Marzena Rogalska na Festiwalu Książki w Opolu


Marzena Rogalska to nie tylko dziennikarka, ale też pisarka, aktorka i specjalistka od dubbingu. Uwielbiam ją za pozytywną energię, która z niej emanuje. Ucieszyłam się, gdy zobaczyłam ją na line-upie Festiwalu Książki w Opolu. Miałam okazję czytać jej powieść, na pewno za jakiś czas przygotuję jej recenzję. Spotkanie z Marzeną Rogalską było niewątpliwie jednym z lepszych.

Marzena RogalskaMarzena Rogalska czuje się pełniejszą dziennikarką dzięki pisaniu książek

Marzena Rogalska uwielbia swoją pracę i jest w niej naprawdę dobra. Potrafi przeprowadzić solidny research, dzięki czemu postaci przez nią konstruowane są wiarygodne. Marzena Rogalska przyznała, że pisanie książek dopełniło ją. Do tej pory odczuwała bowiem pewien niedosyt.

Inspiracje do książek czerpie z życia

Marzena Rogalska inspiruje się życiem i przygodami swoich przyjaciół. Oni nie mają jej za złe, że wykorzystuje pewne fakty z ich życia do pisania swoich książek. Przyjaciele są jej pierwszymi recenzentami. Dla Marzeny Rogalskiej przyjaźń to wyższa i szlachetniejsza odmiana miłości. Coś w tym niewątpliwie jest.

Nie uważa literatury kobiecej za gorszy gatunek literacki

Marzena Rogalska uważa, że ludzie mają w sobie naturalną tendencję do szufladkowania wszystkich i wszystkiego. W związku z tym dzielą książki na literaturę kobiecą, reportaż etc. Choć po jej książki sięgają także mężczyźni, nie ma nic przeciwko określaniu jej książek jako literatury kobiecej. W końcu po książki częściej sięgają panie. Nie uważa też określenia literatura kobieca za pejoratywne.

Pracuje nad trzecim tomem przygód Agaty

Jesienią tego roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, poznamy kontynuację losów Agaty. Marzena Rogalska jest w trakcie pracy nad trzecim tomem przygód. Ja już zacieram ręce z niecierpliwości;)

Odrzuciła propozycję napisania wywiadu-rzeki i książki kucharskiej

Zanim powstała pierwsza powieść Marzeny Rogalskiej, odrzuciła ona propozycję napisania wywiadu-rzeki, poradnika oraz książki kucharskiej. Nie uważa, że to gorsze książki, ale zależało jej na stworzeniu dobrej powieści. Marzena Rogalska wyznała, że robi tylko to, co czuje.

Choć często się spóźnia, w pisaniu jest zdyscyplinowana

Marzena Rogalska przyznaje, iż sporo czasu spędziła w Krakowie, gdzie łatwo można dotrzeć z jednego końca miasta na drugi. To sprawia jej sporo trudności w Warszawie, gdyż często się spóźnia. W pisaniu książek jest jednak bardzo zdyscyplinowana. Nawet po ciężkiej pracy lubi się wykąpać i otworzyć laptopa.

W torebce zawsze nosi Kindla

Pisarka nie tylko tworzy nowe książki, ale też podczytuje innych. Niespecjalnie przepada za kryminałami, czyta natomiast literaturę kobiecą i klasyczną. W torebce zawsze nosi Kindla, ponieważ jest on wygodniejszy podczas podróży.

Przymierza się do pisania książki z naukowcem

Marzena Rogalska przymierza się do napisania książki w duecie, miałaby to uczynić z błyskotliwym naukowcem, który jej to zaproponował. Na razie nie chciała zdradzić więcej szczegółów.

18 czerwca zagra w sztuce wystawianej w opolskim teatrze

Marzena Rogalska gościła na Festiwalu Książki w niedzielę, a już w poniedziałek zagra małą rólkę w sztuce teatralnej wystawianej w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego. Żałuję, że dowiedziałam się o tym tak późno.

Pięknie zaśpiewała Hannę Banaszak

Poproszona o zaśpiewanie piosenki Hanny Banaszak brawurowo poradziła sobie z tym zadaniem. Ma naprawdę piękny głos i duży dystans do siebie. Niewiele kobiet zaśpiewałoby publicznie piosenkę, będąc do tego nieprzygotowanymi.

Zrezygnowała z udziału w programie Twoja twarz brzmi znajomo

Marzena Rogalska otrzymała propozycję udziału w tym programie, ale odmówiła. Nie chce bowiem rezygnować ze swojego uporządkowanego życia zawodowego, zależy jej też na wydaniu trzeciego tomu przygód Agaty jesienią tego roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...