Ogród Zuzanny – Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska

Zawsze zastanawiałam się, jak dwie różne pisarki mogą napisać wspólną książkę. Interesuje mnie sam podział pracy i dyskusja nad twórczymi pomysłami związanymi z fabułą. Może kiedyś będę miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim, podczas którego moja ciekawość zostanie zaspokojona;) Ogród Zuzanny to pierwszy tom z cyklu stworzonego przez Justynę Bednarek i Jagnę Kaczanowską. Miałam okazję zapoznać się z egzemplarzem przedpremierowym. Okładka jest przepiękna, od razu przykuwa wzrok i sugeruje niezwykle kobiecą zawartość.
ogród zuzannyOgród Zuzanny – powieść o niezwykłej rodzinie

Zuzanna mieszka wraz z matką, babcią i 12-letnim synem, Wojtkiem w willi, której czasy świetności już dawno minęły. Po zwycięskiej walce z chorobą nowotworową Krystyna przestała pracować i przeszła na wcześniejszą emeryturę. To na barkach Zuzanny leży ciężar utrzymania całej rodziny. Niestety, jej partner, choć wydawał się gotowy na założenie rodziny, zwinął żagle po tym, jak jego syn pojawił się na świecie. Obowiązki ojca zdecydowanie go przerosły.

Zuzanna pracuje jako projektantka ogrodów w firmie Kozaka. Mężczyzna ją lekceważy i nie okazuje jej należytego szacunku, chociaż to ona odwala całą robotę. Bez niej firma Kozaka już dawno ogłosiłaby upadłość. Wprawdzie jej właściciel szczyci się tytułem inżyniera, ale na architekturze krajobrazu zna się znacznie gorzej od Zuzanny, która musiała przerwać studia z powodu nieplanowanej ciąży.

Stara miłość nie rdzewieje

Pewnego dnia Kozak otrzymuje ciekawe i dobrze płatne zlecenie. Gdy Zuzanna pewnej soboty musi zjawić się w zrujnowanej willi Jolancin, aby zapoznać się z ogrodem, który musi doprowadzić do dawnej świetności, przeżywa ogromny szok. Nowym właścicielem nieruchomości okazuje się mężczyzna, który niegdyś budził w niej gorące uczucia. Ten ją wyraźnie skądś kojarzy, ale nie do końca wie, z kim ma do czynienia. Czy dawne wspomnienia i namiętności odżyją, zmieniając życie Zuzanny nie do poznania? Tego Wam nie zdradzę, ponieważ pragnę gorąco zachęcić do lektury powieści Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej.

Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska stworzyły ciepłą, zabawną powieść

Ogród Zuzanny urzekł mnie swoją fabułą. Bardzo lubię czytać książki o miłości i powracać do czasów, gdy główni bohaterowie zakochali się na zabój. Na dodatek narracja prowadzona jest w sposób lekki i zabawny. Wprawdzie główni bohaterowie borykają się z niejednym poważnym problemem – Zuzannie brakuje środków na życie, właściciel willi Jolancin właśnie się rozwodzi, ale nie załamują się, lecz dzielnie stawiają czoła przeciwnościom losu. Autorki powieści Ogród Zuzanny niezwykle plastycznie opisały konflikt między Krystyną a Zuzanną. Szczególnie rozbawiła mnie reakcja Krystyny po kłótni z córką, która wróciła z willi Jolancin. Zuzanna wyrzuciła z siebie całą nagromadzoną latami złość, a Krystyna zrozumiała, że córka zarzuca jej brak miłości do zwierząt. Ten fragment trzeba po prostu przeczytać, aby wybuchnąć szczerym, gromkim śmiechem.

Ogród Zuzanny stanowi pierwszy tom, zatem zakończenie książki musi pozostawiać w czytelnikach pewien niedosyt, aby ci z przyjemnością sięgnęli po kolejną część. Ja już nie mogę doczekać się tego momentu.

2 komentarze:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...