Soczysta pomarańcza...


Pomarańczowe akcenty w makijażu oka nie pasują do mojego typu urody. Natomiast w przypadku paznokci chętnie stawiam na ten kolor. Lakier Venita Glamour nr G03 wygląda rewelacyjnie, a jak wypada pod względem jakości?

Kolor
Weszłam w posiadanie intensywnie pomarańczowego lakieru, którego odcień przypadł mi do gustu. Lubię żywe kolory. O dziwo, pomarańczowe tony świetnie współgrają z jasną skórą moich dłoni.

Wykończenie
Kremowe. W lakierze na próżno szukać drobinek.

Ilość warstw
Kosmetyk Venity charakteryzuje się słabym kryciem. Białe końcówki paznokci można dostrzec po 3 warstwach lakieru.

Schnięcie
Pod tym względem nie mam nic do zarzucenia produktowi Venity. Lakier stosunkowo szybko zastyga. Po 20 minutach mogę bez obaw sięgnąć po pilota od telewizora czy gazetę. Ich faktura nie pozostawia po sobie śladu na paznokciu.

Trwałość
Trzeciego dnia lakier zaczyna odpryskiwać. Pod względem trwałości wypada o wiele lepiej od produktów Miyo.

Brudzenie sprzętu AGD
Nie zauważyłam pomarańczowych kresek na lodówce czy kartkach papieru.

Konsystencja
Lakier charakteryzuje się stosunkowo rzadką konsystencją. Trzeba zachować ostrożność, ponieważ chwila nieuwagi może zakończyć się poplamieniem spodni czy dywanu.

Pędzelek
Jego grubość określiłabym jako średnią. Jest niezwykle wygodny w obsłudze. Za jego sprawą malowanie paznokci przebiega szybko i sprawnie.


Smużenie
Lakier nie pozostawia smug czy zacieków. Pod tym względem nie mam mu nic do zarzucenia.

Bąbelkowanie
Nie stwierdziłam.

Barwienie płytki
Pomarańczowe lakiery często stanowią przyczynę przebarwień płytki, toteż polecam nałożenie bazy. W ten sposób możemy uniknąć przykrych niespodzianek.

Kraj producencki
Polska.

Testowanie na zwierzętach
Venita nie testuje swoich produktów na zwierzętach.

Skład
Ethyl acetate- ester kwasu octowego i alkoholu etylowego, rozpuszczalnik. Posiada słodki zapach, przypominający aromat gruszki. Poza zmywaczami do paznokci stosuje się go przy produkcji klejów i papierosów. Octan etylu powstaje także podczas fermentacji wina i odpowiada za jego słodki smak. W entomologii stosowany do uśmiercenia schwytanych owadów. Dawka, przy której 50% populacji szczurów zostanie uśmiercona, jest dosyć wysoka, w związku z czym uważa się ten związek za mało toksyczny. Rozpuszczalnik, który podobnie jak octan butylu ułatwia rozprowadzanie emalii i wyparowuje po jej nałożeniu.
Butyl acetate-octan butylu, rozpuszczalnik, który za zadanie ma ułatwienie czynności rozprowadzania lakieru na płytce. Po aplikacji emalii wyparowuje. Rozpuszczalnik organiczny. Posiada ostry zapach kojarzący się z bananami.
Nitrocellulose-nitroceluloza. Mieszanina estrów celulozy i kwasu azotowego (V). To substancja łatwopalna i wybuchowa. Wykorzystywana przy produkcji sztucznej skóry, lakierów, emalii. Substancja ta tworzy warstwę lakieru.
Trimellitic anhydride copolymer- związek stosowany do produkcji plastiku.
Acetyl tributyl citrate-cytrynian acetylotributylu. Pochodzenia różnego, stosowany jako zmiękczasz tworzyw sztucznych. Używany również jako emulgator dla maści. Związek ten tworzy stabilny film na włosach, skórze i paznokciach.
Isopropyl alcohol-alkohol izopropylowy. Rozpuszcza szeroką gamę związków niepolarnych. Wykorzystywany przy czyszczeniu urządzeń elektrycznych. Wykorzystywany w środkach do dezynfekcji rąk. Stosuje się go po to, aby zapobiec zapaleniu ucha zewnętrznego. Stosowany jako dodatek do paliw. Woda oddziela się od benzyny i w niskich temperaturach może zamarznąć w przewodach zasilających. Alkohol izopropylowy rozpuszcza wodę w benzynie. W genetyce i biologii molekularnej wykorzystywany w celu wytrącenia DNA. Alkohol izopropylowy działa depresyjnie na centralny układ nerwowy, może powodować bóle głowy i wymioty.
Trimethyl pentanyl diisobutyrate-biała substancja płynna stosowana jako plastyfikator w lakierach do paznokci. Związek ten nadaje elastyczność i trwałość syntetycznym polimerom stosowanym w lakierach do paznokci. Stabilny w roztworach obojętnych i kwaśnych. Ulega biodegradacji.
Triphenyl phosphate-fosforan trifenylu. Jest estrem kwasu fosforowego i fenolu. Pełni rolę plastyfikatora. W kontakcie ze skórą wykazuje niską toksyczność.
Silica-krzemionka. Silnie chłonie wodę. Stabilizator emulsji, przedłuża trwałość kosmetyków, chroni przed ich rozwarstwianiem. Zwiększa lepkość.
Propyl acetate- ester kwasu octowego i alkoholu propylowego. Jest bezbarwnym rozpuszczalnikiem o zapachu gruszki. Substancja łatwopalna. W stanie czystym działa drażniąco na skórę.
N-butyl alcohol-alkohol n-butylowy. Rozpuszczalnik organiczny. Można go znaleźć w preparatach do pielęgnacji paznokci, mydłach, płynach do kąpieli, tuszach, cieniach, szminkach, perfumach. W wymienionych produktach substancja ta występuje w niskich stężeniach. Składnik ten ułatwia rozpuszczenie innych substancji obecnych w kosmetyku.
Stearalkonium hectorite-hektoryt modyfikowany solą stearalkaniową. Substancja zagęszczająca, dodawana w celu utrzymania cząstek brokatu w zawiesinie.
Sucrose acetate isobutyrate-emulgator, który w Stanach Zjednoczonych znalazł zastosowanie w produkcji żywności, ponieważ uzyskał status GRAS (substancji ogólnie uznanej za bezpieczną). Dodawany jest do kosmetyków kolorowych, przeznaczonych do pielęgnacji ciała i włosów.
Stearalkonium bentonite-środek zawieszający, umożliwiający sterowanie lepkością.
Pentaerythrityl tetraisostearate-zagęstnik, emolient.
Benzophenone-1-chroni produkt przed destrukcyjnym wpływem promieniowania słonecznego, odbijając, rozpraszając lub pochłaniając promienie UV.
Dimethicone-substancja pochodzenia chemicznego, pochodna silikonu. Pełni funkcję emolienta i substancji antystatycznej. Składnik ten jest stosowany jako emulgator lub koemulgator w mieszaninach olej-woda. Substancja nawilżająca, natłuszczająca i wygładzająca.
Styrene/acrylates copolymer- substancja błonotwórcza, chroniąca przed dostępem promieni słonecznych.
Diacetone alcohol-alkohol diacetonowy. Znalazł zastosowanie przy produkcji celulozowych estrów wchodzących w skład lakierów, dzięki czemu nadaje im połysk. Substancja ta wykazuje właściwości konserwujące.
Citric acid-kwas cytrynowy. Regulator odczynu, wykazujący właściwości nawilżające. Zaliczany do sekwestrantów, czyli substancji, które przyłączają jony metali, co zapobiega zajściu niepożądanych reakcji chemicznych z udziałem tych jonów. Zwiększa stabilność kosmetyku. W wyższych stężeniach ujawniają się jego właściwości eksfoliacyjne (złuszczające naskórek). Można go wyodrębnić z owoców cytrusowych albo pozyskać w hodowlach Aspergillus niger. Pełni rolę środka konserwującego, chroniącego przed namnażaniem niepożądanych drobnoustrojów.
Może zawierać:
Mica- mika, nadaje żądany kolor i właściwości odbijające.
Iron oxides-tlenki żelaza. Nadają barwę.
Aluminium hydroxide-wodorotlenek glinu zaliczany do humektantów, emolientów, regulatorów lepkości. Jest to składnik pochodzenia mineralnego o wielokierunkowym działaniu. Reguluje lepkość, pełni rolę substancji natłuszczającej, wygładzającej. Nadaje miękkość skórze.
Pigment red 57:1-pigment
Hydrogenated polyisobutene-lekki emolient. Ułatwia rozprowadzanie kosmetyku. Wygładza i zmiękcza naskórek. Tworzy warstwę okluzyjną, która chroni przed utratą wody.
Palmitic acid- kwas palmitynowy. Nasycony kwas tłuszczowy, nierozpuszczalny w wodzie. Na skórze i włosach wytwarza warstwę okluzyjną zapobiegającą nadmiernemu parowaniu wody. Działa zmiękczająco i wygładzająco na naskórek i włosy. W związku z tym, iż nadaje połysk, znalazł zastosowanie przy produkcji lakierów do paznokci.
Polyethylene terephthalate--politereftalan etylenu. Termoplastyczny polimer, wykorzystywany przy produkcji włókien syntetycznych i pojemników.
Isobutylphenoxy epoxy resin-bisfenol A. Substancja, która obecnie jest intensywnie badana pod kątem rakotwórczym. Podejrzewa się, że poprzez swoje działanie zbliżone do estrogenów, może sprzyjać rozwojowi nowotworu piersi.
Calcium aluminum borosilicate-pełni rolę wypełniacza.
Calcium sodium borosilicate-pozwala uzyskać efekt nabłyszczający.
Tin oxide-tlenek cyny (II). Związek amfoteryczny (reaguje z silnymi kwasami, dając sole cyny (II) i z silnymi zasadami dając anion). Występuje w dwóch formach: stabilnej o czarnogranatowym zabarwieniu i metastabilnej o czerwonej barwie.
Aluminum polyurethane-11-polimer, z którego wytwarzane są tworzywa sztuczne, z których produkuje się m.in. podeszwy butów, elementy zawieszenia samochodu.

Cena
Ok. 4-6 zł.

Dostępność
W Opolu lakiery Venity można nabyć w drogeriach Astor. Podejrzewam, że znajdziecie je w małych, osiedlowych drogeriach.

Reasumując: Pomarańczowy lakier Venity przypadł mi do gustu. Na jego korzyść przemawia odcień, szeroki pędzelek i szybkie schnięcie. Cena również zachęca do zakupu lakieru. Do tego produktu z pewnością będę często powracać, ponieważ spełnia większość moich oczekiwań. Jego jedynym minusem jest rzadka konsystencja, ale tę wadę mogę mu wybaczyć;)

PS Znacie lakiery Venity? Może polecicie mi jakieś odcienie warte uwagi? Stawiacie czasem na pomarańczowe paznokcie, a może ten kolor Wam nie odpowiada?

karminowe.usta

48 komentarzy:

 1. Kolor tak soczysty, że można pomylić z czerwienią :) Ja mam uraz do pomarańczowych odcieni. Kiedyś zapomniałam o bazie, pomalowałam i miałam paznokcie żółte, aż do momentu kiedy w końcu odrosły. Aczkolwiek, u Cibie wygląda super! Pozdrawiam, Blogging Novi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście lakier ma czerwone podtony, jeśli przyjrzymy mu się w odpowiednim świetle;)

   Ja też parę lat temu zapomniałam o bazie i potem moje paznokcie wyglądały jak od palacza... Strasznie pożółkły...

   Usuń
  2. Żółte to nic. Ja po ostatnim fiolecie z Maricy mam paznokcie jak u topielca - sinozielone :)

   Usuń
  3. Innymi słowy fiolet Maricy należy dedykować charakteryzatorom pracującym przy horrorach;)

   Usuń
 2. Bardzo fajny kolorek :). Ale pierwszy raz słyszę o tej firmie :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja o Venicie słyszałam wcześniej, ale wiedziałam tylko o piankach do golenia i hennie. O lakierach dowiedziałam się stosunkowo niedawno z blogów:) Potem było spotkanie opolskich blogerek i tam pani z Venity opowiadała o asortymencie. Mają w swojej ofercie błyszczyki i parę innych rzeczy, o które bym ich nie podejrzewała;)

   Usuń
 3. cieszę się, że Ci odpowiada :D pomarańcz to zupełnie nie mój kolor ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie lubię pomarańczowych ubrań i cieni do powiek, ale paznokcie jak najbardziej:)

   Usuń
 4. Apetyczny kolor :). Bardzo ładnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja akurat nie lubię pomarańczu na paznokciach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem;) Ja wciąż nie potrafię przekonać się do pasteli;) Chyba każdy ma taki kolor, w którym nie czuje się najlepiej;)

   Usuń
 6. Faktycznie pomarańcza. Lubię lakiery i kosmetyki z Venity, ale ten kolor zdecydowanie mi się nie podoba. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem;) Kolor jest dość specyficzny, spodziewałam się, że nie każdemu się spodoba:) Byłam ciekawa, ile wśród blogerek jest zwolenniczek pomarańczy na paznokciach;)

   Usuń
 7. Kolor piekny, mam w domu jeden pomaranczowy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzę, że też jesteś przekonana do paznokci w odcieniu pomarańczy:) Mają swój urok;)

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Nastrajający optymistycznie do życia w te szare, ponure, zimowe dni, gdy nie chce się wyściubiać nosa spod kołdry;)

   Usuń
 9. piękny kolor, muszę poszukać podobnego :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rimmel ma w swojej ofercie podobny odcień, który nazywa się "Hot&Spice". Ma zdecydowanie lepsze krycie od Venity (wystarczą 2 warstwy).

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. O to wiesz, gdzie szukać:) Swego czasu Rimmel miał podobny odcień w swojej ofercie, który świetnie krył przy dwóch warstwach:)

   Usuń
 11. Fajny kolor i zazdroszczę, że tak świetnie pasuje do Twojej karnacji. U mnie nie ma szans :/
  Mam kilka takich kolorów ale nie używam ich solo.
  Firmy nie znam :) tzn. nie ze strony lakierów, bo kojarzę, że coś do włosów było. Przypadkiem nie farby? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze kojarzysz:) Venita ma w swojej ofercie farby i henny;) Ja akurat dobrze czuję się w takim odcieniu, ale jest też parę kolorów, które choć ładne, kompletnie mi nie pasują. Nie pomyślałam o tym, żeby je z czymś łączyć:)

   Usuń
 12. ładny kolorek, ale ja nie przepadam u siebie za takim:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem:) Nie każdy będzie się czuł dobrze w takich specyficznych odcieniach;) Je po prostu trzeba lubić:)

   Usuń
 13. Piękny kolor, chyba mam coś podobnego z Catrice :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba w weekend zaopatrzę się w pierwsze lakiery Catrice, bo będę miała do wykorzystania bony w Hebe, a ich lakierów jeszcze nigdy nie miałam, więc kuszą;)

   Usuń
 14. Uwielbiam takie kolory latem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czasami lubię postawić na coś żywego w zimie. Takie energetyczne kolory pozytywnie mnie nastrajają:)

   Usuń
 15. kurde, a ja jakoś nie lubię się z pomarańczowym, latem u innych tak, ale u siebie brrr :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem;) Ja mam tak z bardzo jasnym różem. U innych mi się podoba, ale nie widzę go na swoich paznokciach czy ustach. Noszę róż, ale w żywszym i intensywniejszym wydaniu, w którym to nie wyglądam mdło;)

   Usuń
 16. ja polubiłam odżywkę z Venity, którą dostałam w paczuszce na OSBK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ją polubiłam:) Podobnie jak moja mama. Jest zdecydowanie lepsza od odżywek Delii, z którymi wcześniej się zapoznałam:)

   Usuń
 17. Odpowiedzi
  1. Taki żywy i optymistycznie nastrajający do życia;)

   Usuń
 18. jak ja nie lubie pomaranczowego... Ale na Twoich pazurkach calkiem ladnie wyglada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem;) Ja też mam parę takich kolorów, których u siebie kompletnie nie widzę, co nie przeszkadza mi zachwycać się nimi u innych:)

   Usuń
 19. Nie znam tych lakierów, nigdy nie używałam, ale słabe krycie mnie odstrasza. Chociaż bardzo lubię takie kolory! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że mam też metaliczny lakier Venity i on całkiem nieźle kryje przy jednej warstwie i zasycha w ciągu kilku minut. Po 5 minutach można położyć się spać, rano nie zobaczymy odbitej faktury na paznokciach. Lakiery Venity są strasznie nierówne...

   Usuń
 20. Pozytywna pomarańczka :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja nie przepadam za pomarańczem ale u Ciebie na pazurkach mi się podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się przekonałam do pomarańczowych paznokci dzięki lakierowi Rimmela, który kiedyś dołączono jako gratis do pudru Stay Matte:)

   Usuń
 22. Daje po oczach :) Lubię takie żywe kolory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda;) Nie sposób jej nie zauważyć, ale ja lubię nasycone, żywe kolory:)

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...