Najlepsze powieści świąteczne


Powieści świąteczne nie zawsze okazują się trafione, zwłaszcza że ich pisanie zaczyna coraz bardziej przypominać produkcję masową. Teraz każdy szanujący się autor musi napisać tego typu książkę. Podejrzewam, że stoi za tym polityka wydawnictw, która przewiduje, że powieści świąteczne spotkają się z zainteresowaniem czytelników i wiele osób kup je na gwiazdkowy prezent dla swoich bliskich. Jest w tym sporo prawdy, aczkolwiek ktoś może trafić na niewypał i w przyszłym roku nie kupi już powieści świątecznej danego autora czy wydawnictwa. Ja zaliczyłam parę nieudanych książek. Uważam, że wiele historii jest naciąganych lub pisanych w schematyczny sposób. W rezultacie nie ma w nich nic odkrywczego, co zachęcałoby do lektury. Przedstawiam najlepsze powieści świąteczne.
Cicha noc – Małgorzata Rogala
Cicha noc – Małgorzata Rogala

To nieco inna powieść świąteczna niż pozostałe zaprezentowane w tej notce. Małgorzata Rogala to autorka kryminałów, które trzymają w napięciu. Nic dziwnego, że jej powieść świąteczna także ocieka wątkami sensacyjnymi. Zamordowany zostaje producent popularnego reality show. Program ten od początku wzbudzał ogromne kontrowersje. Producent miał zatem wiele wrogów? Kto stoi za tą zbrodnią i dlaczego się jej dopuścił? Cicha noc to powieść kryminalna, w której sporo miejsca poświęcono prostytucji. Wątek handlu kobietami z pewnością nie jest łatwy, ale sama książka należy do tych lżejszych kryminałów. Nie mamy tutaj tyle przemocy co w niektórych skandynawskich kryminałach, gdzie czasem aż zbiera się na torsje. Ja jestem zadowolona z lektury tej książki, choć nie jest to mój ulubiony gatunek literacki.

Nieświęty Mikołaj – Magdalena Kordel

Jaśmina to utalentowana, młoda kobieta, która potrafi zrobić na drutach niejedno cacko. Jak przystało na prawdziwą artystkę, ma jednak problem z twardym stąpaniem po ziemi. Daje się namówić swojemu chłopakowi na założenie firmy. To on ją prowadzi, ona pełni tylko funkcję formalnej szefowej. Niestety, narzeczony dopuszcza się oszustwa i zostawia naiwną Jaśminę z długami. W trudnych chwilach kobieta może liczyć na wsparcie swoich przyjaciółek i babci. Akcja powieści Nieświęty Mikołaj rozgrywa się w okolicach Bożego Narodzenia. Losy Jaśminy splatają się z losami kilkuletniego chłopca, który szuka sposobu, aby zarobić na swoje utrzymanie.
Nieświęty Mikołaj – Magdalena Kordel


Uśmiech losu – Katarzyna Michalak

Główna bohaterka bardzo pragnie zostać matką, ale nie może mieć dzieci. Jej partner staje się dla niej coraz mniej przyjemny. Kobieta ucieka przed problemami, nieoczekiwanie jednak znajduje porzuconego psa, który znajduje się na skraju wytrzymałości. Główna bohaterka zabiera go do Dworku Marcinki, gdzie zwierzak, lecz nie tylko on może liczyć na wsparcie. Czy w tym trudnym czasie los zgotował miłą niespodziankę dla kobiety podłamanej na duchu?

Uśmiech losu


Wszystko, czego pragnę w te święta – Anna Langer

Uwielbiam powieści erotyczne i tego nie ukrywam. Gdy dowiedziałam się, że Anna Langer napisała powieść świąteczną z elementami erotyku, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Ewa świetnie radzi sobie w firmie telekomunikacyjnej, gdzie zarządza sprzedażą smartfonów. Stać ją na dobra luksusowe, ale jej życie prywatne przypomina obraz nędzy i rozpaczy. Przed świętami Ewa wyjeżdża w rodzinne strony. Pragnie w nich odpocząć od zgiełku Poznania. Wkrótce jednak do domu wpada Adam, jej brat bliźniak wraz z przyjacielem. Ten z miejsca wpada w oko Ewie, ale okazuje się niezwykle zgryźliwy. Skrywa też niejeden mroczny sekret. Czy Ewa nawiąże romans z przyjacielem swojego brata? Jak zakończy się on dla głównej bohaterki?

Wszystko, czego pragnę w te święta


Tylko raz w roku – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Ela w Wigilię dowiaduje się, że jej rodzice się rozwodzą. Szuka spokoju na spacerze z psem. Na wrocławskiej Pergoli spotyka Kamila, z którym nawiązuje znajomość. Przystojny chłopak zaprasza ją na wieczerzę wigilijną do swojego przyjaciela. Kamil i Ela mają problemy rodzinne. Rodzice Eli się rozwodzą i zakładają nowe rodziny, matka Kamila jest zaborcza i nie toleruje dziewczyny swojego syna. Ta dobrze sytuowana kobieta dołoży wszelkich starań, by rozdzielić swojego syna z Elą. Czy jej się to uda? A może miłość zwycięży?


8 komentarzy:

 1. "Wszystko, czego pragnę w te święta" najbardziej mnie tutaj ciekawi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale czytam właśnie "Tajemnica pod jemiołą" Richarda Paula Evansa i bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może siegne po te książkę, która przypadła ci do gustu :)

   Usuń
 3. Ciekawe propozycje :D Ja najbardziej bym chciała przeczytać " Nieświęty Mikołaj", " Tylko raz w roku" i "Wszystko czego pragnę w te święta" :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może uda się coś z tych książek przeczytać w okresie świąteczno-noworocznym

   Usuń
 4. Strasznie ubolewam, że przez studia i nadmiar nauki nie miałam czasu by przeczytać w tym roku książki świąteczne :(.

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...