Zbuntowane serce – Vi Keeland i Penelope Ward


Uwielbiam powieści erotyczne autorstwa tego duetu, przeczytałam kilka pozycji i z każdej byłam zadowolona. Zbuntowane serce stanowi drugi tom przygód Gii i Rusha, których poznaliśmy w książce Zbuntowany dziedzic. Jakie niespodzianki przygotował tym razem los dla tych dwojga?

Zbuntowane serceGia i Rush przybyli za namową Lauren na przyjęcie urodzinowe Elliotta. To przyrodni brat głównego bohatera, który dorastał w bogactwie, uważa, że wszystko mu się należy i nie ma żadnych skrupułów. Rush szczerze nienawidzi Elliotta. Gdy Gia widzi go po raz pierwszy, świat wiruje w jej głowie. Okazuje się bowiem, że Elliott to Harlan, z którym zaszła w ciążę podczas przygodnego seksu. Miał on miejsce przed spotkaniem Rusha.

Początkowo Gia milczy, nie chce informować o swoim odkryciu ukochanego. Ojciec namawia ją jednak do powiedzenia prawdy. Gia postanawia szczerze porozmawiać z Rushem, ale dopiero po jego powrocie z Nowego Jorku. Ten jednak poznaje prawdę dużo wcześniej z ust Elliotta. Ten wprawdzie nie wie, że jest ojcem dziecka Gii, ale zdradza przyrodniemu bratu, że uprawiał z nią seks.

To wyznanie całkowicie wstrząsa Rushem. Mężczyzna wiedział, że zgadza się na wychowanie cudzego dziecka, ale nie zdawał sobie sprawy, że chodzi o potomka jego przyrodniego brata. Faceta, którego tak bardzo nienawidzi. Rush odsuwa się od Gii, musi to sobie wszystko poukładać. W międzyczasie umiera mężczyzna, który był dla głównego bohatera niczym ojciec. Rush udaje się na jego pogrzeb, podczas którego wpada na Beth, swoją kochankę i przyjaciółkę z czasów młodości. Czy stara miłość nie rdzewieje? Jakie emocje obudzi w Rushu Beth? Czy zdecyduje się on na powrót do Gii? Jak Gia upora się z perspektywą samotnego macierzyństwa?

Zbuntowane serce to powieść, która porusza niezwykle istotną kwestię – wychowywanie cudzego dziecka. Już samo w sobie jest to dosyć oryginalne, wymaga dużo siły i opanowania od osoby, która podejmuje taką decyzję. Jeśli do tego dochodzi fakt, że jest to dziecko znienawidzonego człowieka, mamy tu do czynienia z wyczynem niemalże heroicznym. Nie można od nikogo oczekiwać bohaterstwa, z czego doskonale zdaje sobie sprawę Gia. Jej też nie jest łatwo, bowiem jednorazowa przygoda, do której doszło z powodu oszustwa Elliotta vel Harlana, ma daleko idące konsekwencje. Nie dość, że mężczyzna zamilkł po seksie, to jeszcze zniszczył uczucie rodzące się między nią a Rushem. Zbuntowane serce przeczytałam jednym tchem, pomimo iż nie ma tu zbyt wielu scen erotycznych. To naprawdę świetnie skonstruowana historia, za co należą się słowa uznania dla Vi Keeland i Penelope Ward.

18 komentarzy:

 1. Książka mogłaby mi się spodobać, lubię taką tematykę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście bardzo ciekawa tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa tematyka, ma szansę mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa tej pozycji, chyba pierwszej części nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie czytałam jeszcze książki o takiej tematyce. Myślę, że by mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. uuu taka seksi okładka, że bym mogła poczytać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pewna, że ta książka nie jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, to tak jak większość kryminałów dla mnie :)

   Usuń
 8. Myślę, że książka mogłaby mi się spodobać!

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...