Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość – Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska


Ogród Zuzanny to cykl, który skradł moje serce. Kocham powieści obyczajowe za to, że są tak bliskie naszemu życiu. Znajdzie się w nich miejsce na przyjaźń i miłość. Jaką ciekawą historię stworzyły tym razem Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska? Dlaczego warto sięgnąć po powieść Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość?

Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość
W trzeciej części Ogrodu Zuzanny znajdziemy odpowiedzi na pytania dotyczące takich zagadnień jak sens życia i miłość. To książka, która nastraja optymistycznie i zachęca do cieszenia się życiem. Bohaterki, które znamy z poprzednich części cyklu, nie boją się życia ani czekających na nie wyzwań. Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość to powieść, która przyniesie nam sporą porcję sekretów i niedopowiedzeń.

Bohaterami trzeciego tomu Ogrodu Zuzanny są Kazia i Ludwik Leszczyńscy. Małżeństwo zajmuje się wychowaniem trzech córek: Malwiny, Klary i Róży. Malwina studiuje weterynarię, a jej matka stara się być wzorową panią domu. Kazia swego czasu prowadziła księgarnię, mimo to nie była nigdy godna swojego męża, przynajmniej tak zawsze oceniała ją jej teściowa. Choć pani Leszczyńska ma już swoje lata, pragnie poczuć trzęsienie ziemi, które doskonale znamy z początku związku. Kazia spróbuje ożywić swoje małżeństwo poprzez internetową korespondencję. Czy wyjdzie jej to na dobre?

Małżeństwo Kazi przypomina związek wielu Polaków. Wkradła się do niego rutyna, nie ma w nim miejsca na fascynację. Kobiecie ta sytuacja ewidentnie nie odpowiada, więc postanawia działać. Jak na jej starania zareaguje Ludwik, wybitny naukowiec, który nigdy na dobrą sprawę nie rozumiał swojej żony i jej potrzeb? Mężczyzna jest wiecznie nieobecny duchem i nie udziela swojej żonie potrzebnego wsparcia.

Kolejną parę tworzą Adam i Zuzanna. Kobieta, która zajmuje się projektowaniem ogrodów, musi zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Odkąd straciła dziecko, jej życie zmieniło się o 180 stopni. Pokój, który urządziła dla maluszka, przypomina jej o tym traumatycznym wydarzeniu. Czy uda jej się powrócić do dawnego życia i odnaleźć w nim radość?

Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość to książka, która zachęca do działania. Nie ma nic gorszego niż marzyć o lepszym życiu, a nie robić nic, aby zmienić swoją dotychczasową sytuację. Od narzekania jeszcze nic się nie poprawiło. Kazia to przykład kobiety czynu, która nie zamierza ubolewać nad nudą w związku, stara się go ożywić. Czy Adamowi uda się wskrzesić w Zuzannie dawną radość?

2 komentarze:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...