Tego ci nie powiedziałam – Kelly Rimmer

Szukasz wzruszającej powieści obyczajowej, która pozostanie w Tobie jeszcze na długo po zakończeniu lektury? Koniecznie musisz sięgnąć po książkę Kelly Rimmer pt. Tego ci nie powiedziałam.  Jak jest tematyka tej powieści?

Tego ci nie powiedziałam – Kelly RimmerTego ci nie powiedziałam to historia, która rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych – w teraźniejszości i podczas II wojny światowej.  Hanna jest już starszą panią, gdy trafia do szpitala i znajduje się na łożu śmierci, ma do swojej wnuczki, Alice, dość nietypową prośbę. Chce, aby dziewczyna pojechała do Polski i odkryła przeszłość babci, o której jej bliscy nie mają pojęcia. Podczas podróży w rodzinne strony Hanny Alice odkrywa wiele sekretów, których nikt się nie spodziewał.

II wojna światowa niszczy spokojne życie Aliny. Młoda dziewczyna musi pożegnać się z braćmi i wraz z rodzicami stawić czoła nowym wyzwaniom, jakie postawił na ich drodze los. Wojna zmusza ją do rozstania z Tomaszem, którego bardzo kocha. Alina boi się, że nigdy więcej już go nie zobaczy.

Kelly Rimmer w niezwykle przejmujący sposób ukazuje historię pięknej, prawdziwej miłości, której towarzyszy walka o lepsze jutro. To także powieść, która zwraca uwagę na dramat, jaki przeżyli nasi przodkowie. Powinniśmy docenić fakt, że żyjemy w spokojnych czasach, obok nas nie toczy się żadna wojna. Nie musimy się bać, że ukochany mężczyzna zginie na froncie.

Tego ci nie powiedziałam to powieść, która intryguje, ponieważ nieustannie odkrywa nowe sekrety Hanny. Ukazuje też silną więź, jaka narodziła się między babcią a wnuczką. To właśnie dzięki niej Alice spełnia ostatnią wolę starszej pani i udaje się w podróż do Polski. Książka jest niezwykle ciekawa, ponieważ jej akcja toczy się płynnie. Na dodatek rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych, co mnie odpowiada.  Z przyjemnością sięgnę po inne tytuły Kelly Rimmer. Powieść Tego ci nie powiedziałam porównałabym do książki Magdaleny Kordel pt. Tajemnica bzów.

6 komentarzy:

 1. Zapowiada się całkiem ciekawa pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po mimo historycznych wątków wydaje mi się, że książka mogłaby mi się spodobać. Okładka natomiast jest przepiękna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam nic do wątków historycznych, jeśli są podane wraz z wątkami obyczajowymi:)

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...