Wszystko da się naprawić – Zbigniew Lew-Starowicz


Bardzo lubię czytać poradniki Zbigniewa Lwa-Starowicza. O dziwo, książki Wszystko da się naprawić nie miałam wcześniej w swoich rękach. Sięgnęłam po nią po rekomendacji Izy, która podczas rozmowy wspomniała o tym, że ten poradnik pozwolił jej dużo zrozumieć. Wiele konfliktów między kobietami a mężczyznami bierze się stąd, że myślimy w nieco innych kategoriach. Książka Wszystko da się naprawić objaśnia te różnice. Czy Zbigniew Lew-Starowicz po raz kolejny mnie nie zawiódł?
Wszystko da się naprawić
Ile razy złościłaś się, że facet nie słucha tego, co chcesz z siebie wyrzucić, tylko od razu spieszy z dobrymi radami? Czyż nie uważasz, że często lepiej dogadujesz się z kobietami niż mężczyznami, gdy masz jakiś problem? Przyjaciółka czy mama najpierw cię wysłucha, potem pocieszy, a na koniec poda potencjalne rozwiązanie problemu. Faceci w większości od razu ucinają temat słowami: powinnaś się zwolnić z pracy! W ogóle to tylko potęguje w nas złość.

Kolejna sporna sytuacja to rozmowy podczas seksu. Kobiety nie lubią prowadzić dyskusji, gdy go uprawiają, bo wolą skupić się na emocjach i przyjemności. Nie chcą się rozpraszać, a co gorsze psuć sobie nastroju dywagacjami na różne tematy. Dopóki jest im przyjemnie, to milczą, bo wolą się całować i przytulać. Mężczyzna zaś musi otrzymywać jasne komunikaty. Lubi, gdy wskazuje mu się konkrety, pieszczoty, które lubisz etc. On chce wiedzieć, że jest ci z nim dobrze. Ty natomiast zakładasz, że to się wie samo przez się.

Wszystko da się naprawić pokazuje też, co warto zmienić w związku po pojawieniu się dziecka, aby relacja nie uległa zepsuciu. Mężczyźni często mają pretensje do partnerki, że ta nie chce uprawiać seksu, a ta jest zwyczajnie zbyt zmęczona. Inaczej sytuacja wygląda, gdy on zajmie się dzieckiem, ugotuje obiad, pozwoli jej się wyspać. Gdy podział obowiązków jest bardziej partnerski, to kobieta częściej miewa ochotę na seks i czuje się swobodnie w łóżku.

Strój to kolejne pole, na którym toczą się boje między kobietami a mężczyznami. Prawda jest taka, że każda z nas ma ciuchy, w których czuje się wyśmienicie. Te nie zawsze pokrywają się z męskimi upodobaniami. W rezultacie ona czuje, że on chce narzucić jej swoją wolę, nie liczy się z jej zdaniem. On z kolei uważa, że ona w ogóle nie patrzy na jego odczucia, bo nie chce założyć tego, co on lubi. No i kolejny konflikt gotowy. Myślę, że chyba każda z nas przynajmniej raz w życiu przez to przechodziła. Sama wiem, jak mocno jestem przywiązana do swojego stylu i dziwnie się czuję w innych rzeczach.

Wszystko da się naprawić to książka, którą powinien przeczytać każdy z nas, niezależnie od płci. Warto poznać genezę najczęstszych konfliktów trawiących związki. Bardzo często to, co odbieramy w dość jednoznacznych kategoriach, nie wydaje się już takie straszne, jak rozłożymy to wraz ze Zbigniewem Lwem-Starowiczem na czynniki pierwsze. Mnie ta książka pomogła zrozumieć wiele rzeczy, podobnie jak Izie, której serdecznie dziękuję za polecenie tego tytułu:)


7 komentarzy:

 1. Wszelkie zakazy i nakazy od faceta działają na mnie odwrotnie. Od urodzenia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej książki, bardzo rzadko sięgam pot takie poradniki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam do tej pory w ręce jeszcze żadnej książki Starowicza. Ciekawa jestem czy wciągnęłaby mnie swoja treścią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poradniki niestety nie są dla mnie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj niestety ja z moim mężem często nie nadajemy na tych samych falach.

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...