Noble Medica Pure Collagen Cream, czyli nawilżająco-ujędrniający krem do twarzy

 Z dużą ostrożnością podchodzę do wyboru kosmetyków, które nakładam na twarz. Wychodzę z założenia, że przy mieszanej cerze, która wykazuje tendencję do powstawania niedoskonałości, pielęgnację warto ograniczyć do minimum. W ten sposób można uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Z powodzeniem wcielam tę zasadę w życie – obecnie używam tylko dwóch kremów do twarzy – kremu z filtrem przeciwsłonecznym Pharmaceris oraz Noble Medica Pure Collagen Cream. Dziś chciałabym Wam pokrótce przedstawić ten drugi.

Noble Medica Pure Collagen Cream

Nawilżenie

Wiosną moja skóra twarzy nie należy do szczególnie wymagających, ale czasem na policzkach pojawiają się suche skórki, które stają się widoczne, gdy oprószam twarz pudrem matującym Paese. Odkąd stosuję nawilżająco-ujędrniający krem do twarzy Noble Medica Pure Collagen Cream, moja cera znajduje się w bardzo dobrej kondycji. Problem suchych skórek praktycznie zniknął, a puder matujący Paese wcale nie jest tak zły, jak pierwotnie myślałam. Warzy się tylko wówczas, gdy skóra nie jest należycie nawilżona. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja rozwiązuje problem. Krem do twarzy Noble Medica Pure Collagen okazał się strzałem w dziesiątkę. Kosmetyk ten zapewnia mojej skórze optymalny poziom nawilżenia. Jest to bardzo istotne, ponieważ mieszana cera najbardziej przetłuszcza się wówczas, gdy stosowane przez nas kremy do twarzy nie zaspokajają jej zapotrzebowania na składniki odżywcze. Wówczas skóra usiłuje się nawilżyć we własnym zakresie, zmuszając gruczoły łojowe do wytężonej pracy.


krem do twarzy Noble Medica

Noble Medica Pure Collagen Cream – wygładzenie

Zauważyłam, że po kilku tygodniach stosowania nawilżająco-ujędrniającego kremu do twarzy Noble Medica Pure Collagen skóra jest niezwykle przyjemna w dotyku. Stała się miękka i gładka. Odnoszę wrażenie, że zmarszczki mimiczne są mniej widoczne – myślę, że to zasługa napięcia skóry. Skład stosowanego przeze mnie kremu wygląda całkiem obiecująco. Omawiany kosmetyk zawiera m.in. naturalny kolagen, czy białko, które występuje w naszej skórze i pełni w niej rolę strukturalną.

krem nawilżająco-ujędrniający Noble Medica


Ujędrnienie

Czas płynie nieubłaganie, czego na co dzień nie widzimy, ponieważ jesteśmy zajęte pracą, hobby i licznymi zadaniami, które wypełniają naszą dobę. Do 30. urodzin pozostało mi niewiele czasu, widzę, że skóra nie jest już tak jędrna jak jeszcze 3 lata temu, gdy kończyłam studia. Niestety, po 25. roku życia spada synteza kolagenu, co odbija się niekorzystnie na elastyczności cery. To nieprawda, że skóra mieszana i tłusta wykazuje większą odporność na upływający czas i starzeje się nieco wolniej. Już jakiś czas temu z przerażeniem zauważyłam u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne. Nie należę do osób, które zamartwiają się tego typu problemami, ale jeśli mogę coś zrobić dla swojej skóry, to korzystam z takiej okazji. W moim przypadku dobrze sprawdza się uzupełnianie niedoboru kolagenu kremami, które zawierają to białko. Noble Medica Pure Collagen Cream wpłynął korzystnie na stan mojej cery. Odkąd go stosuję, skóra zyskała na jędrności i elastyczności. Mam nadzieję, że dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków o bogatym składzie uda mi się choć trochę powstrzymać procesy starzenia się.


krem do twarzy Noble Medica Pure Collagen

Krem do twarzy Noble Medica Pure Collagen - wpływ na naczynka

Ze względu na płytko unaczynioną skórę w przeszłości musiałam zrezygnować ze stosowania wielu świetnie zapowiadających się kremów do twarzy. Na szczęście Noble Medica Pure Collagen Cream nie wpływa negatywnie na naczynka i mogę stosować go bez obaw.

krem do twarzy Noble Medica Pure Collagen

Właściwości matujące

Nawilżająco-ujędrniający krem do twarzy Noble Media Pure Collagen nie wykazuje właściwości matujących. Aczkolwiek bardzo dobrze się wchłania, toteż po jego użyciu skóra nie lepi się. Krem pozostawia subtelny film, po aplikacji omawianego produktu cera ma zdrowy blask, który można porównać do tego, jaki widzimy na swojej twarzy tuż po przebudzeniu. To naprawdę dobry produkt – także dla osób ze skórą mieszaną, ponieważ jest stosunkowo lekki, a zarazem wykazuje świetne właściwości nawilżające. Gdy zapewniamy cerze optymalną dawkę składników odżywczych, ta odwdzięcza się nam mniejszą produkcją sebum i błędne koło zostaje przerwane.

krem do twarzy Noble Medica Pure Collagen


Niedoskonałości

Powodem, dla którego rzadko eksperymentuję z kremami do twarzy, jest fakt, iż wiele kosmetyków powoduje wykwit niedoskonałości na mojej kapryśnej cerze. Początkowo obawiałam się, że Noble Medica Pure Collagen może zaszkodzić mojej skórze – skład produktu nie należy do krótkich, na szczęście nic złego się nie stało. Nie odnotowałam zwiększonego wysypu niedoskonałości podczas stosowania wyżej wspomnianego kosmetyku.

Konsystencja i wchłanianie

Nawilżająco-ujędrniający krem do twarzy Noble Medica wchłania się naprawdę szybko. Podczas aplikacji nie maże się, co bardzo mnie cieszy. Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu, dlatego staram się unikać kosmetyków, których aplikacja nastręcza trudności. Im szybciej wchłania się dany produkt, tym lepiej. Pod tym względem Noble Medica Pure Collagen w pełni spełnia moje oczekiwania.

Noble Medica Pure Collagen Cream


Zapach

Jest dość mocno wyczuwalny, trudno go jednoznacznie określić. Przypomina mi jakieś perfumy, z którymi spotykam się dość często w autobusach komunikacji miejskiej. Choć woń należy do przyjemnych, wolałabym, aby krem w ogóle nie pachniał, ponieważ obecność komponentów nadających aromat zwiększa ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Noble Medica krem nawilżająco ujędrniający


Opakowanie

Krem znajduje się w prostym, szklanym słoiczku, toteż mam pewność, że spożytkuję go do ostatniej kropli. Na czerwonym kartoniku możemy zapoznać się ze wszystkimi informacjami nt. produktu – jego składem, opisem substancji aktywnych, terminem przydatności itp. Wiem, że to niezbyt ekologiczne, ale naprawdę lubię, gdy właściwe opakowanie znajduje się w kartoniku. Przed użyciem kosmetyku staram się o nim choć trochę poczytać, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Wydajność

Kremy do twarzy są kosmetykami, które zużywam stosunkowo wolno. Jeden słoiczek na ogół wystarcza mi na pół roku codziennego stosowania. Na twarz staram się nie nakładać zbyt dużo emulsji, ponieważ moja cera nie jest sucha i byłoby to swego rodzaju marnotrawstwem. Bardzo cieszę się, że Noble Medica Pure Collagen Cream stosunkowo długo po otwarciu zachowuje swoje właściwości. Gdy widzę, że krem do twarzy musi zostać spożytkowany w przeciągu 2 miesięcy, otrzymuję słoiczek o standardowej pojemności, to rezygnuję z zakupu. Naprawdę nie jestem w stanie w tak krótkim czasie spożytkowywać kremów do twarzy.

Noble Medica Pure Collagen Cream


Cena

Krem do twarzy Noble Medica Collagen Cream jest dostępny w cenie regularnej 55 zł, jednak aktualnie można go nabyć w promocji za 41,25 zł

Dostępność
karminowe.usta

4 komentarze:

Pozostawiając u mnie komentarz, pozostawiasz u mnie swoje dane osobowe. Są one starannie przechowywane i nieudostępniane innym podmiotom.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...