Śmierć w blasku fleszy – Alek Rogoziński

Alka Rogozińskiego poznałam za sprawą książek, które wydał wraz z Magdaleną Witkiewicz. Ich wspólna twórczość tak bardzo przypadła mi do gustu, że postanowiłam zgłębić powieści pisarza. Gdy kupowałam w Świecie Książki powieść Krystyny Mirek pt. Świąteczny sekret, obowiązywała promocja, że za drugą książkę płaciliśmy 50% ceny okładkowej. W związku z tym zdecydowałam się na Śmierć w blasku fleszy. Czy ten tytuł przypadł mi do gustu?

Śmierć w blasku fleszy – Alek RogozińskiMario wraz z Dominiką ma przygotować wielką imprezę dla miłośników mody. Tego samego wieczoru zostaną zaprezentowane dwie różne kolekcje. Twórca jednej z nich ma oryginalne pomysły na uświetnienie swoich pokazów. Tym razem chce, aby jego show zwieńczył strzał oddany przez jednego z modeli w kierunku modelki. Ma to symbolizować ofiary mody.


Równolegle poznajemy losy innych bohaterów. Paulina, Beata i Marta to trzy modelki, które niegdyś przyjaźniły się z Weroniką Rośnicką. Niestety, kobieta dość mocno zalazła im za skórę. Paulinie odbiła chłopaka, a pozostałym dziewczynom podpadła w nieco inny sposób. Weronika to kobieta pozbawiona wszelkich skrupułów. Romansuje z wieloma mężczyznami, w tym żonatymi. Jednemu z nich grozi ujawnieniem zdrady, jakiej się dopuścił, jeśli nie odkupi dla niej agencji modelek stworzonej przez jej matkę, Krystynę Rośnicką.


Śmierć w blasku fleszy to książka, która ocieka w wielu charakterystycznych bohaterów. Matka Dominiki może czasem irytować swoją uszczypliwością skierowaną w stronę córki, ale też czasem bawi czytelnika do łez. Dziennikarka modowa, Daria, budzi powszechną niechęć w środowisku fashion. Zarówno Krystyna, jak i Mario nie pałają do niej sympatią. Nie mogą patrzeć na jej stylizacje. Do tego dochodzi znana modelka, Pamela Sas, która w USA odnosi liczne sukcesy i ma za złe Mario, że to Weronika zostanie główną bohaterką pokazu.


W dniu tego wyjątkowego wydarzenia sporo się dzieje za kulisami. Gdy pokaz wreszcie dochodzi do skutku, kończy się morderstwem Weroniki. Wiele osób nienawidziło tej młodej kobiety. Przez swoje niewłaściwe zachowanie zyskała wielu wrogów. Kto zamordował Weronikę i dlaczego?


Muszę przyznać, że Śmierć w blasku fleszy to bardzo sprawnie skonstruowana intryga kryminalna, którą czyta się z zaciekawieniem. Alek Rogoziński tak splątał losy głównych bohaterów, że trudno domyślić się jej rozwiązania. To kolejna świetna książka tego autora, dlatego z przyjemnością sięgnę po kolejny tytuł. Miłośnikom lekkich powieści kryminalnych polecam Śmierć w blasku fleszy.


7 komentarzy:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...