Ścigany – Katarzyna Michalak


Katarzyna Michalak właśnie wydała książkę inną niż reszta, która składa się na jej dorobek literacki. Ścigany przyciągnął mnie intrygującym opisem i bardzo dobrą okładką. Spodziewałam się dobrej obyczajówki z ognistym romansem w tle i elementami sensacyjnymi. Czy Katarzyna Michalak spełniła pokładane w niej nadzieje?

ścigany michalak
Danka jest psychicznie załamana. Zamierza zakończyć swój marny żywot i tym samym przynieść kres swojemu cierpieniu. Tymczasem jej plany zostają udaremnione przez przystojnego Carlosa, pod tym pseudonimem operacyjnym kryje się Hubert, mężczyzna mocno dotknięty przez los. Pracował na misji w Iraku, a jego żona w tamtejszym szpitalu. Niestety, została zamordowana przez dżihadystów.

Carlos szuka zemsty za to, co spotkało jego żonę. Po powrocie z Iraku zapisał się do jednostki specjalnej przy ministrze obrony narodowej, która służy Polsce do odpierania i tłamszenia ataków dżihadystów przeprowadzanych na naszych obywateli poza granicami kraju. Carlos wszystkie zarobione pieniądze przesyła swojej szwagierce, która z trudem wiąże koniec z końcem. Chce w ten sposób zadośćuczynić rodzinie swojej zmarłej żony. W końcu gdyby nie on, to ona nigdzie by nie wyjechała.

Carlos potrzebuje pomocy Danuty, a ona jego wsparcia. Czy tych dwoje było sobie pisanych? Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy Danuta udzieli Carlosowi pomocy, pomimo iż w ten sposób sama wystawi się na ogromne niebezpieczeństwo? Czy Hubert, bo tak naprawdę ma na imię Carlos, zostanie jej kochankiem? A może płomienny romans zaowocuje czymś więcej i przyczyni się do zabliźnienia ran w sercach obojga?

Cieszę się, że Katarzyna Michalak zdecydowała się kontynuować Ściganego, bowiem akurat ta historia wyjątkowo przypadła mi do gustu. Jest w niej może za dużo archaizmów, ale ja nie jestem na nie aż tak wyczulona. Ktoś powie, że Ścigany ukazuje historię, która nie miała prawa się wydarzyć. A ile książek jest na wskroś realistycznych? Chyba tylko literatura faktu, a szczególnie reportaże. Powieści obyczajowe to taka sama fikcja jak seriale. Mają pełnić funkcję rozrywkową i odstresowywać nas po całym dniu spędzonym w pracy. Moim zdaniem świetnie sprawdzają się w tej roli. Ścigany trzyma w napięciu i intryguje. Moim zdaniem to dobra książka, bo Carlos wzbudza emocje i rozpala kobiecą wyobraźnię. Polecam Wam Ściganego, ale lojalnie uprzedzam, że styl Katarzyny Michalak oscyluje w granicach Pierwszej miłości, gdzie działo się już wszystko.


5 komentarzy:

  1. Kolejna książka K. Michalak napisana na jedno kopyto. Przeczytałam kilka pozycji tej autorki i te same wątki powtarzają się nazbyt często.

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie okładka totalnie nie przypomina tych z jakich znam Michalak. Mam za sobą kilkanaście powieści jej autorstwa i nie ukrywam, że z każdą kolejną było coraz gorzej, więc już zrezygnowałam z dawania kolejnych szans autorce.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda to naprawdę dobrze! Ja co prawda nie przepadam za takimi lekturami, ale wiem, że moja kobieta się w nich zaczytuje. Myślę, że warto ponieść koszty transportu, by sprawić jej radość. Muszę zamówić tę książę.

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...