Intensywna, jasna zieleń od Delii


Kolejny post z serii „mój pierwszy raz”:D Zauważyłam, że ostatnio recenzuję lakiery utrzymane w kolorystyce, której do tej pory unikałam, ponieważ uważałam, że mi nie pasuje;) Długo bałam się zieleni i to zarówno na oczach, jak i na paznokciach. Ale w końcu przełamałam się, weszłam do osiedlowej drogerii i przepadłam, gdy ujrzałam ten lakier. Mowa o Delii No. 1 nr 65.Kolor
To on mnie urzekł od pierwszego spojrzenia;) Mamy tu do czynienia z intensywną, jasną zielenią, kojarzącą się z pierwszymi pąkami, jakie pojawiają się wiosną na drzewach. Jest to idealny kolor na wiosnę i lato. Ożywia dłonie.

Wykończenie
Kremowe. Jak już zapewne zdążyłyście się zorientować, 99% moich lakierów daje właśnie taki efekt.


Drobinki
Nie posiada.

Ilość warstw
Przy dwóch lakier prezentuje się naprawdę nieźle, ale wciąż widoczne są prześwity, dlatego najlepiej jest nakładać 3 warstwy.

Schnięcie
Lakier nie należy do szybko schnących, ale jest to normalne, zważywszy na ilość warstw. Trzeba mu dać od 15 do 20 minut, w przeciwnym razie będziemy mogły pochwalić się różnymi ciekawymi fakturami odciśniętymi na paznokciach.


Trwałość
U mnie wytrzymuje od 4 do 5 dni bez top coata.

Łatwość zmywania
Z tym akurat nie ma problemu. Nie brudzi przy tym skóry.

Odbarwianie płytki
Tylko raz nakładałam go bezpośrednio na płytkę. Tak wykonany manicure nosiłam zaledwie 2 dni i wówczas lakier nie odbarwił paznokci. Obawiam się, że gdybym nie użyła bazy, a nosiła ten lakier na paznokciach przez 5 dni, to doczekałabym się zażółceń.

Smużenie
Nie smuży.


Pęcherzyki powietrza
Raz powstają, kiedy indziej nie ma z nimi problemu.

Brudzenie lodówek itp.
Nie zauważyłam, żebym tym lakierem pobrudziła lodówkę, pralkę czy wannę.


Konsystencja
Dosyć rzadka, leista, dlatego konieczne są aż 3 warstwy.

Zapach
Mamy tu do czynienia z ostrą wonią rozpuszczalników, ale tego typu produkty zazwyczaj tak pachną.

Pędzelek
Mój akurat jest równo przycięty, ale wolałabym, gdyby był grubszy i krótszy, wówczas łatwiej by mi się nim posługiwało.

Łatwość aplikacji
Lakier jest dość rzadki, a pędzelek za cienki i za długi, dlatego nie jest to produkt, który się łatwo nakłada. Ale tragedii też nie ma;) Jeśli przyłożymy się i poświęcimy trochę więcej czasu na jego aplikację, uzyskamy naprawdę fantastyczny efekt.

Buteleczka
Zwykła, prosta, nie zachwyca mnie jakoś specjalnie, ale liczy się kolor, wykończenie, trwałość i cena;)

Ilość produktu
Otrzymujemy 5 ml lakieru. Myślę, że przy rzadkiej konsystencji emalii, jestem w stanie ją zużyć, nim zaschnie.

Kraj producencki
Lakier powstał na terenie Unii Europejskiej.

Testowanie na zwierzętach
Delia nie testuje na zwierzętach.

Skład
Butyl acetate-octan butylu, rozpuszczalnik, który za zadanie ma ułatwienie czynności rozprowadzania lakieru na płytce. Po aplikacji emalii wyparowuje.
Ethyl acetate-octan etylu, rozpuszczalnik, który podobnie jak octan butylu ułatwia rozprowadzanie emalii i wyparowuje po jej nałożeniu.
Nitrocellulose-nitroceluloza. Substancja ta tworzy warstwę lakieru.
Phtalic anhydride-bezwodnik kwasu ftalowego. Wykorzystywana jako plastyfikator przy wyrobie tworzyw sztucznych. Stanowi też ważny prekursor przy syntezie niektórych barwników. Ftalany budzą sporo kontrowersji. Istnieją nawet podejrzenia, że przekazywane potomkom płci męskiej w trakcie ciąży, doprowadzają do zmian w rozwoju ich mózgu i utraty zachowań kulturowych przypisywanych mężczyznom. Aczkolwiek te kontrowersyjne wyniki badań, wymagają weryfikacji.
Acetyl tributyl citrate-cytrynian acetylotributylu. Pochodzenia różnego, stosowany jako zmiękczasz tworzyw sztucznych. Używany również jako emulgator dla maści. Związek ten tworzy stabilny film na włosach, skórze i paznokciach.
Isopropyl alcohol-alkohol izopropylowy. Substancja podobna do alkoholu etylowego, który spożywamy. Jednakże posiada intensywniejszy zapach, jest mniej lotny i bardziej toksyczny. Ma działanie dezynfekujące, odtłuszczające i oczyszczające. Zmniejsza ilość powstającej piany. Stosowany w preparatach kosmetycznych jako rozpuszczalnik i rozcieńczalnik. Najwięcej znajdziemy go w sprayach do włosów.
Stearalkonium hectorite-hektoryt modyfikowany solą stearalkaniową. Substancja zagęszczająca, dodawana w celu utrzymania cząstek brokatu w zawiesinie.
Camphor-kamfora, pełni rolę plastyfikatora. Odpowiada za elastyczność lakierów po wyschnięciu, dzięki kamforze nasza warstwa nie pęka.
Citric acid-kwas cytrynowy. Jest sekwestrantem, czyli wyłapuje i kompleksuje jony metali, zwiększając tym samym trwałość i stabilność kosmetyku. Regulator odczynu.
Silica-krzemionka. Silnie chłonie wodę. Stabilizator emulsji, przedłuża trwałość kosmetyków, chroni przed ich rozwarstwianiem. Zwiększa lepkość.
Polyethylene terephthalate--politereftalan etylenu. Termoplastyczny polimer, wykorzystywany przy produkcji włókien syntetycznych i pojemników.
Calcium aluminum borosilicate-pełni rolę wypełniacza.
Tin oxide-tlenek cyny (II). Związek amfoteryczny (reaguje z silnymi kwasami, dając sole cyny (II) i z silnymi zasadami dając anion). Występuje w dwóch formach: stabilnej o czarnogranatowym zabarwieniu i metastabilnej o czerwonej barwie.
Mica-mika, dodaje żądany kolor i właściwości odbijające.

Cena
Za lakier zapłaciłam 2,49 zł. To naprawdę niewiele, dlatego na pewno kupię jeszcze nie jeden lakier.

Dostępność
To na pewno minus tego lakieru. Ciężko go dostać. Ja znalazłam go w osiedlowej drogerii, ale czytałam u eve, że jest dostępny także w Carrefourze.

Reasumując: lakier kosztuje grosze, długo utrzymuje się na paznokciach. Dostępnych jest wiele ciekawych kolorów. Na pewno kupię jeszcze nie jeden lakier tej firmy.

PS Jakie znacie inne dobre i tanie lakiery (do 10 zł)?

karminowe.usta

8 komentarzy:

 1. Mam z tej firmy czerwony i jestem również zadowolona, a zieleń bardzo fajna :) A z lakierów polecam Safari, Flormar, Hean też ma całkiem dobre no i oczywiście GR ale tu zależy jakość od koloru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GR używam namiętnie od lat:) Muszę wypróbować zachwalany wszędzie Hean i Flormar, z którego jeszcze nic nie miałam;)

   Usuń
 2. może i lakier fajny, ale kolor nie za fajnie prezentuje sie na paznokciach- jak zgniłek;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było dużo innych kolorów, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie;)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Ten kolor jest taki inny, że gdy zobaczyłam, to wiedziałam, że muszę go mieć i sprawdzić, jak prezentuje się na paznokciach.:)

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...