Zniszcz mnie – Anna Langner


Wcześniej miałam przyjemność przeczytać książkę Wszystko, czego pragnę w te święta. Bardzo spodobał mi się lekki styl Anny Langner, która bardzo umiejętnie przedstawiła sceny erotyczne. Te były pikantne, ale wolne od przemocy, której nie znoszę. Dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy w moich rękach znalazła się powieść Zniszcz mnie.

Zniszcz mnie – Anna Langer
Omawiana książka to powieść, którą można śmiało zaliczyć do gatunku new adult. Ja często trafiam na bardzo dobre historie, które wciągają mnie bez reszty. Tutaj też jestem zadowolona z powieści, niemniej Zniszcz mnie zaczęło się w sposób, który nie do końca mnie przekonał. Znam obie książki Anny Langner i w obu pojawia się wątek narkotyków. To jest temat, o którym nie lubię czytać. Na szczęście fabuła później rozwinęła się w bardzo ciekawy sposób. Książkę mogę polecić Wam z czystym sumieniem, bo jednak okazała się intrygująca.

Amy nosi na swoich barkach ogromne wyrzuty sumienia za wydarzenie, które miało miejsce przed laty. W jego wyniku jej siostra znalazła się na wózku inwalidzkim i w rezultacie popadła w głęboką depresję. Przez to wydarzenie Amy dokłada wszelkich starań, aby stać się niewidoczną dla otoczenia. Ubiera się zawsze na czarno, gdy wybiera się w miejsce, gdzie odbywają się nielegalne wyścigi. Jeden z chłopaków zainteresował ją szczególnie mocno. Jest nim Barry.

Barry to chłopak, który także ma spore problemy emocjonalne. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się typowym wesołkiem, który lubi sobie pożartować, to w rzeczywistości boryka się z niskim poczuciem własnej wartości. Uważa siebie za najmniej przystojnego i przebojowego z całej trójki, dlatego nadrabia żartami. Barry boryka się także z ogromnymi wyrzutami sumienia. Jednak w jego przypadku powód jest inny niż u Amy. Barry dźwiga ogromny ciężar w postaci sekretu swojego ojca. Poważany policjant zdradza swoją żonę, jego syn miał wątpliwą przyjemność poznać młodą kobietę, z którą się przespał. Barry szuka ucieczki przed swoimi problemami w narkotykach.

Gdy Amy spotyka się z Barrym, nie wie jeszcze, jak ta znajomość zmieni jej życie. Choć wszystko od początku zwiastuje płomienny romans, to sytuacja okaże się dużo bardziej skomplikowana, niż to wynika na pierwszy rzut oka. Jedno jest pewne. W relacji Barry`ego i Amy nie zabraknie emocji. Dziewczyna niejednokrotnie zaskoczy czytelnika swoimi małymi dziwactwami. Barry również ma w sobie coś wyjątkowego, co czyni go wyrazistym i prawdziwym.

Anna Langner w powieści Zniszcz mnie zafundowała swoim czytelnikom prawdziwy rollercoaster. Już dawno nie czytałam książki obfitującej w tak liczne zwroty akcji, które za każdym razem okazywały się dla mnie sporym zaskoczeniem.


8 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie zwroty akcji w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie czytałam jeszcze książek New Adult ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj dać im szansę, aby ocenić, czy Ci pasują ::

   Usuń
 3. nie znam tej książki - ale myślę że warto jest przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...