Alterra kredka do brwi Dark Brown

Gdy zobaczyłam, że w Rossmannie pojawiła się szafa z naturalnymi kosmetykami do makijażu marki Alterra, postanowiłam przyjrzeć się jej zawartości.  Muszę przyznać, że bardzo cieszy mnie poszerzenie asortymentu w tym zakresie, bo brakowało mi ekologicznych produktów do make upu. Wiem, że w Niemczech kolorówka marki Alterra jest dostępna od lat, ale do nas zawitała dopiero kilka tygodni temu. Ze względu na pandemię koronawirusa nikt nie zainteresował się nowo wstawioną szafą, kosmetyki pierwszy raz nie były obmacane i poniszczone. Jak wypadła Alterra kredka do brwi Dark Brown?

Alterra kredka do brwi Dark Brown
Kolor

Alterra kredka do brwi Dark Brown to taki ciemniejszy, aczkolwiek dosyć ciepły brąz, który kojarzy mi się z mleczną czekoladą. O ile na nagiej skórze nie wygląda zachęcająco, o tyle na włoskach prezentuje się nienagannie. Jako naturalna brunetka o czarnych brwiach jestem z niej bardzo zadowolona, a wiecie, że często marudzę, że jakiś kosmetyk do brwi okazał się dla mnie za jasny.  Kredka nałożona na czarne włoski wydaje się czarna, więc dla mnie jest to duży plus. Raczej nie poleciłabym jej dziewczynom, które chcą wyrysować sobie nią braki w łuku brwiowym, bo konturówka nie należy do precyzyjnych, a ponadto można uzyskać dziwny efekt kolorystyczny.  Na brwiach będzie ciemno, a na dziurach podejrzanie ciepło i jaśniej.
Alterra kredka do brwi Dark Brown

Wykończenie

Woskowe wykończenie to rozwiązanie, które sobie cenię. Alterra kredka do brwi Dark Brown właśnie takowe daje. Konturówka jest odpowiednio miękka, dzięki czemu praca z nią stanowi czystą przyjemność. Nie znoszę twardych kredek do brwi. Te woskowe dosyć ładnie układają i utrwalają włoski.
Alterra kredka do brwi Dark Brown

Pigmentacja

Alterra kredka do brwi Dark Brown ma całkiem dobrą pigmentację, dlatego trzeba uważać, aby nie narobić sobie nią krzywdy przy pierwszej aplikacji. Nie ma co za mocno przyciskać rysika, bo efekt będzie za mocny, poza tym ten może się złamać i konieczne okaże się temperowanie. 

Trwałość

Na moich brwiach Alterra kredka do brwi Dark Brown utrzymuje się od rana do wieczornego demakijażu. Pod względem trwałości nie mam jej nic do zarzucenia. 

Konsystencja

Kredka jest mięciutka, co obecnie stanowi jej ogromny atut. Obawiam się jednak, że latem przyjdzie mi ją przechowywać w lodówce, bo będzie się roztapiać pod wpływem ciepła.

Cena i dostępność

Marka Alterra jest dostępna wyłącznie w drogeriach Rossmann. Za kredkę do brwi zapłaciłam ok 13 zł. Cena nie należy zatem do wygórowanych, podobnie zapłacimy za kredki Bell, które nie mają naturalnego składu.

8 komentarzy:

  1. Nie używam kredek bądź innych produktów do podkreślania brwi ;]

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie używam kredek do podkreślenia brwi, chodzę tylko na hennę od czasu do czasu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie używałam i pierwsze słyszę, by ta marka miała kosmetyki do makijażu. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...