Plastry do depilacji twarzy Joanna

Dzisiaj parę słów o plastrach do depilacji twarzy „Joanna”. Nie wyobrażam sobie życia bez nich, ponieważ jestem brunetką i mam trochę widocznych włosków nad górną wargą. Może nie jest on aż tak widoczny, ale nie czuję się z nim komfortowo, ja lubię być idealnie gładka i nie toleruję u siebie włosów w żadnym miejscu poza głową;D No i rzecz jasna brwiami i rzęsami;)

Usuwanie włosków
Plastry nie usuwają 100% owłosienia, ale radzą sobie całkiem dobrze. Znacznie je przerzedzają, a pojedyncze włoski, które nadal szpecą naszą twarz można usuwać pęsetą. Gdybyśmy miały wyrwać wszystkie włoski z użyciem pęsety, to zajęłoby nam to sporo czasu i kosztowało nas sporo nerwów. Plastry znacznie przyspieszają ów proces.

Ból
Ja osobiście nie odczuwam większego bólu, o wiele bardziej boli mnie twarz po użyciu niektórych żeli do mycia twarzy. Tutaj czuję jednorazowe szczypnięcie przy zrywaniu plastra. To mało komfortowe uczucie trwa tylko chwilę, ale każdy z nas ma inny prób bólu, dlatego podejrzewam, że osoby bardziej wrażliwe na ból, mogłyby się uskarżać na przykre dolegliwości związane z użytkowaniem tego produktu.

Lepkość
To jest moim zdaniem największa wada tych plastrów. Pozostawiają bardzo lepką warstwę na naszej skórze, którą można usunąć tylko przy wykorzystaniu sporych ilości olejku dołączonego do opakowania. Za to jak nałożę taką dawkę olejku, to trudno jest mi przestać błyszczeć i pozbyć się efekt upaćkanej po obiedzie składającym się z frytek:P Poza tym uważam, że ten olejek może zapychać. Przynajmniej ja mam takie doświadczenie, że za każdym razem jak zmywam pozostałość po plastrze, to wyskakują mi niechciani „goście”, a jak nie zmywam tej warstwy, bo np. nie wychodzę z domu, to „przybysze” się nie pojawiają:D

Zaczerwienienie
Odradzam używanie tych plastrów w ciągu dnia. Najlepiej jest to uczynić wieczorem, ponieważ zawierają wosk, który wywołuje zaczerwienienie na naszej twarzy, co nie wygląda zbyt estetycznie, a bardzo ciężko jest ów fakt zakamuflować przy użyciu pudru.

Łatwo przylepić
Plaster bardzo łatwo jest przylepić nad naszymi ustami. Chociaż mógłby być nieco krótszy, bo dla mnie jest za długi i potem muszę go nalepiać trochę dalej niż jest to potrzebne i w konsekwencji brudzę woskiem dodatkowy kawałek twarzy.

Łatwo rozgrzać
Wystarczy energicznie pocierać rękami o plaster przez jakąś minutę. To całkowicie wystarcza.

Cena
Około 7 zł za 6 par.

Olejek
Jak wspomniałam powyżej nadaje się do usuwania resztek wosku, ale może zapychać.

Dostępność
Dostępny w Superpharmie, Naturze i Rossmannie.

Trzeba uważać na usta
Ponieważ jeśli przez przypadek nalepimy na nie plaster, to możemy doprowadzić do uszkodzenia delikatnej skóry warg, co jest mało przyjemnym doznaniem. Ja przed przystąpieniem do depilacji zawsze smaruję usta obficie pomadką ochronną.

Zapach
Olejek pachnie aloesem.

Informacja dla alergików
Wydaje mi się, że osoby o skłonnościach do alergii powinny zrezygnować z tego produktu, ponieważ wosk może okazać się dla nich kolejnym alergenem. W każdym razie zalecałabym ostrożność.

6 komentarzy:

 1. A ja bardzo lubię te plastry. Ale rzeczywiście lepiej zostać w domu po ich użyciu, ponieważ zostawiają czerwoną plamę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A na jaki czas plastry zostawiają skórę gładką? Na opakowaniu doczytałam "nawet parę tygodni" w co nieco wątpię, więc pytam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. tez je mam,ale ja je uzywam do depilacji brwi,nie wyobrazam juz sobie zyrywania brwi penseta

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa jestem jak sprawdziłyby sie u mnie do depilacji brwi :) co prawda mam włoski nad górna warga ale wole ich nie ruszać bo później do końca życia nie chce sie męczyć z ich wyrywaniem jak moja ciotka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mam je nawet sa ok, siegam czesto wiec mi pasuja

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o utrzymujący się efekt, to u mnie trwa on tydzień. To nie jest dużo, ale ja mam wyjątkowo szybko wyrastające włoski:D Ale na szczęście nie są ciemniejsze ani mocniejsze wskutek wyrywania. Wyrywam je od dobrych 5 lat i wciąż są takie same.
  Nie używam ich do wyrywania brwi, bo u mnie sobie z tym nie radzą:) Ale jeśli, Cat Girl, masz w miarę delikatne włoski przy brwiach, to powinny sobie poradzić:)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...