Colorama Sweet Candy, czyli lakier od Maybelline
Długo zastanawiałam się, na jaki kolor pomalować moje paznokcie na czas świąt, w końcu zdecydowałam się na jasny fiolet z Coloramy marki Maybelline. Odcień mojego lakieru to 2-Sweet Candy. Ów lakier jest ze mną równo rok, bardzo go lubię.

Kolor
Ja jestem posiadaczką jasnego fioletu. Jak już zapewne zauważyłyście, generalnie wolę ciemne kolory, wybieram raczej brązy, czerwienie, szarości. Tutaj zrobiłam wyjątek, bo kolor wyjątkowo mi się spodobał i był to dobry wybór. Na egzaminy ustne wolę malować paznokcie bardziej stonowanie;) Swoją drogą jestem chyba urodzona pod szczęśliwą gwiazdą. Na pierwszym roku studiów malowałam się dość mocno, ale przed wyjściem na egzamin miałam problem ze spodniami, które mi się odwinęły, musiałam je na szybko podszyć i nie zdążyłam zrobić makijażu i nałożyć nowego lakieru. Egzamin zdałam, wszystkie pomalowane koleżanki zostały wysłane na 2. termin, niezależnie od tego, ile odpowiedziały. Od tego momentu wolę nie ryzykować;)

Trwałość
Lakier utrzymuje się na paznokciach w dobrym stanie nawet do 4-5 dni. Zatem jest on idealnym rozwiązaniem dla tych z Was, które nie mają czasu na manicure w środku tygodnia;) Nawet jak już później zaczyna odpryskiwać, to nie jest to zbyt widoczne, ponieważ lakier jest jasny i raczej nie rzuca się w oczy.

Nie zasycha
Mam go już rok czasu, a wciąż mogę nim pomalować paznokcie. Nie zasechł mi ani razu. Nie reanimowałam go poprzez dolewanie zmywacza. On po prostu nie zasycha w butelce.

Konsystencja
Dość gęsta, ale nie na tyle, by równomierne pomalowanie paznokci graniczyło z cudem. Lubię jego konsystencję, ponieważ nie muszę obawiać się, że lakier spadnie na moje spodnie.

Ilość warstw
Najlepiej wygląda przy dwóch warstwach. Przy jednej trochę prześwituje, ale jeśli w pracy nie możecie zbytnio malować paznokci do pracy, to myślę, że jego jedna warstwa będzie idealnym rozwiązaniem.

Widać pociągnięcia pędzlem
Nie są one zbyt widoczne, ale jeśli przyjrzymy się naszym paznokciem pod dobrym światłem, to zauważymy, jak manewrowałyśmy pędzelkiem przy jego nakładaniu.

Wydajność
Jedna butelka o pojemności 7,5 ml starczyła mi na rok i nadal mam co nieco w butelce, a dość często maluję nim paznokcie. Objętość w przypadku tego lakieru nie jest wadą, ponieważ jestem w stanie go zużyć, gdyż nie zasycha przedwcześnie.

Cena
Ja swój lakier kupiłam w promocji i zapłaciłam za niego zaledwie 5,99 zł, normalnie jest droższy, ale myślę, że kosztuje poniżej 10 zł.

Pędzelek
Taki nie za długi, dość gruby, dzięki czemu lakier nakłada się naprawdę szybko.

Opakowanie
Dosyć ładne, buteleczka ma nietypowy kształt i srebrny uchwyt, co wygląda bardzo elegancko.

Jest perłowy, ale bez brokatu
Lakier nie daje kremowego wykończenia, które najbardziej lubię. Jest perłowy, ale nie zawiera brokatu ani żadnych dużych drobinek. Jego intensywność zależy od kąta padania światła. Fantastycznie odbija promienie świetlne.

Łatwo się zmywa
Lakier nie stawia oporu przy jego usuwaniu. Dobrze nasączony wacik wystarczy do jego usunięcia z jednej dłoni.

Lekko utwardza paznokcie
W pewnym stopniu chroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi, ponieważ lekko je utwardza, nie jest to efekt tak spektakularny jak przy Vinylmanii z Virtuala, ale jest zauważalny.

Zapach octowy-acetonowy
Lakier od początku posiada zapach typowo chemiczny, aczkolwiek słaby i niedrażniący. Wraz z upływem czasu wyczuwamy kwas octowy i aceton.

Wysychanie
Na paznokciach zasycha w tempie iście ekspresowym, bo już po 3 minutach możemy nakładać kolejną warstwę. Jest to dobry kosmetyk dla tych z Was, którym zależy na oszczędności czasu.

Dostępność
Widziałam go w Rossmannie i Naturze.

Reasumując, to jeden z najlepszych lakierów, jakie miałam i z czystym sumieniem mogę go Wam polecić.

PS A Wy jakie lakiery lubicie? Ciemne, jasne? Perłowe, a może kremowe czy metaliczne? Używałyście lakierów z serii Colorama?

4 komentarze:

 1. Chyba powinnam wypróbowac, bo mi żaden laskier nie chce sie trzymac dłuzej niz 2 dni. Kolor sliczny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, jak jest z innymi kolorami, ale ten jest naprawdę trwały:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładny kolorek! Ja zdecydowanie gustuje w jasnych kolorach na paznokciach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli lubisz jasne kolory, to mogę jeszcze polecić niemalże przeźroczysty, z taką różową poświatą, lakier Adosa. Kosztuje coś koło 6 zł i też nie zasycha i bardzo długo utrzymuje się na paznokciach, nawet przy pracy z detergentami. Malowałam nim paznokcie, jak miałam praktyki w szpitalnym laboratorium, tam ciągle dezynfekowało się ręce i mimo to nie schodził.

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...