Galopem po szczęście – Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska


Po świetnej serii Ogród Zuzanny nadeszła pora na poznanie zupełnie nowych bohaterów. Powieść Galopem po szczęście zaintrygowała mnie swoim opisem. Wiem, że Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska tworzą świetne, intrygujące historie. Czy ta również do nich należy?
Galopem po szczęścieBasia przed laty wyjechała z Jędrzejowa Podlaskiego i udała się do Warszawy. W stolicy zakochała się, wyszła za mąż i urodziła córkę, Karolę. Niestety, los nie zawsze jest dla nas łaskawy. Po latach Basia rozwodzi się z mężem i wraz z dorastającą latoroślą musi wrócić w rodzinne strony. Sytuację utrudnia fakt, że kobieta nie posiada własnego majątku ani pracy. W rezultacie musi zamieszkać z rodzicami, z którymi od 20 lat żyje w konflikcie.

Promykiem nadziei okazuje się postać trenera koni. Rodzice Basi prowadzą bowiem stadninę, w której kobieta znajduje zatrudnienie. Z pracą z końmi wiążą się trudne wspomnienia. Dzięki nowemu, czarującemu trenerowi Basi będzie łatwiej przejść przez bolesne dla niej wspomnienia.

Galopem po szczęście to powieść, której bohaterowie są zagubieni, pokiereszowani przez los. Każdy z nich jednak szuka pozytywnych emocji. Nie mniej pokrzywdzona od Basi jest jej siostra i rodzice. Społeczność Jędrzejowa Podlaskiego jest niezwykle intrygująca. Początkowo obawiałam się powiewu nudy, bo nie mam szczęścia do powieści, których akcja rozgrywa się w małych miejscowościach. Niemal zawsze coś z nimi jest nie tak, historia wlecze się, wywołując u mnie znużenie. W przypadku powieści Galopem po szczęście było inaczej. To nie jest kolejne senne miasteczko, w którym tylko wiesza się pranie, gotuje obiad i plotkuje. Nie lubię takich historii, z których bije beznadzieja. Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek serwują nam powieść z powiewem optymizmu i zwrotami akcji. To jest dokładnie to, co lubię.

Nie ukrywam, że najbardziej zaintrygowała mnie postać trenera koni. Nie dziwię się, że Basia bardzo szybko zwróciła na niego uwagę. Jest to mężczyzna, który budzi zainteresowanie. Posiada barwną osobowość. Serdecznie polecam Wam powieść Galopem po szczęście.

9 komentarzy:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...