Na jakich mężczyzn nie warto tracić czasu?

Relacje damsko-męskie nie zawsze układają się tak, jak byśmy tego chciały. Czasem świetnie zapowiadający się facet odkrywa przed nami swoje mroczniejsze oblicze. Nie chodzi tutaj wcale o to, że okazuje się agresorem stosującym przemoc fizyczną, ale jego niektóre zachowania ewidentnie świadczą o braku zainteresowania. Na początku można i warto dać jeszcze jedną szansę. Niektórzy bowiem z czasem zaczynają się starać. Jeśli jednak mija dużo czasu, a on wciąż jest taki sam, jak na początku znajomości i wciąż popełnia te same błędy, to lepiej go sobie odpuść. Życie i tak jest dla nas czasem boleśnie niesprawiedliwe, po co zatem dokładać sobie kolejnych zmartwień? Na jakich mężczyzn nie warto tracić czasu?

na jakich mężczyzn nie warto tracić czasu
Źródło: Pixabay

Agresywny facet, czyli strzeż się przed nim

Niezależnie od tego, jak bardzo ci się podoba pod względem wyglądu i osobowości, agresor zawsze pozostanie agresorem. Nigdy nie trać czasu na tkwienie u boku mężczyzny, który podniósł na ciebie rękę lub szarpał cię podczas wybuchu złości. Jeśli on jest agresywny, to stwarza dla ciebie bezpośrednie zagrożenie. Nie daj sobą manipulować. Agresywny facet będzie cię przepraszał na kolanach, płakał, robił niesamowite rzeczy, błagając o wybaczenie. To jednak tylko gra pozorów. On przeprasza na kolanach, bo wie, że w ten sposób zmiękczy twoje serce. Tymczasem problemy z agresją nie znikają samoistnie jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki. On cię przeprosi, przez chwilę będzie się starał, a potem uderzy raz i drugi. Aż w końcu obudzisz się w szpitalu z wybitymi zębami lub pękniętą śledzioną. Nie pozwól, by oślepiła cię miłość czy pożądanie. Nie chcesz przecież umrzeć z powodu pobicia. W ogóle myśl o sobie i własnym bezpieczeństwie. Jeśli ty go sobie nie zapewnisz, to nie zrobi tego nikt inny. Agresywny facet to nie jest materiał na jakikolwiek związek, nawet taki bez zobowiązań. Nigdy bowiem nie wiesz, co strzeli mu do głowy i uruchomi uśpione pokłady agresji. Może to być błahostka, przez którą ty będziesz chodziła z siniakiem pod okiem.

Niewierny facet – trzymaj się od niego z daleka

Jeśli facet ma problem z dochowaniem wierności i widzisz to już na początku znajomości, to odpuść go sobie. Nie tłumacz go, że pewnie był pijany i nie wiedział, co robi. Skoro nie wie, po ilu kieliszkach wódki traci kontrolę nad sobą, to zdradzi cię po raz kolejny. W końcu on jest taki bezsilny, gdy na horyzoncie pojawia się atrakcyjna kobieta. Jeśli on spotyka się z kilkoma kobietami jednocześnie, urządzając w ten sposób casting na swoją partnerkę, to niech robi to dalej, ale bez twojego udziału. Czego on od ciebie oczekuje? Myśli, że w ten sposób zaczniesz się upokarzać, błagając, żeby wybrał właśnie ciebie? A może spotkasz się z konkurencją i ją zwymyślasz albo przystąpisz do walki w kisielu? To smutne, jak niektórzy mężczyźni potrafią zachować się w stosunku do kobiet, z którymi się umawiają. Przecież nikt ich nie zmusza do spotkań z dziewczyną, która nie odpowiada im z tego czy innego powodu. Skoro ona nie jest jego zdaniem godna uwagi, to powinien ją sobie odpuścić i szukać dalej. Niemniej niektórzy są tchórzami, boją się postawić wszystko na jedną kartę i wolą zabawiać się, umawiając w każdy dzień tygodnia, tudzież miesiąca, z inną kobietą. Nie chcą się ograniczać i mają do tego prawo, pod warunkiem, że przed pierwszym spotkaniem zaznaczą wprost, że szukają kobiety do niezobowiązujących spotkań, tudzież seksu raz w tygodniu/miesiącu. Kobieta może przystać na takie warunki lub od razu umówić się z kimś innym. Po co się okłamywać i kombinować jak koń pod górkę, skoro facet od początku wie, że nie zamierza się angażować i chce tylko dobrego seksu? Stawiając sprawę jasno, zarówno on, jak i kobieta szybciej osiągną swój cel. On znajdzie chętną na niezobowiązujące spotkania, ona rozejrzy się za kimś innym do stałego związku. Nie chodzi przecież o to, żeby już na wstępie się deklarować i składać gorące wyznania. To normalne, że na pierwszych randkach nie wiesz, czy chcesz być z daną kobietą/mężczyzną. Niemniej już przed pierwszym spotkaniem wiesz, że na pewno nie chcesz się wiązać i szukasz tylko seksu.

Na jakich mężczyzn nie warto tracić czasu? Na takich, którzy ewidentnie cię olewają

On nie dzwoni przez kilka dni, zastanawiasz się, jaka jest tego przyczyna. W rezultacie w końcu łamiesz się i sama szukasz z nim kontaktu. Piszesz wiadomość, a on milczy jak zaklęty. To zrozumiałe, że można nie mieć czasu, aby odpisać od razu. Niemniej zwlekanie z tym kilkanaście godzin, a nawet kilka dni, to już przesada. Czujesz się jak nachalna baba, która nie ma co począć z własnym czasem, choć zasadniczo nie zrobiłaś nic złego. Niemniej nie lubisz się nikomu narzucać i czujesz się tak, jak byś żebrała o kontakt z jego strony. Jeśli on w ogóle do ciebie nie dzwoni, nie pisze, a gdy ty się z nim kontaktujesz, czujesz się spławiana, to prawdopodobnie tak właśnie jest. On nie szuka kontaktu z tobą, bo zwyczajnie tego nie chce. Przestań szukać wymówek w stylu: „on jest taki zapracowany”, „pewnie się rozchorował”, „jest taki nieśmiały”. Jak ktoś czegoś chce, to robi to. Jeśli tego nie robi, to nie uważa tego za godne zachodu. Nawet jeśli on siedzi w pracy, to może chyba po powrocie do domu znaleźć dosłownie 2 minuty, by odpisać na wiadomość: „jestem zajęty, jak się trochę rozluźni, to odezwę się do ciebie”. Jeśli nie jest poważnie chory, to też jest w stanie odpisać. A nieśmiałość to żadne wytłumaczenie dla bycia niekulturalnym facetem, który nie odpisuje na wiadomości. Można zrozumieć, że mężczyzna sam nie pisze, bo się boi zbłaźnić, ale jeśli to ty napisałaś, a on olał sprawę, to coś tu jest ewidentnie nie halo.

Niezdecydowany facet – dlaczego lepiej go sobie odpuścić?

Taki mężczyzna rzuca tylko ogólne myśli dotyczące spotkania, ale nigdy nie podaje szczegółów ani nie pisze w tej sprawie w późniejszym terminie. W rezultacie nie wiesz, o co mu właściwie chodzi. Niby chce, ale nie chce. Masz wrażenie, że on zostawia sobie otwartą furtkę tak na wszelki wypadek. A nuż jakiś dzień w przyszłym tygodniu okaże się tak nudny – nowych seriali jeszcze nie puszczają, meczów też zbyt wiele nie transmitują, a jego koleżanki odpoczywają na urlopie, że wtedy okażesz się świetną zapchajdziurą. Zawsze lepiej pogadać z kimś, niż gapić się w sufit. Nie podaje szczegółów, więc nie możesz mu potem zarzucić, że na niego czekałaś. W końcu niczego ci nie obiecywał, rzucił tylko luźną myśl. Taki niezdecydowany facet nigdy nie doprowadza sprawy do końca. Na dodatek, gdy ty odzywasz się, aby potwierdzić spotkanie, czekasz na odpowiedź kilka lub kilkanaście godzin. Ewentualnie on się wykręca brakiem czasu kwadrans przed szóstą. Niezdecydowany facet rzuca też ogólną myśl, że fajnie byłoby się jeszcze kiedyś spotkać, ale nie mówi oczywiście kiedy, bo i po co od razu się umówić na kolejną randkę? Skoro on tak postępuje, to znaczy, że znajdujesz się na ławce rezerwowych. Jak nic innego nie wypali, to i twoje towarzystwo okazuje się znośne.


Po czym poznać, że facetowi nie zależy? Po tym, że nie ma dla ciebie czasu

Facet, któremu zależy na tobie, zawsze znajdzie czas na spotkanie. Oczywiście niekoniecznie dziś czy jutro, ale przynajmniej poda alternatywny termin. Jeśli on spotyka się z tobą raz dwa miesiące, to nie łudź się, że chociaż cię lubi. Czy ty widujesz swoje koleżanki i kolegów równie rzadko, czy zawsze jakimś cudem znajdziesz dla nich chwilę czasu? Przestań żebrać o jego zainteresowanie, bo jemu najzwyczajniej nie zależy na kontynuacji znajomości chociażby na poziomie koleżeńskim. Jeśli on nie ma dla ciebie czasu, to po prostu zajmij się swoim życiem. Zanim go spotkałaś, nie narzekałaś ani na brak znajomych, ani ciekawych zajęć. A prawdziwa miłość w końcu do ciebie przyjdzie.

Jakich facetów unikać? Takich, którzy cię nie szanują

Jeśli on naśmiewa się z ciebie lub wyraża o tobie mało przychylnie, gdy czujesz się przez niego poniżana i upokarzana, to daruj go sobie. Żaden mężczyzna, który jest wart uwagi, nie krzywdzi cię tylko po to, aby samemu poczuć się choć przez chwilę jak król życia. Brak szacunku to nie zawsze upokorzenie czy fizyczne uderzenie w twarz. To także sytuacja, kiedy on w ostatniej chwili odwołuje spotkanie, ciągle się spóźnia na randki, w dwuznaczny sposób opowiada o swoich koleżankach. Wiecznie nie ma dla ciebie czasu, zawsze odpisuje po kilku dniach. Kobieto, szanuj siebie sama, bo nikt nie będzie cię szanował!

6 komentarzy:

 1. Mój mężczyzna jest idealny.. wierny, spokojny, pomocn, ciepły i rodzinny ^^ Polecam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Z jakiej ksiązki to pochodzi? Z 'Zołzy'? JUż to gdzieś czytałam :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałam to ponad miesiąc temu po lekturze wielu różnych książek, ot, takie skonsolidowane przemyślenia:)

   Usuń
 3. ja mam super męża :) Miałam faceta przez 6,5 roku i z dnia na dzień zmieniłam swoje życie o 360 stopni i jestem szczęśliwa .Nie bałam się zaryzykować itp ;)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...