To tylko seks? - Anna Golan i Justyna S. Majewska


Poradnik To tylko seks? koncentruje się na relacjach damsko-męskich w szerszym kontekście. Anna Golan i Justyna S. Majewska nie ograniczają się do życia erotycznego, zwracają uwagę na to, jak bardzo jest ono powiązane z innymi aspektami naszej codzienności. Znajdą się tutaj porady zarówno dla ciała, jak i ducha.

To tylko seks? - Anna Golan i Justyna S. Majewska

Czy wiesz, że istnieją różne odmiany kobiecości i męskości? Można być bardzo kobiecą kobietą, która szuka mężczyzny podejmującego za nią decyzję. Można być męską kobietą, która ma w sobie skłonność do rywalizacji i wspinania się po kolejnych szczeblach kobiety. Wreszcie można być gdzieś pomiędzy tymi dwiema skrajnościami. Podobnie jest z mężczyznami. Męski mężczyzna to typowy macho, który nie znosi sprzeciwu. Kobiecy mężczyzna natomiast ma dobry kontakt ze swoimi emocjami i wykazuje się większą wrażliwością. W budowaniu relacji damsko-męskich ważne jest, aby nie doprowadzić do konfliktu osobowości. Męska kobieta i męski mężczyzna nie znajdą nici porozumienia. Będą nieustannie walczyć o władzę. Natomiast kobiecy mężczyzna i kobieca kobieta także się nie dogadają, bo obydwoje potrzebują wsparcia, którego druga strona nie jest im w stanie dać.
To tylko seks? to także historia kobiety, która piastowała wysokie stanowisko, jednocześnie utrzymując partnera, który nigdzie nie pracował. Chociaż ten układ bardzo ją obciążał psychicznie, chciała mieć kogoś bardziej ambitnego, ale jednocześnie nie potrafiła się rozstać. Bała się bowiem, że bez niego będzie niepełna i wybrakowana. Nie wiedziała, jak na rozstanie zareagują jej bliscy.
To tylko seks? to także książka, która wyjaśnia, czym jest fetysz i czy zawsze zagraża związkowi? Jak się okazuje, upodobania ludzi w tym zakresie potrafią zaskakiwać. Niektóre są niegroźne dla związku, inne z kolei uniemożliwiają prowadzenie normalnego życia seksualnego. Jeśli mężczyzna tak bardzo koncentruje się na stopach partnerki, że brzydzi go jej pochwa, pośladki czy piersi, to znak, że wymaga pomocy specjalisty. Czym innym jest zamiłowanie do pończoch u partnerki, gdy para potrafi normalnie uprawiać seks satysfakcjonujący obie strony, a czym innym całkowita koncentracja np. na stopach. Skąd biorą się takie upodobania?
Anna Golan i Justyna S. Majewska przyglądają się też swingersom oraz pobudkom, które przyświecają osobom wybierającym seks grupowy. Co jest w nim takiego pasjonującego? Czy swingowanie jest bezpieczne dla związku? Kiedy stanowi dla niego zagrożenie?
Poradnik To tylko seks? to bardzo dojrzała i przemyślana książka poświęcona relacjom damsko-męskim. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ukazana w niej wiedza jest rzetelna i poparta badaniami naukowymi. Autorki starają się unikać generalizowania, uważają, że zarówno feministki skupiające się na płci kulturowej, jak i konserwatyści podkreślający znaczenie płci biologicznej nie wyczerpują tematu. Ten jest bowiem dużo bardziej złożony i nie da się go wyjaśnić w prosty sposób.6 komentarzy:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...