Mediatorka – Ewa Zdunek


Mediatorka to powieść, z którą miałam okazję zapoznać się przedpremierowo. Otrzymałam egzemplarz recenzencki, tuż przed ostateczną korektą. Niemniej uważam, że duże zmiany w książce nie zajdą, ponieważ ta wypada naprawdę świetnie. Jaką historię przygotowała dla nas Ewa Zdunek?

mediatorka
Mediatorka, czyli rzadko spotykany zawód

Polskie prawodawstwo kojarzy mi się z sądem i prokuraturą. O mediatorach słyszałam jedynie w przypadku spraw, które toczą się w sądach rodzinnych. Tymczasem mediator nie tylko pomaga ustalić bez zbędnej szarpaniny, przy kim zostanie dziecko po rozwodzie, ale też uczestniczy w wielu innych kwestiach budzących spór.

Ewa Zdunek zna pracę mediatora od podszewki

Zawód mediatora jest niezwykle bliski samej autorce, Ewa Zdunek ukończyła bowie studia prawnicze, po czym uczęszczała na studium podyplomowe z przywództwa i komunikacji społecznej. Zdobyta wiedza pomogła jej rozpocząć pracę negocjatorki i mediatorki. Mamy zatem niesamowitą okazję poznać od kuchni pracę mediatora sądowego i tym samym poszerzyć swoje horyzonty.

Marta Kołodziej i jej sukcesy zawodowe

Mediatorka ma za zadanie pełnić rolę pośrednika łagodzącego spory między stronami. Nie tylko musi określić interes każdej z nich, ale też dojść do odpowiednich wniosków i nakłonić obie strony do kompromisu. Marta Kołodziej pracuje jako mediatorka i świetnie radzi sobie w życiu zawodowym. Jeśli chodzi o cudze spory, potrafi je zażegnać bez problemu. Gorzej, gdy w grę wchodzi prywatne życie głównej bohaterki. Marta Kołodziej musi zmierzyć się z toksycznym mężem, który postanawia odebrać jej dwie ukochane córki. Sposób, w jaki rozgrywa się walka o Laurę i Basię, budzi ogromne wątpliwości moralne. Z pewnością nie w ten sposób powinno rozstrzygać się sprawy, w których dobro nadrzędne stanowi szczęście dwójki dzieci.

Szewc bez butów chodzi

Marta Kołodziej to naprawdę świetna mediatorka, praca w tym zawodzie wykształciła w niej mechanizmy obronne, dzięki którym jest w stanie funkcjonować w świecie ociekającym brutalnością, agresją i nietypowymi zachowaniami. Życie zawodowe stanowi dla głównej bohaterki źródło radości, spełnienia i satysfakcji. Niestety, Marta Kołodziej odkrywa, że cała zdobyta wiedza i doświadczenie okazują się nieprzydatne, gdy sprawa dotyka bezpośrednio nas. Co z tego, że potrafi mediować między zupełnie obcymi ludźmi, skoro nie umie dogadać się z mężem co do opieki nad Laurą i Basią.

Ewa Zdunek – pisarka, która skupia się na wartkiej akcji

Ewa Zdunek rozsądnie skonstruowała fabułę. Jest ona wciągająca i intrygująca, ponieważ autorka wystrzegła się zamieszczania zbędnych opisów. W rezultacie akcja rozgrywa się wartko . Mediatorka to powieść o zwykłej kobiecie, która jest świetną pracownicą, ale jednocześnie boryka się z własnymi problemami, które czasem ją przytłaczają. Jej życie przypomina typową sinusoidę. Raz jest na górze, gdy rozpiera ją radość z sukcesów zawodowych, a kiedy indziej zalicza doły, walcząc o prawo opieki nad córkami i usiłując zakończyć toksyczne małżeństwo. To jedna z tych powieści, które niewątpliwie zasługują na uwagę. Gorąco polecam Mediatorkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...