W łóżku z twoim mężem – Nika Nabokova


Nika Nabokova to znana rosyjska blogerka, która zyskała sławę, otwarcie przyznając się do tego, że jest kochanką żonatego mężczyzny. Może sam wstęp nie brzmi najlepiej, ale zaciekawił mnie opis wydawcy, w którym wspomniano o tym, że w książce zostaną ukazane różne aspekty zdrady. W łóżku z twoim mężem to tak naprawdę dobrze napisany poradnik psychologiczny, który pokazuje różne oblicza życie w trójkącie. Znajdziemy tu też porady, jak zmniejszyć ryzyko zdrady.

W łóżku z twoim mężem
Niba Nabokova przyznaje się do życia w toksycznych związkach, do zdradzania swoich byłych partnerów i romansu z żonatym mężczyzną. Można by uznać, że w ten sposób tylko dolewa oliwy do ognia. Warto jednak zagłębić się w to, co pisze, bo jej refleksje są bardzo trafne. Nabokova zauważa, że wiele osób nie potrafi dbać o swój związek. Zamiast poświęcać uwagę partnerowi, kobiety skupiają się wyłącznie na swoich dzieciach. Od mężów oczekują tylko przynoszenia godziwej wypłaty. Zaniedbują się i zapuszczają, a potem dziwią się, że facet od nich odszedł.

Nabokova zwraca też uwagę na brak rozmowy. Tam, gdzie partnerzy rozmawiają ze sobą o czymś więcej niż menu i zakupach, relacje kwitną, nabierają na sile i stają się stabilne. Niestety, nie wszyscy potrafią pielęgnować swój związek. Wiele osób osiada na laurach. Dotyczy to też mężczyzn, którzy przestają zabiegać o swoje partnerki, nie mówią im komplementów, unikają seksu, sami się zapuszczają. Brak czułości też oddala kobiety od swoich partnerów.

Nika Nabokova zwraca uwagę na fakt, że kobiety, które decydują się na romans z żonatym mężczyzną, tak naprawdę panicznie boją się bliskości. W związku z tym wybierają rozwiązanie pośrednie. Mają faceta na romantyczne spotkania, ale nie muszą z nim mieszkać na co dzień, znosić jego humorów etc.

Nabokova słusznie zauważa, że mężczyzna, który zdradził swoją żonę, może też zdradzić kochankę. Jeśli rzeczywiście jest fair, to najpierw rozstanie się z żoną, a dopiero później przyjdzie do kobiety, w której się zakochał, aby o nią zawalczyć.

W łóżku z twoim mężem to książka, w której kobieta romansująca z żonatym mężczyzną sama zauważa, jak wielu facetów ma problem z podjęciem decyzji. Mężczyzna, gdyby chciał, wybrałby jedną kobietę. Ale tego wcale nie chce, dla niego to za trudne odejść od żony, bo tam mu zwyczajnie wygodnie. Z jednej strony ma ciepłe, domowe ognisko, a z drugiej temperamentną kochankę.

Nabokova w książce W łóżku z twoim mężem zwraca uwagę na to, aby kobiety bardziej się szanowały. Dotyczy to zarówno żon, jak i kochanek. Autorka namawia panie do tego, aby nie nadskakiwały wiarołomnemu facetowi i nie rywalizowały ze sobą w chory sposób, bo w ten sposób tylko się poniżają. Sprawcą całego zamieszania nie jest ani pozbawiona sumienia kochanka, ani chłodna jak sopel lodu żona, tylko obiekt walki, czyli niewierny małżonek, który zawrócił w głowie obu.

W łóżku z twoim mężem to książka napisana w bliskim nam stylu, widać w niej słowiańską duszę autorki. Podobały mi się też nawiązania do rosyjskich gwiazd, w tym Wiery Breżniewy. Interesuję się rosyjską kulturą, a to czyniło lekturę jeszcze bardziej atrakcyjną dla mnie.

3 komentarze:

  1. Raczej po nią nie sięgnę ;) Ale dobrze, że Ciebie zadowoliła!

    OdpowiedzUsuń
  2. A kij tam z książką, poradnikami 😀 Nikt nie będzie spał z moim mężem, bo go po prostu już nie mam 😂🤣😂

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie przeczytałabym tę książke :)

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...