Randka z Homo sapiens – Penny Reid


Penny Reid na co dzień zajmują się biomedycyną, jednak od czasu do czasu pisze powieści obyczajowe, które zdążyły skraść już serca milionów czytelniczek na całym świecie. Lubię literaturę kobiecą i wcale nie uważam ją za coś gorszego. Otwarcie przyznaję się do czytania romansów i powieści erotycznych. Sprawia mi to wielką przyjemność. Randka z Homo sapiens miała tak intrygujący opis, że postanowiłam oddać się lekturze. Czy książka przypadła mi do gustu?


Randka z Homo sapiensGdy całe życie legło w gruzach...

Janie Morris wiodła szczęśliwe życie do dnia, kiedy cały jej świat postanowił niespodziewanie runąć. Zaczęło się od zdrady wieloletniego chłopaka, z którym główna bohaterka wiązała spore nadzieje. Dowód niewierności partnera znalazła w jego spodniach. Nad czymś takim Janie nie potrafiła przejść do porządku dziennego. Kobieta stwierdziła, że nie wybaczy partnerowi zdrady, a to oznaczało zerwanie i wyprowadzenie się z mieszkania mężczyzny. Choć partner usiłował zatrzymać Janie, przepraszając ją i obiecując poprawę, ta okazała się nieugięta.

Gdy Janie przybywa do firmy, spotyka ją kolejne nieszczęście. Okazuje się, że otrzymała zwolnienie z pracy. W ten oto sposób kobieta zostaje nie tylko bez ukochanego i mieszkania, ale też bez pracy. Na dodatek szpilki Janie wpadają jej w kratkę ściekową, w rezultacie musi zastąpić je klapkami. Po drodze gubi soczewkę, a jej ulubiona biała koszula kończy swój żywot zalana kawą.

Randka z Homo sapiens, czyli współczesny romans

Kiedy Morris doprowadza się do stanu, w którym może opuścić biuro, udaje się po pudło ze swoimi rzeczami i wtedy czuje na sobie wzrok ochroniarza, który już jakiś czas temu wpadł jej w oko. Pan Ciacho przygląda się bacznie Janie, a ona uświadamia sobie, że wraz z pracą traci sposobność do regularnych spotkań z mężczyzną. Morris jeszcze nie wie, że nie jest to jej ostatnia wspólna chwila z ochroniarzem. Niebawem obudzi się w nieznanym sobie mieszkaniu, w którym będzie przebywał także Pan Ciacho.

Penny Reid bawi i wzrusza

Randka z Homo sapiens to lektura lekka i przyjemna. Idealnie nadaje się na letnie popołudnia, gdy chcemy się po prostu odprężyć. Ukazana w niej historia jest owiana lekką mgiełką tajemnicy i okraszona dużą porcją dobrego humoru. Nie brakuje w niej też wzruszających momentów, przy których to łzy dosłownie cisną się do oczu. Randka z Homo sapiens to książka, w której nie znajdziemy szczegółowych opisów seksu. Niemniej jest to bardzo zręcznie napisany romans osadzony we współczesnych realiach. Twórczość Penny Reid przypomina mi powieści, jakie w zeszłym roku wydała Sarah Morgan – Bezsenność na Manhattanie i Zachód słońca w Central Parku. Oczywiście jest to komplement, ponieważ ten styl pisania powieści dla kobiet mi odpowiada. Nie przepadam natomiast za Bridget Jones.

Randka z Homo sapiens tak bardzo przypadła mi do gustu, że już nie mogę się doczekać lektury kolejnej części;) Myślę, że i tym razem Penny Reid stanęła na wysokości zadania.


1 komentarz:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...