Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu


Ostatnio nie umiałam znaleźć niczego sensownego do demakijażu oczu. W ogóle nie wiem, co się porobiło, ale wiele dobrych kosmetyków zostało wycofanych. Ich miejsce zajęły nowe, z czego większość płynów micelarnych jest teraz tylko do twarzy, typowe dwufazówki pieką w oczy, bo są naszpikowane substancjami zapachowymi. Ewentualnie trafiam na coś, co nie pachnie, nie podrażnia spojówek, ale w ogóle nie usuwa makijażu. W końcu jednak zdecydowałam się wypróbować Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu. Jak wypadł?

Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu
Usuwanie makijażu

Ja nie maluję mocno oczu, mam brązową tęczówkę i ciemną oprawę, poza tym wolę akcentować usta czerwienią lub fuksją. W związku z tym mój makijaż to jakiś beżowy cień do powiek z paletki Too Faced Just Peachy oraz tusz do rzęs L`Oreal X Fiber. Nie są to kosmetyki wodoodporne, a mimo to wiele produktów do demakijażu w ogóle sobie z nimi nie radzi. Na szczęście Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu wypadł pomyślnie w moich testach. Wystarczy przyłożyć wacik zwilżony płynem, by pozbyć się całego make upu. Nie trzeba pocierać, podrażniać oczu i wyrywać rzęs.

Podrażnienie

Podczas stosowania Lirene dwufazowego płynu do demakijażu oczu nie odnotowałam podrażnienia. Oczy po nim nie swędziały, nie piekły, nie były zaczerwienione etc. Niestety, przy każdym demakijażu towarzyszy mi efekt mgły, co jest dość uciążliwe. Czasem jak zmyję makijaż, wykąpię się, to chcę jeszcze coś poczytać, a tu nic z tego.

Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu

Zapach

Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu to kosmetyk pozbawiony substancji zapachowej. Nie posiada żadnej woni, co moim wrażliwym spojówkom wychodzi tylko na dobre. W końcu mam kosmetyk do demakijażu, po którym nic mnie nie piecze i nie swędzi. Mam tylko nadzieję, że producent nie wycofa go w najbliższym czasie, bo przetestowałam już większość drogeryjnych kosmetyków i wszystkie są równie beznadziejne. To chyba 12. specyfik, którego używam i pierwszy, który mnie nie podrażnił.

Wpływ na rzęsy

Producent twierdzi, że Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu pielęgnuje rzęsy i zapobiega ich wypadaniu. Ja nic takiego nie stwierdziłam. Pod koniec drugiego opakowania włoski z jednego oka zaczęły mi nawet wypadać, ale to raczej wynika z cyklu życia włosa. W miejscu utraconych rzęs wyrastają nowe, więc wszystko jest w porządku.

Wydajność

Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu to 125 ml cieczy, która wystarcza mi na 1,5 miesiąca codziennego stosowania. Nie jest to zły wynik. Mnie w pełni satysfakcjonuje.

Cena i dostępność

Ja Lirene dwufazowy płyn do demakijażu oczu kupuję w Rossmannie, gdzie płacę za niego jakieś 12-14 zł. Nie jest to wygórowana cena na kosmetyk, który spełnia swoją podstawową funkcję, czyli usuwa makijaż, a poza tym nie uczula.

3 komentarze:

  1. Lubię kosmetyki z Lirene, ale tego płynu nie miałam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. najchętniej sięgam po płyny dwufazowe bo super usuwają nawet wodoodporny makijaż oczu bez tarcia.

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...