Droga do marzeń – Krystyna Mirek


Powieści Krystyny Mirek zawsze pozwalają mi oderwać się od rzeczywistości i miło spędzić czas. Cenię je za ciepło i świetne odzwierciedlenie polskich realiów. Droga do marzeń ukazała się już jakiś czas temu i troszkę u mnie przeleżała. Czasem tak się zdarza. Jednak, co się odwlecze, to nie uciecze. Koniec końców zapoznałam się z tym tytułem. Jak oceniam powieść Krystyny Mirek pt. Droga do marzeń?

Droga do marzeń

Konstancja wiedzie życie rozpuszczonej jedynaczki. Po ukończeniu szkoły średniej nie kontynuowała nauki, ponieważ postanowiła pójść śladami swojej matki i bogato wyjść za mąż. Konstancja nie zna prawdziwego życia. Nigdy nie musiała po sobie sprzątać, przygotowywać sobie kanapek, przeliczać pieniędzy w portfelu etc. Otrzymała bowiem od ojca złotą kartę, która pozwalała jej pokonać każdą niedogodność. Konstancja ma bogatego i szanowanego narzeczonego, Joachima. Obraca się w gronie dzieci biznesmenów, doskonale czuje się w ich towarzystwie.

Jej sielankowe życie nieoczekiwanie kończy się. Gdy wraca z basenu do domu, okazuje się, że ten został zabezpieczony przez policję, a ojciec i jego prawnik trafili do aresztu. Konstancja próbuje skontaktować się z matką, ale ta nie odbiera, uciekła bowiem z oszczędnościami męża za granicę. Przyjaciele i narzeczony Konstancji także nie odbierają od niej połączeń.

Młoda kobieta nieoczekiwanie ląduje na ulicy. Na dworcu poznaje Rafała, który okazuje się jedyną przyjazną jej duszą. Mężczyzna przyjechał do dużego miasta w celu odmienienia swojego dotychczasowego życia na prowincji. Pomimo iż jest wykwalifikowanym kucharzem, nigdzie nie udało mu się znaleźć stałej pracy. Rafał namawia Konstancję do sprzedaży drogiego smartfona, to pozwoli jej zyskać trochę środków na bieżące wydatki, w tym wynajem pokoju w tanim motelu, w którym będzie mogła wykąpać się, zjeść jakiś tani posiłek etc. To także on mówi jej o tym, aby sprzedała wszystko, co ma wartościowego.

Konstancja dzięki wsparciu Rafała zaczyna stawać na nogi. Odkrywa, że ciężka praca daje więcej satysfakcji niż żerowanie na zarobkach ojca czy partnera. Po wyjściu z więzienia ojciec wyznaje jej tajemnicę sprzed lat, która wstrząsa do głębi Konstancją. Jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów?

Droga do marzeń to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony. To jeden z tych tytułów, które dosłownie się pochłania. Ja nie umiałam oderwać się od lektury, intryga została bowiem zręcznie skonstruowana. Ani przez chwilę się nie nudziłam, co po powieści Penelope Ward pt. Napij się i zadzwoń do mnie stanowi miłą niespodziankę. Droga do marzeń do pełna ciepła powieść o ludzkich dylematach, pragnieniach i słabościach. To także historia o drzemiącej w każdym z nas sile, która pozwala stawiać czoła przeciwnościom losu.

6 komentarzy:

 1. Jeśli książka wciąga, jest warta uwagi 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna na niedzielne popołudnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka na pewno by mnie wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedna z moich ulubionych tej autorki, bardzo polubiłam Konstancję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie czytałam książek pani Mirek, ale myślę, że mojej mamie mogłoby się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...