Stażystka – Alicja Sinicka


Stażystka to powieść, którą można sklasyfikować jako połączenie thrillera psychologicznego z powieścią erotyczną. Alicja Sinicka stworzyła historię pełną grozy, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. To jedna z tych książek, od których nie sposób się oderwać.

Stażystka – Alicja Sinicka
Marek Skalski na co dzień prowadzi dużą firmę, w której to daje upust swojej słabości do eterycznych, zgrabnych, niebieskookich blondynek. Ten fakt jest solą w oku jego żony, Ewy, która ma problem z opanowaniem zazdrości. Marek nieustannie zatrudnia stażystki, które wyglądają jak swoje wierne kopie.

Klaudia znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Jest córką prostytutki, która nieustannie podkreślała, że największym atutem kobiety są jej atrybuty fizyczne. Klaudia znajduje zatrudnienie w firmie Marka Skalskiego. Mogłoby się wydawać, że złapała Pana Boga za nogi. Nic bardziej mylnego. Gdy Klaudia odkrywa, że jej poprzedniczki zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach, czuje, że jej życie może być zagrożone. Na dodatek młoda kobieta musi stawić czoła Ewie, która rzuca kłody pod nogi młodej stażystki.

Stażystka to thriller psychologiczny, który został napisany z perspektywy dwóch kobiet – Klaudii i Ewy. Powieść czyta się bardzo sprawnie, ponieważ Alicja Sinicka postawiła na konkret. W jej książce nie znajdziemy nudnych opisów i sztucznego powiększania objętości. Stara się jak najlepiej ukazać przeżycia głównych bohaterek i motywy, które nimi targały.

Alicja Sinicka w powieści Stażystka umieściła też sceny erotyczne. Zadbała jednak o to, aby te były wysmakowane i przyjemne w odbiorze. Nie znajdziemy tutaj brutalnych opisów ocierających się niemalże o gwałt, które przerażają mnie za każdym razem, gdy trafię na nie w jakiejś książce. Tego typu literatura w ogóle mnie nie interesuje, wolę sobie zaoszczędzić traumatycznych przeżyć, nawet jeśli te miały być wynikać z fikcji literackiej.


6 komentarzy:

 1. Jakoś mnie również nie ciekawi ten gatunek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie tą książką, lubię pozycje, które przestawiają sytuację z różnych perspektyw ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka jest dzięki tym dwóm perspektywom nieprzewidywalna :)

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...