Kiedyś po ciebie wrócę – Agata Czykierda-Grabowska


Agata Czykierda-Grabowska to autorka, która cieszy się dużą popularnością wśród miłośniczek literatury kobiecej. Do tej pory jednak nie miałam do czynienia z jej twórczością. Czy powieść Kiedyś po ciebie wrócę wywarła na mnie dobre wrażenie?

Kiedyś po ciebie wrócę
Mija rok po tajemniczym zaginięciu 17-letniej Ani. Pomimo upływu czasu wciąż niewiele wiadomo na temat tego dramatycznego zdarzenia. Oficjalne śledztwo zdążyło utkwić w martwym punkcie, postawiono na nim krzyżyk, choć rodzina nastolatki wciąż cierpi. Nieoczekiwanie ktoś wysyła maila do starszej siostry zaginionej. Roksana po otrzymaniu tajemniczej wiadomości wraca w rodzinne strony i postanawia odszukać Anię na własną rękę. Nieoczekiwanie powrót do domu pozwala młodej kobiecie zbliżyć się do przyjaciela sprzed lat. Roksana dociera do faktów, o których nie wiedzieli nawet śledczy. Jakby tego było mało, anonimowy autor maila znowu daje o sobie znać. Czy ma coś wspólnego z zaginięciem Ani? A może zależało mu tylko na zwabieniu Roksany do jej rodzinnej miejscowości?

Kiedyś po ciebie wrócę to powieść, która łączy w sobie cechy trzech popularnych gatunków literackich – powieści obyczajowej, romansu i thrilleru. Roksana staje się detektywem-amatorem, który sprawdza, czy policja nie przeoczyła czegoś ważnego. Jednocześnie jest to opowieść o silnej więzi emocjonalnej, jaka łączy siostry, choć kontakt między nimi został brutalnie zerwany. Agata Czykierda-Grabowska ukazuje też bezmiar cierpienia, jakiego doświadczyła rodzina zaginionej dziewczyny. Matka Ani jest otępiała przez antydepresanty, ojciec zaś nadmiernie troszczy się o Roksanę.

Z kolei relacja Roksany i Bartka coraz mniej ma w sobie z przyjaźni, a coraz więcej z bliskiej relacji kobiety i mężczyzny. Autorka przygotowała tu dla czytelniczek powieści Kiedyś po ciebie wrócę parę pikantniejszych scen. Koniec książki zmienia jednak odbiór całej powieści. Napięcie narasta przez całą powieść, by na ostatnich stronach osiągnąć swoje apogeum. Tutaj także następuje zwrot akcji o 180 stopni. Wszystko, co dotąd podejrzewał czytelnik, okazuje się błędnym tropem.

Kiedyś po ciebie wrócę to książka napisana lekkim językiem, dzięki czemu powieść czyta się naprawdę przyjemnie. Historia porusza najczulsze struny w sercu każdego czytelnika.

10 komentarzy:

 1. Jak znajdę chwilkę przeczytam bo fabuła mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aktualnie mam tyle pozycji do przeczytania, że tę książkę sobie odpuszczę 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, mnie też co chwilę coś dochodzi do przeczytania :)

   Usuń
 3. Chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy przypadła by mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...