niedoścignione marzenie mężczyzn i koszmar kobiet

W poradniku Seks na wysokich obcasach 2 znalazł się też rozdział poświęcony seksowi analnemu. Alicja Długołęcka wspomina, iż jest to jedna z największych fantazji mężczyzn i coś, co zdecydowanie nie podoba się większości kobiet. To może być bowiem bolesne doświadczenie. Kobieta ma prawo go nie apropobować. Jeśli jednak para zdecyduje się go uprawiać, prezerwatywa to absolutna podstawa. Dobrze, że w dzisiejszych czasach ktoś w ogóle o tym wspomina. Czytając różne poradniki seksuologiczne, odnoszę wrażenie, że kwestia bezpiecznego seksu stanowi temat poboczny, niewart uwagi. Tutaj Alicja Długołęcka pochyla się nad nim.

Samotność w związku

Autorka zwraca także uwagę na problem samotnych kobiet, które tkwią w związkach. Gdy w relacji znika dotyk i czułość, pojawia się poczucie pustki, którego nie sposób niczym zapełnić. Jest to niezwykle dołujące przeżycie. Do tego dochodzą związki na odległość, które nie należą do szczególnie udanych i dobrze rokujących na przyszłość.

O seksie najłatwiej porozmawiać z przyjaciółką

Alicja Długołęcka zwraca też uwagę, jak trudno parom rozmawiać o seksie. O wiele łatwiej podzielić się swoimi potrzebami z przyjaciółką, bo przy niej nie czujemy skrępowania. Ukochanej osobie trudno coś powiedzieć, bo boimy się oceny, nie chcemy też jej zranić. Warto jednak wymieniać się spostrzeżeniami, np. wykorzystując do tego żarty i aluzje. To znacznie ułatwia prowadzenie rozmów na trudne tematy.

Gdy dziecko odbiera miłość partnerowi

Autorka zwraca też uwagę na pary, które doczekały się dziecka. Miłość dziecka jest bezwarunkowa, dlatego też wielu rodziców wpada w pułapkę. Cieszą się, że mają uczucie maluszka i przestają walczyć o miłość partnera, co ma katastrofalne skutki. Związki się rozpadają, pojawia się zdrada i wzajemna niechęć.

Uważam, że Seks na wysokich obcasach 2 to wartościowa publikacja, którą powinna przeczytać każda kobieta. Warto też podsunąć ją pod nos mężczyznom, aby ci nie podchodzili do erotycznych igraszek zbyt wyczynowo. Tu nie liczy się tak bardzo technika jak zaangażowanie i chęć sprawienia przyjemności drugiej osobie.

1 komentarz:

  1. Brzmi ciekawie. Ja wychodzę z założenia, że jeśli coś może Was zainteresować, to po prostu warto temat sprawdzić. Szczególnie że teraz przy wsparciu takich rozwiązań jak e transport , każdy jest w stanie odpowiednio zadbać o dostawę. Kwestia podjęcia odpowiedniej decyzji.

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...