Biuro M – Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński


Biuro M to pierwsza w nowym roku książka, którą przeczytałam od początku do końca. Ostatnio trafiałam ciągle na tytuły, które nie do końca mi leżały. Tym razem trafiłam na powieść, która mnie wciągnęła od pierwszej do ostatniej strony. Czytałam ją do rana, bo byłam ciekawa zakończenia. Książka mnie rozbawiła poczuciem humoru obojga autorów. Magdalena Witkiewicz jest mi znana ze świetnych powieści obyczajowych i erotycznych. Nie wiedziałam, czego spodziewać się po Alku Rogozińskim, ale moja koleżanka blogerka książkowa bardzo go sobie chwaliła, więc zdecydowałam się na Biuro M. Książkę kupiłam z dziewczynami, gdy zrobiłyśmy nalot na jedną z opolskich księgarni.

Biuro M – Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński

Basia jest kobietą ciężko doświadczoną przez los. Od przedszkola jej życie zatruwa Elwira. Ta piękna kobieta tak naprawdę ma diabelską naturę. Jednak ze względu na urok osobisty i opanowaną do perfekcji sztukę manipulacji nikt nie potrafi dostrzec zła, jakie się w niej skrywa. Tymczasem Elwira odbiła dla sportu trzech narzeczonych Basi. Młoda kobieta załamała się po tych dramatycznych zdarzeniach i zaczęła ubierać się workowato, by uchronić się przed zagrożeniem w postaci mężczyzn.

Gdy Basia otrzymuje kota od zmarłej staruszki, a jej ojciec jest na niego uczulony, wyjeżdża do Miasteczka. Ma tam mieszkanie po ciotce Aldonie, która wyjechała do pracy w Niemczech. Basia znajduje zatrudnienie w biurze matrymonialnym. Choć początkowo nie jest przekonana do tej pracy i osoby szefowej, szalonej pani Krystyny, która pali jednego papierosa za drugim, to może w firmie wykorzystać swoje umiejętności informatyczne.

Wkrótce po Basi zatrudnienie w biurze matrymonialnym znajduje Jacek. Mężczyzna nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca na dłużej. Prowadzi hulaszczy tryb życia. Ciągle spotyka się na niezobowiązujący seks z nowymi kobietami, nierzadko mężatkami, a w pracy nieustannie wpada w tarapaty. Zostaje skierowany do biura matrymonialnego przez urzędniczkę z PUP.

Praca w biurze matrymonialnym jest pasmem przygód. Zarówno zielarz, jak i wróżka, którzy pracują w tym samym budynku, dostarczają mnóstwo atrakcji głównym bohaterom. Do tego dochodzą ich klienci oraz wątek kryminalny.

Czy Jacek i Basia uwierzą w miłość? Czy praca w biurze matrymonialnym odmieni los głównych bohaterów? Jak zachowa się Basia, gdy powrócą do niej duchy przeszłości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Biuro M.

Gorąco polecam Wam tę książkę. Biuro M rozbawiło mnie do łez, zarówno wdówki, jak i Nicolette miały w sobie duży potencjał rozrywkowy. To lekka lektura, która pozwala zapomnieć o codziennych troskach. Choć książka miała swoją premierę w 2018 roku, to dopiero teraz przeczytałam Biuro M. Mam nadzieję, że niebawem trafię na równie wciągający tytuł, bo mam dosyć przemocy w książkach. Swoją drogą, czy naprawdę cierpienie ludzi sprzedaje się dziś najlepiej? Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie dużo pozytywnych powieści. Książka ma mnie bowiem nastrajać pozytywnie do życia, a nie straszyć handlem kobietami i zmuszaniem do prostytucji. Powiem Wam, że za każdym razem, gdy trafiam na książkę, która jest niesmaczna, mam straszne koszmary. Potem odechciewa mi się czytać. Dzisiaj zrobiłam solidne porządki w biblioteczce, przekazuję dalej w świat tytuły, które okazały się dla mnie zbyt mroczne. Mam teraz troszkę miejsca na pozytywne nowości:)


6 komentarzy:

 1. Twoja recenzja bardzo mnie zachęciła, chętnie przeczytam tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę jest fajna. Wciągnęła mnie, a ostatnio rzadko się to zdarza

   Usuń
 2. Nie czytam polskich autorów, jakoś mnie nie przekonują ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei nie przepadam za zagranicznymi pisarzami, bo z reguły maja nieco inna kulturę. Nie odnajduje się w atmosferze amerykańskich małych miasteczek :)

   Usuń
 3. Ej kuuurcze...teraz chcę wiedzieć jak skończyła sie ta powieść!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie napisane. Pozdrawiam i gratuluję.

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...