Napij się i zadzwoń do mnie – Penelope Ward


Uwielbiam powieści erotyczne, które ukazują się nakładem Editio Red. W sposób szczególny cenię sobie te, które wyszły spod pióra duetu Penelope Ward i Vi Keeland. Zawsze uważałam je za świetną i lekką lekturę. Gdy zobaczyłam zapowiedź powieści Napij się i zadzwoń do mnie, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Czy było warto?

Napij się i zadzwoń do mnie
Rana pracuje jako tancerka brzucha w jednej z greckich restauracji w Michigan. Młoda kobieta nie jest jednak do końca szczęśliwa, tajemnica z przeszłości skutecznie zatruwa jej życie. Rana uczestniczy w programie Starsza Siostra, w ramach którego spotyka się z Lilith. Poza tym wynajmuje mieszkanie z Lennym, którego postrzega jako zagrażającego jej psychopatę. Mężczyzna nic nie mówi, tylko wpatruje się w Ranę.

Pewnego wieczoru Rana pod wpływem alkoholu postanawia odszukać przyjaciela z dzieciństwa, Landona. Znajduje numer do niego w internecie, po czym dzwoni do niego. Wyznaje mu, że za nim tęskni i nie rozumie, dlaczego jego rodzice wyrzucili jej rodzinę z wynajmowanego im garażu. Landon twierdzi, że było zupełnie inaczej, Rana nie chce mu jednak uwierzyć. Jeden telefon, do którego doszło pod wpływem impulsu, zmienia całe dotychczasowe życie Rany i Landona. Tych dwoje zaczyna do siebie regularnie dzwonić. Rozmawiają na różne tematy, opowiadają o swojej pracy, codzienności, radościach i obawach.

Landon wysyła Ranie swoje zdjęcie. Okazuje się szalenie przystojnym facetem, takim bad boyem z tatuażami i pięknie wyrzeźbionym ciałem. Opowiada Ranie o kobietach, z którymi umawia się na jednonocne przygody. Koleżanka z dzieciństwa staje się zazdrosna, a każde zdjęcie Landona ją podnieca. Rana nie chce mu jednak odwdzięczyć się tym samym, czyli swoim zdjęciem. Wstydzi się zmian, jakie zaszły w jej wyglądzie. W końcu wysyła mu zdjęcie swoich pleców i pośladków. Fotografia bardzo podnieca Landona.

Mężczyzna stara się o Ranę, umawia się z nią na randkę przez telefon. Wysyła jej pudełko pełne niespodzianek. Rana coraz bardziej się w nim zakochuje, ale nie chce dać szansę tej miłości. Zwyczajnie się jej boi. Jak potoczą się dalsze losy Rany i Landona? Czy tych dwoje wreszcie umówi się na randkę w realu? Jaką tajemnicę skrywa każde z nich? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Penelope Ward pt. Napij się i zadzwoń do mnie.

Muszę przyznać, że mam ambiwalentne uczucia co do powieści Napij się i zadzwoń do mnie. Nie jest to zła książka. Znalazłam w niej parę scen erotycznych, wiele rzeczy mnie intrygowało, ale w pewnym momencie, gdzieś ok. 220 strony powieść stała się szalenie przewidywalna. Na dodatek dość trudna, męcząca. Gdy poznajemy historię Rany sprzed lat, jesteśmy w stanie przewidzieć zakończenie i dalszy bieg wydarzeń. W tym momencie zaczyna się osadzenie historii w kanonach charakterystycznych dla powieści psychologicznych. Nie ukrywam, że gdy sięgam po powieść erotyczną z wydawnictwa Editio Red liczę przede wszystkim na lekką i przyjemną rozrywkę. Książka, która zaczęła się jak klasyczny romans, potem okazała się studium ludzkiej duszy. Temat troszkę mnie przytłoczył i zmęczył. Epilog niesie ze sobą odrobinę zaskoczenia. Gdybym miała ocenić powieść Napij się i zadzwoń do mnie w skali od 1 do 10, przyznałabym jej 7. Nie jest to zła książka, ale do ideału troszkę jej brakuje.

2 komentarze:

  1. O nie, to zdecydowanie nie moje klimaty ;). Na pewno nie sięgnę po tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...