Marzycielka – Katarzyna Michalak


Marzycielka stanowi trzeci tom sagi pisarkiej, która podbiła serca wielu Polek. Katarzyna Michalak po raz kolejny udowodniła, że potrafi pięknie nakreślać emocje. Jej książki aż kipią od uczuć i dlatego tak bardzo lubię je czytać. Odnajduję się w jej prozie, choć nie każdy autor specjalizujący się w literaturze obyczajowej jest w stanie mnie do siebie przekonać.

Marzycielka Katarzyna Michalak
Ewa Kotowska boryka się z bólem, jaki niesie ze sobą samotność. Gdy traci ukochanego faceta i przyjaciół, jej życie zamienia się w koszmar. Los, który był dla Ewy bardzo okrutny, jednak niesie dla niej kilka pozytywnych niespodzianek. Kobieta z trudem odbudowuje swój świat i nabiera optymizmu.

Ewa nie potrafi otworzyć się na miłość. Owszem, przyjaźni się z mężczyznami, lubi spędzać z nimi czas, ale nie potrafi zdobyć się na odwagę, aby wpuścić któregoś głębiej do swojego życia. Ewa jest bardzo zdystansowana w stosunku do facetów. Zbyt często spotkała się z rozczarowaniem. Jej uczucie zostało odrzucone i zdeptane, a mężczyzna okazał się niegodzien uwagi. Czy raz jeszcze Ewa otworzy swoje serce na miłość?

Główna bohaterka nigdy nie porzuciła marzeń. To właśnie one dodają jej sił do codziennego funkcjonowania. Choć wydają się tak odległe i niespełnialne, Ewa nie boi się marzyć.

Każdy z nas o czymś marzy, choć nie zawsze potrafi o tym mówić na głos. Boimy się, że ktoś uzna, że postradaliśmy zmysły. Obawiamy się też, że marzenie wypowiedziane na głos nie spełni się. Jednak każdy z nas o czymś marzy. Czasem są to prozaiczne rzeczy, a czasem wielkie pragnienia.

Marzycielka to powieść obyczajowa, która porywa i wzrusza. Czytając te książkę, nie raz otrzemy łzę. Ewa to kobieta ciężko doświadczona przez los. Aż trudno uwierzyć, że spotkało ją tyle nieszczęść. Czytelnik gorąco kibicuje tej szlachetnej kobiecie, aby wreszcie odnalazła szczęście i swoje miejsce na ziemi. Czy to się uda? Jak zareaguje Ewa, gdy na jej drodze pojawi się mężczyzna aspirujący do miana Tego Jedynego? Marzycielka to książka, którą koniecznie trzeba przeczytać, jeśli ceni się dobrą literaturę obyczajową. 


8 komentarzy:

 1. Czytałam tą książkę niedawno, a teraz czytam pierwsza część "Pisarka".

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja mama też uwielbia tą autorkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za polską literaturą :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat ja uwielbiam, gdyz jest bliska memu sercu :)

   Usuń
 4. Lubię książki polskich autorek. A Katarzyna Michalak jest jedną z moich ulubionych :-)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...