Szept syberyjskiego wiatru – Dorota Gąsiorowska


Dorota Gąsiorowska słynie z pisania książek, która mają specyficzny klimat. Czytając je, można odnieść wrażenie, że każda z bohaterek ma w sobie coś z damy sprzed lat. Na kartach książek Doroty Gąsiorowskiej da się odnaleźć ślady przeszłości, która okazuje się niezwykle inspirująca. Już niebawem ukaże się najnowsza powieść pisarki pt. Szept syberyjskiego wiatru. Dzięki uprzejmości Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak miałam okazję zapoznać się z nią przedpremierowo.

Szept syberyjskiego wiatru
Sergiusz przyjeżdża po Kalinę, aby przywieźć ją do jej babki. Od początku można wyczuć chłód, jakim prawa ręka starszej pani darzy jej krewną. Można odnieść wręcz wrażenie, że mężczyzna robi wszystko, by okazać Kalinie swoją niechęć i wrogość. Pozory jednak mylą. To co początkowo odbieramy jako wyraz złego wychowania, okazuje się w pełni uzasadnione. Sergiusz nie miał bowiem w życiu łatwo. Po latach spotyka na swej drodze Kalinę, z którą wiele go łączy.

Kalina po śmierci rodziców mieszkała z ciocią Moniką. Dziewczyna nie chciała znaleźć się pod opieką babci, gdyż ta wywarła na niej negatywne wrażenie podczas pogrzebu rodziców. Niestety, życie zmusiło Kalinę do zmiany podejścia. Gdy wspólniczka ciotki dopuszcza się oszustwa, młoda kobieta postanawia poszukać zatrudnienia w fabryce babci, która zajmuje się produkcją porcelany.

Przeprowadzka do babci zmienia dotychczasowe życie Kaliny. Na jaw wychodzą długo skrywane sekrety, które wiążą się z życiem babki i Sergiusza. Jakie sekrety sprzed lat skrywa starsza pani?

Gdy Kalina pozna prawdę, będę musiała dokonać trudnej decyzji. Czy posłucha serca, a może pokieruje się rozumem i żelazną logiką? Niełatwo żyć ze świadomością, że kolejna bliska osoba dopuściła się oszustwa. Jak potoczą się dalsze losy Kaliny?

Szept syberyjskiego wiatru to powieść, która intryguje od pierwszej do ostatniej strony. Lekkie pióro Doroty Gąsiorowskiej sprawia, że czas płynie niespostrzeżenie. To kolejna książka, która wzrusza i porusza najczulsze struny w czytelniku.


1 komentarz:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...