Vinylmania z Virtuala-lakier do paznokci
Zdjęcia wykonane w piątek, czyli po 4 dniach od aplikacji

Dzisiaj pragnę przedstawić Wam lakier do paznokci, który od prawie tygodnia nie schodzi mi z paznokci. Mowa Vinylmanii z Virtuala by Joko. Ja jestem posiadaczką odcienia 70, czyli „Cherry Lady”. Poleciła mi go przyjaciółka. Pewnego marcowego dnia zachwyciłam się jej manikiurem i w ten sposób poznałam ów lakier z Virtuala.

Kolor
To on mnie urzekł. Uwielbiam barwę dojrzałej wiśni. W zależności od kąta padania światła, moje paznokcie wydają się wpadać w czerń lub bordo. Ciemny lakier, czyli taki, jak lubię. Bardzo kobiecy i zmysłowy odcień.

Trwałość
Jak już wspomniałam wytrzymuje na moich paznokciach prawie tydzień. Aplikowałam go w poniedziałek wieczorem. Na zajęciach posługiwałam się różnymi chemikaliami, babrałam się w glebie, sprzątałam mieszkanie. Ta trwałość na chemiczne i mechaniczne uszkodzenia to kwestia obecności winylu w składzie. Grupa winylowa ulega polimeryzacji do związków wielkocząsteczkowych, które to zapewniają odporność na działanie wielu czynników w tym mechanicznych.

Cena
Za swój lakier zapłaciłam 8,90 zł. Nie jest drogi, zważywszy na jakość i obłędny kolor.

Połyskują
Paznokcie tworzą jednolitą, odbijającą światło taflę. Uwielbiam taki efekt, ponieważ sprawia, że nasze dłonie prezentują się niezwykle elegancko.

Dobrze kryje przy dwóch warstwach
Wówczas nic nie prześwituje, a płytka przyjmuje kolor ciemnobordowy, ale jeśli nałożymy tylko jedną warstwę, wówczas nasze paznokcie są czerwone niczym niedojrzała wiśnia, co też wygląda ciekawie. Zaletą tego produktu jest możliwość stopniowania koloru i dostosowywania go do swoich oczekiwań.

Zasycha w 5 minut
To nie jest dużo w porównaniu do lakierów chociażby z Essence. Szybciej od niego wysycha tylko Astor Quick n`Go, który doczekał się już recenzji na moim blogu:) I zasycha naprawdę, jak czujemy, że już wysechł, to możemy spokojnie zacząć korzystać z dłoni, bez obaw, że coś pobrudzimy;)

Brudzi przy zmywaniu
Tę samą wadę mają chyba wszystkie czerwone i wiśniowe lakiery do paznokci. Gdy zmywamy lakiery w tym odcieniu nasze palce barwią się na buraczkowo. Trzeba zużyć więcej zmywacza i wacików, ponieważ oprócz usuwania lakieru z płytki paznokcia, trzeba się go pozbyć również ze skóry palców.

Pędzel pozwala na szybkie pomalowanie paznokci
Jest dość szeroki i dlatego można nim pokryć płytkę bardzo szybko.

Pędzel zahacza o skórki
Jest na tyle szeroki, ale i tak węższy od tego z Astora Quick`n`Go, że lubi zahaczyć o skórki i je również pokryć warstwą lakieru. Trzeba się nieźle natrudzić, żeby tylko płytka była pomalowana. Wymaga to cierpliwości i wprawnej ręki, a i tak zawsze trzeba użyć patyczka kosmetycznego nasączonego zmywaczem.

Paznokcie odporne na uszkodzenia mechaniczne
Jak już wspomniałam, lakier zawiera winyl, który sprawia, że nasza płytka staje się bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, bo polimer amortyzuje uderzenia i otarcia.

Twardsza płytka
Winyl obecny w lakierze utwardza naszą płytkę. Nawet jeśli z jakichś powodów jest ona cienka i wiotka, to pokryta produktem z Joko nabiera sztywności.

Brudzi papiery, lodówkę
Niestety, tego typu lakiery, a więc w odcieniach czerwieni mają tendencję do brudzenia kartek papieru, lodówki. Wystarczy, że przerzucamy kartki w swoim zeszycie z notatkami, a już obserwujemy czerwone kreski na kartkach.

Tworzy jednolitą warstwę, nie smuży
Nasza płytka pokryta lakierem sprawia wrażenie jednolitej, gładkiej, nie widać żadnych smug.

Dostępność
Można go nabyć w Naturze.

Zapach
Chemiczny, typowo lakierowy, ale nie żrący, nie śmierdzi zbyt intensywnie, aczkolwiek jest wyczuwalna taka mało przyjemna woń.

Opakowanie
Eleganckie, przeżroczyste ze srebrną nakrętką(na szczęście srebrną, nie znoszę złotawych), z której srebrna pokrywa nie odpryskuje. Opakowanie zawiera aż 10 ml produktu, to bardzo dużo. Normalnie nie przepadam za tego typu lakierami, bo nigdy nie umiem zużyć ich zawartości do końca, zanim nie zaschnie ona na dobre. Ale ten kolor jest tak obłędny, że akurat cieszę się, że jest go więcej;) Miałam taki okres, że przez cały miesiąc malowałam paznokcie tylko nim;) Zmywałam stary manicure i robiłam taki sam;)

Wydajny
Mam to samo 10-mililitrowe opakowanie od marca. I wciąż mam czym malować paznokcie:)

Nie zasycha w opakowaniu
Mogę z niego korzystać, ponieważ pomimo upływu 8 miesięcy od otwarcia, wciąż ma taką samą płynną konsystencję bez grudek.

Nie powoduje żółknięcia
Wiadomo, paznokcie po jego zmyciu nie będą białe niczym śnieg, ale też nie są żółte jak u palaczy.

Reasumując: polecam:)

5 komentarzy:

 1. Fajny kolor, ostatnio szukam takiego :p

  OdpowiedzUsuń
 2. wow, wytrzymuje tydzień. Przydałby mi się taki lakier :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A znacie może podobny ciemny kolor, ale wpadający w intensywny, ciemny brąz, taki czekoladowy?I żeby był z połyskiem?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No fajny kolorek fajny. Jednak ja się nie spotkałam, aby jakikolwiek lakier brudził mi kartki lub inne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja miałam wcześniej lakier z Rimmela, ze Schleckera, Golden Rose, Eveline, Maybelline, wszystkie czerwone i wszystkie paskudnie brudziły:( Uwielbiam ten kolor, ale czasami ten efekt brudzenia przeraża...

  OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...