Ogród Zuzanny. Odważ się kochać – Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska


Ogród Zuzanny wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Naprawdę dobrze czytało mi się tę książkę. Początkowo myślałam, że skoro w powieści ukazano losy starszych kobiet, to niespecjalnie będę identyfikowała się z ich problemami. Tymczasem pokochałam przyjaciółki ze Starej Leśnej. Zapraszam na recenzję książki Ogród Zuzanny. Odważ się kochać. Czym tym razem oczarowały mnie Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska?

Ogród Zuzanny Odważ się kochać


Ogród Zuzanny. Odważ się kochać - powieść pełna zwrotów akcjiPisarki zadbały o to, aby czytelniczki nie nudziły się podczas lektury. W życiu głównych bohaterek sporo się dzieje. Zuzanna jest bliska utraty ukochanego dworku, dzięki któremu jej losy skrzyżowały się z ukochanym sprzed lat. To właśnie duże zlecenie ogrodnicze połączyło ścieżki tych dwojga. Kto przyjdzie z pomocą Zuzannie i jej dworkowi? Mogę wam zdradzić tylko tyle, że mnie jego personalia zaskoczyły. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Wiola ciągle wikła się w miłosne tarapaty. Na swoich partnerów wybiera niewłaściwych mężczyzn i tworzy z nimi toksyczne związki, które niosą ze sobą więcej cierpienia niż radości. Wiola postanawia przerwać ten schemat, w tym celu zapisuje się na terapię dla DDA. Ma nadzieję, że dzięki niej zacznie mocniej wierzyć w siebie i wybierać bardziej wartościowych partnerów.

Kazi, która prowadzi księgarnię i cieszy się z wychodzenia na prostą, przyjdzie zmierzyć się z kolejnym problemem. O trudnościach poinformuje kobietę Jan Maria Sochnacki, który jednocześnie pełni rolę jej wspólnika.

Kilka dni później w Starej Leśnej zostają znalezione zwłoki Sochnackiego w kawiarnianej toalecie. Okazuje się, iż mężczyzna zaszedł za skórę nie tylko Kazi. Połowa mieszkańców miała z nim na pieńku, jednak powody były różne. Czy w toalecie doszło do morderstwa? Kto jest jego sprawcą?

O szczęście trzeba walczyć

Ogród Zuzanny. Odważ się kochać to powieść o tym, że zawsze należy walczyć o to, co stanowi o sensie życia. Miłość, przyjaźń, szczęście to tylko kilka wartości, o których nie należy zapominać w codziennej gonitwie. Bohaterki powieści Jagny Kaczanowskiej i Justyny Bednarek nie boją się wyzwań. Choć los wystawia je na ciężką próbę, one nie zamierzają się poddawać. Wierzą bowiem, iż pewnego dnia szczęście uśmiechnie się także do nich. W powieści Ogród Zuzanny. Odważ się kochać znajdziemy sporo sekretów, niedopowiedzeń i jeszcze więcej miłości. To właśnie ta ostatnia nadaje życiu smak. Nie muszę chyba dodawać, że po książkę duetu Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek powinna sięgnąć każda kobieta, która ma wrażliwe serce i lubi się wzruszać podczas lektury. Powieść wieńczy ślub, ale na razie o tym, cicho, sza;)

PS Notka opublikowana automatycznie.

1 komentarz:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...