Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować – Anne-Sophie Girard i Marie-Aldine Girard

Lubię czytać poradniki psychologiczne, a jeśli te dodatkowo zostały okraszone sporą dozą poczucia humoru, to ich lekturę traktuję jako najlepszą rozrywkę. Siostry, Anne-Sophie Girard i Marie-Aldine Girard, zyskały popularność jako autorki bestsellerowych książek, w których wzięły pod uwagę relacje damsko-damskie. W poradniku Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować przyglądają się, dlaczego mężczyźni nagle znikają z horyzontu, nie wyjaśniając niczego kobiecie.
Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować
Anne-Sophie Girard i Marie-Aldine Girard są bardzo sarkastyczne w swoich wypowiedziach, dlatego książki nie należy odczytywać literalnie i obrażać się o pewne sformułowania. Niewątpliwie jest to poradnik dla osób, które mają do siebie spory dystans.

Z książki Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować dowiemy się, dlaczego mężczyźni nagle milkną. Wbrew pozorom nie dzieje się tak dlatego, iż nagle gorzej się poczuli, są tak zapracowani i zajęci ratowaniem świata. Po prostu nie chcą się angażować w znajomość. Może boją się bliskości, a może na randce doszło do jakiegoś zdarzenie, które ich zraziło.

Autorki przyglądają się też różnym typom męskiej osobowości – znajdziemy tutaj opis narcyzów, psychopatów oraz wiecznych playboyów. Wszystko zostało ukazane z przymrużeniem oka. Anne-Sophie Girard i Marie-Aldine Girard zdają sobie sprawę, że zakochane kobiety rzadko zachowują zdolność chłodnego osądu. Dlatego też uważają, że to przyjaciele powinni ostrzegać ich przed niebezpieczeństwem.

Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować to nie tylko poradnik poświęcony randkowaniu. Znajdziemy tutaj też rozdział zachęcający do powściągliwości, zanim zadamy komuś pytanie, o to dlaczego nie ma dzieci. W dzisiejszych czasach wiele par bezskutecznie stara się o potomstwo, dlatego warto mieć to na uwadze.

W tym nietypowym poradniku znajdziemy też fragmenty poświęcone byłym partnerkom naszego wybranka, perfekcyjnej teściowej i wielu innym czynnikom, które składają się na udane relacje międzyludzkie.

8 komentarzy:

 1. Ciekawa :D przeczytałabym w sumie chętnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książka, może komuś się przyda. Osobiście nie korzystam z poradników :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ponownie- nie czytam poradników, ale dla zainteresowanych tematem, dobry! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś lubi poradniki, to ten mogę polecić z czystym sumieniem:)

   Usuń
 4. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce ;) ale może też dlatego, że niekoniecznie jest to moja nisza :)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...