Dlaczego kupuję tylko oryginalne perfumy?


Wiem, że istnieje wiele zwolenniczek zapachów alternatywnych i inspirowanych, ale ja do nich nie należę. Od lat kupuję tylko oryginalne perfumy. Wolę mieć jeden droższy flakonik ze świetną zawartością niż kilka tańszych. Dlaczego kupuję tylko oryginalne perfumy?
Dlaczego kupuję tylko oryginalne perfumy
Kwestie moralne

Zacznę od tego, że jako autorka bloga, na którym zamieszczam napisane przez siebie notki i wykonane własnoręcznie zdjęcia, zwracam dużą uwagę na szanowanie praw autorskich. Tak, jak nie chciałabym, żeby ktoś skopiował sobie treść moich notek i wstawił je u siebie na blogu czy portalu, tak samo nie chcę okradać twórców zapachów. Skoro jakaś firma poświęciła mnóstwo pracy na opracowanie innowacyjnej formuły, zapłaciła za to profesjonalistom, jest to czyjaś własność intelektualna, to dlaczego mam nabijać kabzę komuś, kto żeruje na dorobku innych osób? To tak, jakby ktoś zarabiał na linkach dofollow wklejanych do skradzionych z mojego bloga artykułów. Jest to dla mnie naganne moralnie, dlatego nie wspieram firm, które czerpią z cudzego dorobku intelektualnego.


Dlaczego kupuję tylko oryginalne perfumy

Rozwijanie się zapachu

Nie da się ukryć, że te wszystkie alternatywne perfumy pachną tanio. Da się wyczuć, czy mamy do czynienia z oryginałem czy podróbką. Ta druga zazwyczaj jest płaska, jednowymiarowa. Nie rozwija się tak wielokierunkowo jak oryginał. Ja nie lubię zapachów jednostajnych, nudnych. Wolę zapłacić nieco więcej za kompozycję, która zaskoczy mnie w ciągu dnia.

Trwałość perfum

Alternatywne zapachy wymagają ciągłe dopsikiwania, gdyż nie należą do najtańszych. Oryginalne perfumy używam rano i pachnę nimi do późnych godzin nocnych. Nie lubię się dopsikiwać w ciągu dnia, więc stronię od wszelkiej maści podróbek.

Pewność co do bezpieczeństwa stosowania

Gdy kupuję oryginalne perfumy w Hebe, Sephorze czy Douglasie, to wiem, że nie zawierają substancji zakazanych przez prawo. Zostały przygotowane zgodnie z powszechnie przyjętymi normami. Gdy kupujemy podróbę, nie wiemy tak naprawdę, co znajduje się w naszych rękach. Może to być bezpieczny zapach na bazie mniej trwałych składników. Ale równie dobrze w takich podrabianych perfumach mogą znajdować się toksyczne rozpuszczalniki. Dla mnie zdrowie jest bezcenne, dlatego kupuję oryginalne zapachy w znanych perfumeriach stacjonarnych. Jakoś nie odważyłam się jeszcze zrobić tego typu zakupów przez internet. Jeśli macie nieco mniej pieniążków i nie stać Was na perfumy za 200 zł, to zamówcie jakiś zapach z katalogu Avon czy Oriflame. Nie wspieracie w ten sposób rynku podrób i zyskujecie bezpieczny produkt o nie najgorszej trwałości.

8 komentarzy:

 1. W pełni się z Tobą zgadzam! Zdecydowanie lepiej kupić jeden oryginalny niż wiele podróbek. To zupełnie inna jakość!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się całkowicie z Twoim wpisem, z każdym słowem które napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto inwestować w oryginaly, bo czuć różnice :)

   Usuń
 3. Szanuję takie podejście, to prawda, że żadna podróbka tak się nie rozwinie, jak oryginał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ona jest z reguły jednowymiarowa. Drogie perfumy to też inna technologia produkcji, lepsze substraty

   Usuń
 4. nie wszystkich stać na oryginalne zapachy po 400 zł. Odpowiedniki są zatem też potrzebne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uważam, ze lepiej zainwestować w coś tańszego, np. Adidas. Ale nie w podróbe :)

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...