Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem – Ewa Z.


Poradniki, na które dotychczas trafiałam, były bardzo zróżnicowane. Jedne wzbudzały sporo negatywnych emocji, vide Być parą i nie zwariować ze względu na stronniczość autorki, Katarzyny Miller. Inne z kolei mnie zachwycały. Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem to książka, która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jak tego dokonała Ewa Z.?

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partneremZacznę od tego, że cenię sobie poradniki napisane w sposób racjonalny i nieodbiegający od rzeczywistości. Mam wrażenie, że wielu autorów tego typu pozycji nigdy nie było zakochanych, bo z ich stylu pisania wynika, że posiadają wiedzę wyłącznie teoretyczną. Zapominają o tym, że człowiekowi w relacjach damsko-męskich towarzyszą emocje. Ewa Z. uwzględniła je i napisała bardzo praktyczną, a zarazem mądrą książkę. Nie zajmowała się pouczaniem ani teoretyzowaniem. Nie uprawiała lania wody. Można powiedzieć, że krótko i na temat podzieliła się swoimi poradami dotyczącymi związków.

To, co starała się przekazać Ewa Z., szalenie mi się spodobało. Autorka uważa bowiem, że miłości nie należy szukać, bo trąci to desperacją i zniechęca potencjalnych kandydatów. Poza tym nie ma sensu pchać się na siłę w relację, która nas nie satysfakcjonuje. Ewa Z. Wielokrotnie podkreśla w swoim poradniku, że wybierając partnera, mamy kierować się własnymi uczuciami, a nie tym, co wypada. Można realizować się, będąc singielką. Są kobiety, które żyją szczęśliwe same ze sobą i takie właśnie są najbardziej pożądane przez mężczyzn, bo one mogą chcieć związku jako dopełnienia, ale nie traktują go jako rozwiązania swoich dotychczasowych problemów.

Ewa Z. nie ukrywa, że wygląd fizyczny ma znaczenie. Muszę przyznać, że niewielu autorów poradników psychologicznych stać na takie oświadczenie. W dzisiejszych czasach poprawność polityczna zakłada, że należy skupić się tylko na wnętrzu drugiej osoby. Tymczasem autorka słusznie zauważa, a ja w pełni się z nią zgadzam, że druga osoba musi nas pociągać fizycznie. Nie należy być z kimś, bo tak mówi rozum. Ktoś może mieć szereg zalet, ale jeśli nie ma chemii, to z tego nie powstanie szczęśliwy związek. Sam wygląd to nie wszystko, poza tym każdy ma nieco inny gust, ale do tej drugiej osoby musi nas ciągnąć.

Podobało mi się też to, że w poradniku Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem, Ewa Z. nie kwestionowała magicznej siły miłości. Katarzyna Miller uwielbia podkreślać, że miłość nie istnieje, że lepiej skupić się na znalezieniu partnera, z którym będziemy lubili rozmawiać. To niewątpliwie jest ważne, ale najważniejsze to być z kimś, kogo szczerze pokochamy.

Ewa Z. zachęca kobiety do tego, aby określiły swoje priorytety przy szukaniu partnera i nie obniżały wymagań, bo nie znajdują nikogo ciekawego. Autorka dzieli się też z czytelnikami cennym spostrzeżeniem. To nie z tobą jest coś nie tak, że nie masz partnera. Po prostu w dzisiejszych czasach trudno znaleźć kogoś wartościowego, kto sprostałby twoim oczekiwaniom. Przywołała tutaj historię Kasi, która ciągle trafiała na mężczyzn, którzy zachowywali się niedojrzale. To nie jej wina.

Autorka zachęca kobiety do bycia sobą. Niezależność, własna praca, pasje, inteligencja i zdecydowanie to nasze zalety. Nie powinnyśmy ich ukrywać przed mężczyznami, wychodząc z fałszywego przeświadczenia, że faceci nie lubią mądrych kobiet, bo się ich boją. Prawdziwy mężczyzna nie boi się inteligentnych pań.

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem to poradnik, który mogę polecić z czystym sumieniem, gdyż został napisany naprawdę rzetelnie i nie wzbudza żadnych zastrzeżeń.

6 komentarzy:

 1. Poradnik na pewno przydatny osobom w związkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj i to bardzo, bo odnosi się do codziennych sytuacji:)

   Usuń
 2. Mimo iż raczej nie jestem fanką poradników to jednak tu chyba skuszę się na zakup i poznanie tej pozycji. Czasami warto poukładać sobie niektóre rzeczy w głowie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, poradniki pomagają poznać zupełnie inny punkt widzenia:)

   Usuń
 3. Nie czytam poradników, nie ma idealnej metody na udane życie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą, nie ma jednej recepty, ale warto poznawać różne punkty widzenia;)

   Usuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...