Bez ciebie to nie święta – Beth Reekles


Eloise i Cara to siostry bliźniaczki, które różnią się od siebie. To, co je dzieli, najlepiej pokazują zbliżające się Święta. Eloise nie może się ich doczekać, pragnie je spędzić w gronie najbliższych. Natomiast Cara koncentruje się na życiu zawodowym i oczekiwanym awansie. Dlaczego warto sięgnąć po powieść Beth Reekles pt. Bez ciebie to nie święta?

Bez ciebie to nie święta – Beth Reekles

Eloise jest wielką miłośniczką Bożego Narodzenia. Od początku grudnia zdobi mieszkanie, czekając na te wyjątkowe dni. Wraz z dziećmi przygotowuje jasełka, a po godzinach odpoczywa w swoim mieszkaniu. Nie przepada za swoim sąsiadem. Jamie wydaje się chłodny i zdystansowany. Eloise jest przekonana, że mężczyzna nie przepada za Bożym Narodzeniem, ponieważ przeraża go nadmiar dekoracji w jej mieszkaniu. Pewnego wieczoru składa jej nieoczekiwaną wizytę. Wyszedł wyrzucić śmieci, ale zapomniał drzwi do mieszkania, a te się zatrzasnęły. Eloise zgadza się go przenocować i wtedy zauważa pewne cechy, których wcześniej nie widziała w swoim sąsiedzie.
Tymczasem Cara dzieli czas między pracę zawodową, w której liczy na awans, a George`em. Ten mężczyzna wydaje się po prostu zbyt idealny, aby mógł okazać się prawdziwy. Cara ma jeszcze jedną brzydką przypadłość. Na czym tylko może, oszczędza pieniądze. Żałuje ich na zakup biletu kolejowego w rodzinne strony. Nie chce ich też wydawać na przejazd taksówką. George jej odpowiada, ponieważ podobnie jak ona szuka tanich obiadów i kolacji na mieście. Gdy Cara upija się podczas imprezy świątecznej, odwozi ją do domu. Niestety, wkrótce potem dziewczyna odkrywa, że jej chłopak ma przed nią jakieś tajemnice. O co chodzi? Czego dotyczą owe sekrety? Czy stanowią zagrożenie dla rodzącej się miłości?
Bez ciebie to nie święta to opowieść o trudach siostrzanej miłości, która nie zawsze prezentuje się idealnie jak z obrazka. Czasem pojawia się nieoczekiwany element rywalizacji, którą trudno zrozumieć. Beth Reekles stworzyła pełną ciepła, lekką opowieść o Bożym Narodzeniu. Bez ciebie to nie święta to książka, którą można przeczytać jednym tchem w ciągu kilku godzin.

6 komentarzy:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...