Basic-czerwony lakier do paznokci ze Schleckera

Dzisiaj znowu padło na lakier, chyba przez tę szaroburą pogodę za oknem naszło mnie tak na kolorowe emalie do paznokci;) Bardzo lubię czerwienie, na pewno nie raz już o tym wspominałam. Ów kolor kojarzy mi się z kobiecością, drapieżnością i zmysłowością. Lakier „Basic” ze Schleckera cenię sobie właśnie za intensywną czerwień. W tym miejscu wspomnę o pierwszej wadzie tego produktu, trudno znaleźć numer, który mogłabym Wam podać. Na samym spodzie butelki znalazłam 18, może charakteryzuje ów produkt pod względem koloru?

Kolor
Piękna, ognista, zmysłowa czerwień. Kojarzy mi się z gorącą Hiszpanią i flamenco. Kolor silnie energetyczny, w sam raz na takie dni jak dziś.

Wysychanie
Schnie stosunkowo szybko, bo w jakieś 5 minut, a nawet krócej(zależy, ile warstw użyjemy).

Zapach
Czuć kwas, jak na mój nos mamy do czynienia z kwasem octowym. Jest to całkiem możliwe, bo ostatnio miałam zmywacz, w którym substancją aktywną był ester kwasu octowego.

Wydajność
Mam tę buteleczkę równo rok (pamiętam dokładnie, bo wtedy dostałam stypendium;P). Jej pojemność to 8 ml, czyli całkiem sporo. Większość lakierów już dawno wylądowałaby w koszu, ale ten nie zasechł w opakowaniu i wciąż nadaje się do użytku. Mam go jeszcze na kilka ładnych użyć;)

Ilość warstw
Ten lakier cechuje krycie już przy pierwszej warstwie. Naprawdę nie widać naszej płytki, wygląda to całkiem estetycznie. Aczkolwiek zauważyłam, że jeśli nałożę dwie warstwy, to dłużej pozostają one na mojej płytce. Jeśli wiem, że i tak na drugi dzień będę wykonywała manicure, a potrzebuję szybko pomalować paznokcie przed wyjściem ze znajomymi, to sięgam właśnie po ten lakier;)

Nie smuży
Niezależnie, czy nałożę jedno czy dwie warstwy, nie widać nieestetycznych smug. Lakier tworzy jednolitą taflę na naszej płytce. Produkt lekko połyskuje, ale nie jest to ten typ odbijania światła, z jakim spotkałam się w przypadku lakieru Vinylmania z Virtuala czy też Walk of Fame z Essence.

Lekko brudzi przy zmywaniu
Jest to lakier czerwony, więc akurat ta właściwość mnie nie zaskakuje. Na pozbycie się tego produktu trzeba zużyć więcej zmywacza i wacików, aczkolwiek uważam, że mimo wszystko brudzi mniej niż Vinylmania. Tu i tu mamy pobrudzoną skórę, ale produkt z Virtuala daje taki efekt, że mogłybyśmy wziąć udział w sesji zdjęciowej w charakterze zabójczyni;)

Odpryskuje
Nie jest to lakier zbyt trwały na uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj utrzymuje się na paznokciach przez 2 dni. 3 dni to jest szczyt jego możliwości. Miałam go na paznokciach od 4 dni, dzisiaj w końcu się go pozbyłam, choć zasadniczo powinnam była to zrobić wczoraj, bo już wtedy wyglądał nieestetycznie.

Pędzelek
Nie jest jakiś specjalny. Ot, średniej długości, niezbyt gruby. Nie pomalujemy nim paznokci tak szybko jak Astorem Quick`n`Go. Tutaj troszeczkę się namachamy.;)

Malowanie skórek
Można uniknąć pomalowanych skórek, ale jest to dość trudne, ponieważ tym pędzelkiem bardzo trudno jest dojechać do brzegu płytki nie zahaczyć przypadkiem o skórkę.

Konsystencja
Taka średnio gęsta, na pewno nie ścieknie z naszego pędzelka.

Cena
Coś koło 5-6 zł. Zatem znośna. Mieści się w tych samych granicach do Essence Color and Go.

Dostępność
Jest to marka produkowana wyłącznie dla drogerii Schlecker.

Brudzi papier i lodówkę
Jak wspominałam jest to typowy czerwony lakier, ma tendencje do tworzenia na kartkach i lodówkach takich czerwonawych linii. Wczoraj podczas kąpieli odbił mi się również na wannie, ale zszedł po przetarciu gąbką z płynem do mycia sanitariów.
Nie powoduje żółnięcia
Ale tylko wówczas gdy nie jest używany dzień w dzień. Był czas, gdy malowałam nim paznokcie co dwa dni, wówczas wyglądały dość nieestetycznie. Teraz maluję nim płytki raz na jakiś czas. Jeśli lakier pobędzie na paznokciach nawet przez 4 dni, to nie zrobi im krzywdy.

3 komentarze:

  1. bardzo ładny, takie kolory zawsze dobrze wyglądają na paznokciach

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tego typu kolory, bo ożywiają dłonie:)

    OdpowiedzUsuń

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...